Liar Liar (1997)

2069 stemmen | gemiddelde 3,11

Verenigde Staten
Komedie86 minuten
geregisseerd door
Tom Shadyacmet
Jim Carrey,
Maura Tierney en
Jennifer TillyDe advocaat Fletcher Reid is een geboren leugenaar. Wanneer zijn zoontje Max de kaarsjes van de taart voor zijn vijfde verjaardag uitblaast, wenst hij dat zijn vader eens zou stoppen met liegen. Als zijn wens uitkomt blijkt dat Fletcher's grootste voordeel (zijn mond), ineens zijn grootste nadeel wordt.
2,0
[permalink] geplaatst op 8 augustus 2011, 1:01 uurErg flauw en nauwelijks de moeite waard om te kijken. Het verhaal is in het begin nog wel leuk en ook grappig maar al snel wordt het allemaal flauw en kinderachtig. Jim Carrey deed het nog wel redelijk en Jennifer Tilly en Amanda Donohoe waren leuk om te zien, maar het achterlijke kind Max (inclusief pispot kapsel) gespeeld door Justin Cooper was zeer irritant en verpeste eigenlijk de hele film.
[permalink] geplaatst op 9 augustus 2011, 20:38 uurReinbo schreef:
De term 'kinderachtig' is een understatement. Zelfs de bloopers waren niet leuk. 0,5*
het gaat ook niet om de bloopers, maar om de film. Je snapt er weer heeeeeeeeeelemaal niks van.
[permalink] geplaatst op 9 augustus 2011, 20:39 uurMega kei goede film dit! heb 'm al 7x bekeken en vanavond weer, krijg er geen genoeg van.
5,0
[permalink] geplaatst op 9 augustus 2011, 22:38 uurHeb deze film al 6x gezien, En het blijft leuk, Ik denk dat dit een acteur is die je leuk vind of niet, Ik vind hem mega grappig in al zijn films,
the mask, bruce almighty, dumb and dumber, me myself and irene, ace ventura, enz.
Natuurlijk flink overdreven, maar in mijn ogen erg grappig!
1,0
[permalink] geplaatst op 9 augustus 2011, 23:21 uur1 ster voor "De Klauw".
1,5
[permalink] geplaatst op 9 augustus 2011, 23:21 uurVerbaasde me erover dat ik op het begin nog wel moest lachen om de gekke bekken van Jim Carrey. De volgende 70 keer echter niet meer tot hij de kalkoen nadeed. Dan nog al het zogenaamde hollywood sentiment dat Shadyac erin probeerde te pompen
2 halve punten voor twee keer een glimlach, bij een komedie verwacht je wel meer: 1.5 ster.
3,0
[permalink] geplaatst op 9 augustus 2011, 23:28 uurOei, oei wat blijft er weinig van deze film over na de ongeveer 8e herziening vanavond. Jim Carrey is een van mijn persoonlijke helden en een enorm voorbeeld voor me. Daarbij heeft hij een groot aandeel gehad toen ik mijn humorvolle kant aant ontwikkelen was. Nog steeds heb ik veel gezichtuitdrukkingen, tikjes en stemvervormingen in mijn humor die gebaseerd zijn op zijn personages.
Dat weerhoudt deze film er niet van om eindelijk na 14 jaar zijn magie te verliezen. De lachmomenten zijn nog maar op 1 hand te tellen, waar er voorheen tientallen waren. Het plakkerige randje van het verhaal komt pijnlijk duidelijk bovendrijven en soms had ik zelfs last van plaatsvervangende schaamte. Zelfs de beroemde pen-scene en wc-scene hebben het niet overleefd.
Jim zelf acteert nog wel aardig, maar niet alle grappen kwamen aan. De rol van Elwes is zelfs nog belachelijker dan in mijn herinnering. Sorry Jim, maar weet dat de Ace Ventura-films en Me, Myself & Irene nooit hun kracht zullen verliezen.
3,0
[permalink] geplaatst op 9 augustus 2011, 23:42 uurBeetje wisselvallig dit. Ik heb op een paar momenten hardop moeten lachen vanwege de algehele belachelijkheid van Jim Carrey en zijn acteerwerk en zijn timing, maar Carrey komt bij met net zo vaak over als flauw en storend. Tel daar nog eens een hele vermoeiende en trage moraal bij op en de complete afwezigeheid van enige diepte, en ik kom op een nipte voldoende uit.
