- Home
- Filmforum
- De Site - Algemeen
- Beoordelingen geven
Beoordelingen geven
danuz
-
- 12935 berichten
- 0 stemmen
Ik zie bij sommige member(s) (Danuz) dat ze na verloop van tijd hun sterren gaan bijstellen zonder dat ze daarvoor een herkijk hebben gepleegd. Het probleem van het bijstellen van je ster (zonder dat je de film herkeken hebt) is gewoon ontzettend verkeerd. Je stelt de ster alleen maar bij omdat je herinnering aan de film minder is geworden.
Maar een ster geven aan een film is juist een momentopname. En als je die zelfde ster een jaar later verlaagt dan klopt dat natuurlijk niet. Omdat er in een jaar tijd van buiten af invloeden zijn geweest die niets te maken hebben met de film. Mijn advies is dus ook kijk de film opnieuw.
Om mezelf even te quoten:
Vind het nog steeds zinvol, omdat films bij mij nu eenmaal meer zijn dan een 'momentopname'. Het is een evoluerend proces, waarbij nieuwe films voor nieuwe perspectieven zorgen (op geziene films), waarbij ervaringen of overdenkingen voor nieuwe ideeën zorgen (en het dus oké maken films jaren nadien nog hoger/lager te stemmen). Leuk als dat voor een ander niet zo werkt, verder. Heb bij mezelf het idee dat mijn smaak alleen maar beter gedefinieerd wordt, zonder dat ik wat in het wilde weg stem. Natuurlijk mag het allemaal best wat minder, dat geef ik toe
Speciaal voor Verhoeven zal ik het vanaf nu wat beter in toom houden.
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
Ik 'schoon' mijn stemmenrijtjes ook regelmatig 'op'. Lijkt me geen enkel probleem. Filmpjes laten bezinken, een 3,5*filmpje dat eigenlijk toch wel wat minder is dan al die andere 3,5*filmpjes in hetzelfde rijtje, info die je later verkregen hebt en die een ander licht werpt op de betreffende film etc. Weinig verkeerds aan.
En het zijn bovendien mijn stemmenrijtjes! Dus gewoon doorgaan danuz! 
rokkenjager
-
- 2863 berichten
- 1708 stemmen
Even muggenziften. 
Heb er natuurlijk helemaal geen probleem mee dat je zo accuraat mogelijk probeert te zijn danuz, maar wat ik niet snap en eveneens enigszins vreemd vind is dat als ik bijvoorbeeld door het recensietabblad heen ga en een (oude)recensie van je tref, zie ik dan dat je zelden dezelfde menig deelt als toen je de recensie schreef (op basis van je huidige stem). Dan vraag ik me toch af waarom je dat als mening zou markeren aangezien je toch niet eens bent met je beoordeling.
Dat geldt trouwens ook voor maxcomthrilla en in grotere mate djelle.
Querelle
-
- 6548 berichten
- 4894 stemmen
Ik corrigeer mijn stemmen ook vaak (niet zo vaak meer als een tijd geleden) Dat heeft verschillende redenen.
1. Een duidelijk overzicht voor mijzelf van mijn favoriete films
2. Films kunnen weken, maanden, een jaar nadat ik ze gezien heb nog een bepaalde indruk achterlaten, dus stem ik op basis daarvan. Als ik ze herzie pas ik de stem weer aan of blijft ie hetzelfde
3. De films waar ik op gestemd heb op moviemeter zijn een database van alle films die ik ooit gezien heb. De waardering kan dus nooit accuraat zijn,maar probeer ik wel zo accuraat mogelijk te houden.
4. Mijn smaak is altijd geëvolueert. Ik hou er van nieuwe dingen te ontdekken. En dan kan je enthousiasme voor sommige films wel eens op de achtergrond raken.
Een oplossing hiervoor heb ik gevonden door de max. waardering op 4* te houden en enkel films die ik recentelijk gezien heb en de films die nog steeds grote indruk op me maken 4,5* en 5* te geven.
Daarnaast heb ik ook een haat/ liefde verhouding met stemmen. Eigenlijk zou ik het liever niet meer doen of alleen heel globaal, zoals Legan of Wendy Vortex. Maar het gaat er mij om dat ik een overzicht heb van films die ik gezien heb, met een zo accuraat mogelijke waardering.
Skylar_Malfoy
-
- 190 berichten
- 78 stemmen
Aan de aanleiding van dit topic erger ik me nog het minste. Ik houd bijvoorbeeld helemaal niet van chick flicks, al ben ik precies de doelgroep. Sommige kunnen ermee door, zoals Freaky Friday. Die zou ik dan ook hoger gaan beoordelen.
Je moet een film niet op het genre beoordelen, maar op wat het bij je teweeg brengt.
Waar ik me wel aan erger is de mensen die een film 'wel oke' vinden en daarom een *5 geven. Zoals
Deze user, x-Michelle-x gaf vervolgens Hope Floats, een zeer onwaardige film volgens de meesten, een *5.
Anderen geven weer een *2,5 voor een film die ze 'helemaal te gek' vinden.
Je kan er helaas niks tegen doen. Je bent niet verplicht om argumenten te geven. Van een score op Moviemeter hoef je je ook niet altijd iets aan te trekken. Soms vind jij de film gewoon wel goed, en scoort hij toch slecht.
