thunderball
Ingeschreven sinds 20 maart 2006
Via deze pagina blijf je op de hoogte van recente stemmen, meningen en recensies van thunderball. Standaard zie je de activiteiten in de huidige en vorige maand. Je kunt ook voor een van de volgende perioden kiezen: januari 2011, februari 2011, maart 2011, april 2011, mei 2011, juni 2011, juli 2011, augustus 2011, september 2011, oktober 2011, november 2011, december 2011, januari 2012, februari 2012, maart 2012, april 2012, mei 2012.
Blade Runner (1982)
dinsdag 28 februari, 17:35 uur
stem gewijzigd, oorspronkelijke stem was 2,5 sterren
Mirrors (2008)
zondag 26 februari, 20:11 uur
Deze gisteren ook maar eens gekeken, nadat ik hem een paar jaar geleden als niet de moeite waard had beschouwd en had overgeslagen.
Compleet geschift verhaaltje, hoe langer je er over nadenkt, hoe stompzinniger het wordt.
Behoorlijk creepy sfeertje en een aantal goed getimde schrikeffecten, maar helaas werkt het toe naar een vrij doorsnee finale en het slot is zelfs flauw te noemen.
Sutherland is zoals gewoonlijk compleet charisma-loos en niet bepaald sympathiek.
Aardig zo lang het duurt.
Een magere zeven, ofwel 3,5 ster.
Cherry Falls (2000)
maandag 20 februari, 11:52 uur
stem gewijzigd, oorspronkelijke stem was 0,5 sterren
Occhio alla Penna (1981)
Alternatieve titel: Buddy Goes West, donderdag 16 februari, 17:37 uur
Deze pas gekocht en dus na een jaar of 25 weer terug gezien.
Ai... niet geweldig!
Spencer keert terug naar het genre, waar hij bekend mee is geworden: de komische western.
Helaas is het allemaal erg standaard en gemiddeld.
Hill wordt erg gemist, want Amidou als indiaan is een erg flauwe side-kick.
Wel is het leuk om vaste kracht en stuntman (lees: man met snor, die in bijna iedere Spencer/Hill film de klappen krijgt) Riccardo Pizzuti in een wat grotere rol, als leider van de boeven, te zien optreden.
Morricone levert ook een alles behalve memorabele soundtrack af.
Een vijfje, ofwel 2,5 ster.
Casse, Le (1971)
Alternatieve titel: The Burglars, vrijdag 10 februari, 19:04 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Deze voor mijn verjaardag gekregen.
Lekker oude jaren '70 Franse actie thriller met Belmondo op zijn bekende toer.
Sharif is aan hem gewaagd en gaat er feitelijk met de beste rol van door.
Rol van Dyan Cannon is er met de haren bij gesleept en stelt niet veel voor, maar -zoals gewoonlijk- is ze een plaatje om te zien.
Hoogtepunt is uiteraard de minutenlang durende autoachtervolging, waarbij -in tegenstelling tot meeste andere films- er geen gebruik gemaakt wordt van tussenshots van de hoofdrolspelers, maar louter gefocust wordt op de auto's.
Einde van film is vrij moralistisch (misdaad loont niet).
Een acht, ofwel vier sterren.
Legend (1985)
woensdag 8 februari, 10:44 uur
Deze van de week weer eens na lange tijd een groot gedeelte bekeken.
Prachtig in beeld gebracht, werkelijk briljante make-up (duivel en waterheks), vol verbeeldingskracht wordt dit sprookje gebracht,
helaas lijkt het script werkelijk op een bierviltje in het cafe neer gepend, want dit is werkelijk ver beneden de maat, van een boeiend plot, hoe klein ook, is nauwelijks spraken.
De films schiet dan ook totaal niet op, is langdradig en uiterst saai.
Het mooie uiterlijk van de film en Tim Curry als fantastische duivel zijn dan ook de enige troef!
Met moeite een vier, ofwel twee sterren.
Reader, The (2008)
vrijdag 3 februari, 0:59 uur
Deze zojuist gezien.
Heeft erg veel indruk op mij gemaakt.
Prachtige, sober uitgevoerde film, die hoofdpersonen voor belangrijke dilema's plaatst en jou als kijker stof tot nadenken geeft.
Wat zou je zelf gedaan hebben? Naar de rechters gestapt zijn?
Kun je de liefde van je leven vergeven voor wat ze in de oorlog gedaan heeft?
Was ze echt volledig fout, of probeerde ze zelf ook slechts te overleven?
Goed geacteerd, Winslet speelt de sterren van de hemel (terechte oscar) en is duidelijk de gene die deze film met haar spel naar een hoger plan brengt.
