134.907 gebruikers | 85.729 films | 31.052 regisseurs | 3.508.629 berichten | 4.930.909 stemmen
 
locatie: Films » Candyman (1992) » Info

Candyman (1992)

 

 

Candyman (1992)
453 stemmen | gemiddelde 3,12
mijn stem:
Verenigde Staten
Drama / Horror
99 minuten

geregisseerd door Bernard Rose
met Virginia Madsen, Tony Todd en Xander Berkeley

Studente Helen maakt een scriptie over mythes en legendes. Dit brengt haar tot de mythe over de Candyman. Een eenarmige man die, als je zijn naam 5 keer zegt, verschijnt en je dan meteen van kant maakt. De nuchtere Helen gelooft deze verhalen niet en gaat op onderzoek uit in de buurt waar hij vandaan schijnt te komen. Als zij door de buurtbewoners wordt gewaarschuwd om haar onderzoek te staken, begint er een reeks van mysterieuze moorden waarvan Helen verdacht wordt. Gaat Helen langzamerhand doordraaien of bestaat de Candyman echt?
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 september 2011, 9:43 uur
Vanaf vandaag te koop op bluray bij de frs voor 12.99 of 2 voor 20.
Ga hem vanavond halen.
Voor wat ik me kan herinneren 4*

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 september 2011, 17:50 uur
Goeie horror film, jammer dat hier zo weinig aandacht is aan besteedt.

 

» Laagste prijs voor deze film op Blu-Ray

Candyman (€ 15,49)
exclusief € 0,99 verzendkosten

Candyman (€ 15,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Candyman (€ 16,00)
exclusief € 1,95 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 oktober 2011, 17:19 uur
Candyman, Candyman, Candyman, Candyman...

Ghehe, ik ga toch maar niet die 5e keer typen, stel je voor dat er wat gebeurt :p. Ik vond het wel vermakelijk. Mooi begin, mooi in elkaar gedraaid, enigszins goed acteerwerk. Wel aardig dus.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 oktober 2011, 1:38 uur
Ja! Gave film! De eerste seconden even door die vreselijke Saved By The Bell jaren 90 sfeer bijten, al heel snel slaat de stemmin om en gaat het meer richting Blue Velvet! Muziek is ook zoals al veel genoemd geweldig, en verder mooie beelden, montage en opbouw.

Enige minpuntje was het raciale-aspect wat behoorlijk nep en irritant overkomt. Maargoed, dat was de tijdgeest zullen we maar zeggen. Een toppe binnen het genre.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 oktober 2011, 21:13 uur
Candyman staat op de nummer 10 in de Top 25 met de beste Horrorfilms van de jaren '90. Vanaf 7 oktober tellen we dagelijks af met een nieuwe titel uit de '90s Horror Top 25 om op Halloweenavond de nr. 1 vrij te geven.

Voor de video: '90s Horror Top 25 - nr. 10 Candyman

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 februari 2012, 11:52 uur
Grappig om zo'n film van 20 jaar geleden te zien:
- Overal wordt gigantische gerookt
- Mini televisie's
- Computers waar je eigenlijk nog niets mee kan... erg leuk om te zien

Maar was een aardige film. Weinig Horror maar een goeie thriller was het zeker.
Naar het einde was het ook erg goed.
Leuk voor een x

3*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 maart 2012, 20:18 uur
Aardige thriller die niet voortdurende de spanning weet vast te houden maar toch best weet te onderhouden met het goeie spel van Madsen en het boeiende camerawerk en montage.
De sfeer is vanaf het begin goed en benadrukken de locaties, kapsel en kleding nog even van welke tijd deze film is. Een echte slasher is dit niet en moet deze het meer van de schrikmomenten hebben en de overigens geslaagde scenes met de sprekende 'Candyman'. Dit voegde nu net het beetje toe om mij deze film te blijven herinneren. Jammer genoeg is het verhaal te mager en verder niet interessant genoeg om er nog meer uit te halen.

Goed om een keer gezien te hebben.

3*

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 maart 2012, 16:12 uur
slechte waardeloze film is dit zeg, vond het erg irritant en nergens spannend eigenlijk.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 april 2012, 21:28 uur
Dit weekend eindelijk eens gezien. Ik had er eigenlijk wat meer van verwacht, maar ik vond het nog steeds best een vermakelijke film.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 april 2012, 21:40 uur
Zag hem in de 2 voor 20 actie staan en gokte het maar gewoon dat ik hem goed zou vinden. Dat doe ik niet snel, maar het verhaal sprak me gewoon heel erg aan (Ik ben heel erg geïntereseerd in dat soort broodje-aap verhalen, dus als iemand daar nog meer film van weet, ik hoor het graag!) Gelukkig bleek dit wel een goede koop te zijn.

Want, man, wat is deze film goed. En, man, wat is hij onderschat. 448 stemmen hier. Veel te weinig. Er zijn genoeg horrorfilms die als classics worden beschouwd die veel en veel minder zijn.

De muziek is formidabel en zorgde vooral in de intro en aan het einde voor een kippevel momentje. Acteren is niet altijd geweldig, maar zeker niet slecht. Het verhaal is gewoon helemaal mijn ding, dus dat vond ik ook geweldig.

Alles bij elkaar gewoon een 4,5* voor mij!

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 mei 2012, 20:33 uur
Teleurstellend, want de verwachtingen lagen zeer hoog. (Bijna) alle kracht komt van de magistrale soundtrack, terwijl het visuele nogal achter blijft hangen. Zeker tegenwoordig mist het (buiten de Candyman himself) een hoop sfeer, mocht echt een stuk duisterder. Het onderwerp nodigt daar wel toe uit en het levert enkele memorabele scenes op, maar het is met vallen en opstaan. Tony Todd vind ik zoals altijd geweldig terwijl Madsen weinig indruk weet te maken.