Kevin13
-
- 14947 berichten
- 0 stemmen
Sinds kort een nieuwe manier van stemmen geven. Vanaf nu moet de film zijn score hier op MM waarmaken, als een film een te hoge notering heeft dat hem waard is, is dat puntenverlies. Als de film een te lage notering heeft beloon ik hem er voor. Heb al gehoord dat dit een vreemd systeem is maar daar ben ik het niet mee eens.
flipsyde
-
- 858 berichten
- 1721 stemmen
Ja persoonlijk vind ik dat een vreemd systeem omdat je vooral uit gaat van de mening van andere.
flipsyde
-
- 858 berichten
- 1721 stemmen
Juist ja 
Maar als het voor jou werkt gewoon blijven doen natuurlijk.
Apollinisch
-
- 21305 berichten
- 0 stemmen
Niet toegestaan op MM.
flipsyde
-
- 858 berichten
- 1721 stemmen
Vreemd als in raar wordt denk ik bedoeld.
Zijn compensatiestemmen niet stemmen die je geeft niet omdat de film het waard is maar bedoelt om de film te doen stijgen of zakken?
Apollinisch
-
- 21305 berichten
- 0 stemmen
flipsyde
-
- 858 berichten
- 1721 stemmen
Nou of het echt semantisch is weet ik niet maar oke.
In ieder geval ben ik ook tegen de zogenaamde compensatiestemmen.
Kevin13
-
- 14947 berichten
- 0 stemmen
Vreemd als in raar wordt denk ik bedoeld.
Zijn compensatiestemmen niet stemmen die je geeft niet omdat de film het waard is maar bedoelt om de film te doen stijgen of zakken?
Doet iedereen dat dan niet? Als jij een film 5.0* geeft is dat dan ook de bedoeling om de film te doen stijgen. Tevens omgekeerd.
flipsyde
-
- 858 berichten
- 1721 stemmen
Je begrijpt toch wat ik bedoel... Of je leest niet goed wat er staat.
Bijvoorbeeld je vind een film 3* waard, maar omdat de betreffende film op 2* staat wil je toch dat de film wat stijgt omdat hij geen 2* verdient.
Dus je geeft 5*, wat dus een compensatiestem is.
Apollinisch
-
- 21305 berichten
- 0 stemmen
Meteen na het zien van de film weet je dat toch ook al gewoon? Daarvoor heb je als het goed is geen stemgemiddelde op een filmsite nodig.
Kevin13
-
- 14947 berichten
- 0 stemmen
Maar bij mij is het ook niet bedoelt om een film te doen zakken/stijgen. Geef ik ook aan in men post. Kijk nu bijv naar Avatar (4.27). Die staat dus gelijk met Pulp Fiction. Dus als ik naar Avatar ga kijken verwacht ik dat deze film even goed is. En daar baseer ik men stem dus op.
Apollinisch
-
- 21305 berichten
- 0 stemmen
Kevin13
-
- 14947 berichten
- 0 stemmen
Wat zou het uitmaken? Moest ik Avatar nu meteen 0.5* geven blijft die score toch staan....
speranza
-
- 24668 berichten
- 0 stemmen
Je laat je eigen mening toch niet afhangen van de plek op een ranglijst?
Apollinisch
-
- 21305 berichten
- 0 stemmen
En je doet het toch ook bij films met, pak 'm beet, vijftig stemmen? Want dan is die 0,5* wel degelijk van invloed.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31484 berichten
- 5623 stemmen
Ik geef Apollinisch gelijk. Als ik sterren geef aan een film is dat om dat ik die film zoveel *en waard vind. Niet omdat ik vind dat het gemiddelde moet dalen of stijgen.
Wat die stemwijzigingen betreft, snap ik goed dat je na een tijd soms je score wijzigt bij een film. Ik herbekijk wel regelmatig een film omdat ik niet enkel uit herinnering wil stemmen. Maar soms scoort een film beter of slechter omdat ik sommige elementen bij andere films beter of slechter heb gezien. Om te verduidelijken met een voorbeeld: ik heb in m'n beginperiode op MM lange tijd de film Magnificent Seven op nummer 1 gezet. Ondertussen heb ik zowel betere westerns gezien, maar ook het origineel Shichinin no Samurai. Ik ben zelf wat ouder geworden en ook een heel andere filmvisie gecreëerd met de jaren. Daardoor scoren sommige films slechter of net beter omdat ik die vroeger maar niks vond.
titia
-
- 601 berichten
- 1302 stemmen
Ben ik helemaal met je eens, ik geef mijn waardering ook op de waarde die ik de film vind.
Maar... / confession/ ...dan ga ik altijd kijken of mijn waardering nog invloed op het gemiddelde heeft gehad. Kinderachtig, nutteloos, whatever, maar toch wil ik het altijd weten. En dus laat je ik me toch op de een of andere manier beinvloeden door de mening van anderen....hoewel ik nog nooit een stem heb aangepast om het gemiddelde te kunnen veranderen.
rep_robert
-
- 27567 berichten
- 4183 stemmen
IK laat mijn mening wel afhangen va andere films waar ik op heb gestemd. Als ik 2 films 3 sterren geef kijk ik wel of ze allebei die 3* goed vertegenwoordigen en of het niet teveel uit balans raakt.
mikey
-
- 29050 berichten
- 5214 stemmen
goongumpa
-
- 3057 berichten
- 4083 stemmen
Is dat getal tussen haakjes het gemiddelde van je stemmen?
goongumpa
-
- 3057 berichten
- 4083 stemmen
Wat een toeval
.
Ik geef gemiddeld een 4,02 blijkbaar. Dat is hoog, maar ik heb dan ook vooral op mijn memorabele films gestemd.