Fiennes is welliswaar ook goed, maar een groot nadeel is dat hij totaal niet lijkt, op de jongere uitvoering van Michael (of andersom), wat toch een beetje ongeloofwaardig overkomt.
Mooie, kleine rol tegen het einde van de film van Lena Olin.
De prachtige, rustige muziek maakt het plaatje af.
Een acht, ofwel vier sterren.
Corsaro Nero, Il (1971)
Alternatieve titel: Blackie the Pirate, vrijdag 3 februari, 10:51 uur
Deze laatst ook eens bekeken.
Kende hem vroeger als "De duivel hale je!".
Film uit de begin tijd van Spencer/Hill, maar hun potentie wordt nog niet ten volle gebruikt, daar ze -hoewel al wel de nodige scene's samen delend- hier nog niet als duo optreden.
Verhaaltje zelf is dertien in een dozijn, van dit soort avonturenfilms werden er in Italie tientallen (zo niet honderden) per jaar aan de lopende band geproduceerd en dit is niet direct 1 van de besten. Veel gemauw en weinig boeiends, of enerverend actiespectakel.
Alleen voor de fans die echt alles van dit tweetal gezien willen hebben!
Een vier, ofwel twee sterren.
Point Break (1991)
donderdag 2 februari, 0:10 uur
Deze laatst -na lange tijd niet meer gezien te hebben- bekeken.
Goede enerverende actie thriller met een werkelijk zeer goed gefilmde en gemonteerde achtervolging te voet.
Swayze is voor 1 keer eens aardig opdreef in een goed gecaste rol, Busey een leuke side-kick, Petty zowel stoer als sexy,
maar Reeves faalt volledig, want bakt er werkelijk niets van als acteur.
Dat mij dit bij vorige kijkbeurten niet is opgevallen! Wat acteert hij hier matig, zeg!
Verder een lekker vlotte regie van Bigelow, die bewijst dat vrouwen ook actiefilms kunnen maken.
Een acht, ofwel vier sterren.
Oggi a Me... Domani a Te! (1968)
Alternatieve titel: Today It's Me, donderdag 2 februari, 0:01 uur
Deze laatst aangeschaft en vorige week bekeken.
Mooie spaghetti western met een coole hoofdrolspeler en zijn -tegen betaling- metgezellen.
Interessante originele gemene schurk, die echter -net als film zelf- teleursteld in confrontatie finale. Setting van bosachtige omgeving levert wel mooie plaatjes op.
Vroege rol van Spencer is leuk, zeker omdat hij nu ook al die van bekende krachtpastser speelt.
Een dikke zeven, ofwel 3,5 ster.
Hangover, The (2009)
donderdag 2 februari, 23:50 uur
Deze laatst ook bekeken.
Destijds bij de bioscooprelease is deze film mij totaal ontgaan, pas van de zomer, toen je in de bioscoop dood werd gegooid met de trailer van deel 2, werd ik hier mee bekend.
Door de niet leuke trailer leek mij dit eerste deel helemaal niks, maar omdat ik er zo veel goeds over hoorde, ben ik toch gaan kijken.
Ik kon er niet meer naast zitten, want wat bleek dit een ontzettend leuke, originele comedy te zijn.
Ik heb werkelijk van begin tot eind met veel plezier zitten kijken en me regelmatig suf gelachen.
Vooral ook de onvoorspelbaarheid -iedere keer gebeurde er weer iets totaal onverwachts- vond ik het sterkste punt aan deze film.
Leuke rol ook van Mike Tyson, maar die Aziatische gast was echt het allergrappigste.
Een dikke acht, ofwel vier sterren.
Avatar (2009)
donderdag 2 februari, 19:58 uur
Deze vorige week dan ook maar een kans gegeven, nadat ik hem in de bioscoop over had geslagen: ruim 2,5 uur in een zaal naar uit de computer getoverde blauwe figuren kijken sprak me niet al te veel aan.
De graphics en special effects zijn absoluut top, maar vond het verhaaltje zo standaard en saai, dat ik zeker de eerste helft van de film mij heb moeten bedwingen niet voortijdig weg te zappen.
Gelukkig werd het daarna wel stukken spannender en meer spektakel, maar het blijft een zwak punt dat je al binnen tien minuten kunt voorspellen wie de schurk zal zijn en welke kant het hoofdkarakter zal kiezen.
Wie heeft trouwens een paar jaar geleden bedacht dat Worthington een charismatische hoofdrolspeler zou zijn? Net als bij Terminator 4 en Class of the Titans speelt hij ook hier als een levensloze zoutzak.
Conclusie: mooi gemaakt, maar verder niet bijzonder boeiend. Zeker geen meesterwerk.
Ik heb dan ook geen spijt dat ik hem in de bioscoop heb gemist.
Een zeventje, ofwel 3,5 ster.