1,5
[permalink] geplaatst op 10 augustus 2011, 0:56 uurOver het algemeen is Jim Carrey wel een heel goede acteur en erg grappig, maar deze film is wel heel erg flauw.
Vooral de scenes met zijn zoontje doen de film geen goed.
Vorige week Me, Myself and Irene gezien, een van zijn betere films, maar deze Liar Liar is een van zijn slechtste.
1*
3,5
[permalink] geplaatst op 10 augustus 2011, 7:40 uurWat heb ik met deze film toch moeten lachen zeg. Die Jim Carrey kan gekke bekken trekken. Maar aan de andere kant maakt hij ook veel grappen.
2,0
[permalink] geplaatst op 10 augustus 2011, 13:32 uurIk vond Jim Carrey zeer vervelend en storend deze film...
2,5
[permalink] geplaatst op 10 augustus 2011, 13:34 uurIk heb betere films van Jim Carrey gezien, maar toch bleef de film wel boeien.
[permalink] geplaatst op 13 augustus 2011, 11:35 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenHet idee van de film is goed en de film is op zich ook wel leuk.
Ik vind Jim Carrey goed in deze film, alleen op gegeven moment begonnen sommige van zn rare gezichten wel een beetje te irriteren.
Ik vond het ook wel raar dat je Audrey ziet bellen (op ong. 30 min) met een vaste telefoon in een auto...
De scène waar Fletcher flipt in het toilet van de rechtbank vond ik goed, totdat je ineens heel duidelijk zag dat de wc van piepschuim was. Daar had wel iets meer aandacht aan besteed worden.
Maar desondanks heb ik me toch rot gelachen door de film.
3,5
[permalink] geplaatst op 30 december 2011, 19:05 uurDeze komedie nog eens her bekeken, want 'k was er eigenlijk al heel wat van vergeten.
Een leuke komedie die het vooral moet hebben van Jim Carry. Z'n humor kon me wel niet altijd bekoren. Vaak is het er net niet over, maar soms dan weer wel.
De film is het eerste half uurtje niet erg grappig, maar eenmaal de wens is uitgesproken veranderd dit gelukkig wel.
Een leuke film, voor een ontspannende avond.
3,5
[permalink] geplaatst op 9 februari 2012, 3:35 uurgoede comedie
4,0
[permalink] geplaatst op 1 maart 2012, 23:23 uurZoals voetbalteams waardeloos (kunnen) gaan presteren wanneer hun sterspeler wegvalt, zo kan een comedy behoorlijk saai zijn zonder Jim Carrey. Tien Adam Sandlers, honderd Ben Stillers en duizend Will Ferrells zijn geen match voor een enkele Jim Carrey. Liar Liar is een prachtig voorbeeld, want met die drie minkukels zou dit weinig verheffend verhaaltje er niet beter op worden. Jim Carrey en zijn onemanshow doet me compleet vergeten dat dit vader-en-zoondrama dertien in een dozijn is. Ook hier zijn weer een hoop goede sketches te zien. Jim gaat er nog extra op vooruit wanneer hij niet meer kan liegen. De beste voorbeelden zijn de borsten in de lift en het moment dat hij aangehouden wordt. Ik geloof dat ik het hele appartementenblok wakker heb gebulderd van het lachen. Sommige films met Jim zijn beter. Deze mag er zeker wezen, maar dat is dan ook volledig de verdienste van deze komiek.
2,5
[permalink] geplaatst op 4 april 2012, 13:01 uurOnbegrensd enthousiasme van een geweldige Carrey tillen dit zwakke en simpele komedietje tot een hoger nivo. Leuk om tussendoor zo'n filmpje mee te pikken tussen al het zwaarder gerief. Maar te veel films van deze aard kijken word je al snel beu vrees ik.
2.5*
[permalink] geplaatst op 14 april 2012, 21:43 uurEen van mijn all time favorite movies van Jim Carrey.
Grappig, leuke humor, romantiek ook wel, hoewel de romantische scenes Jim Carrey niet af gingen. Maar anders, leuk vermaak.
4,5*
3,0
[permalink] geplaatst op 25 april 2012, 14:29 uurLiar Liar staat op valt met in hoeverre je Jim Carrey kan verdragen, want hier gaat hij echt helemaal los.
Ik kan hem op zich wel goed hebben en Liar Liar is dan ook best een leuke film. Het scenario is best origineel en Carrey geeft er door middel van zijn prima timing, vaak een leuke komische wending aan. Daarbij moet ook gezegd worden dat de meeste grappen goed geschreven zijn. Hoewel Carrey de film draagt, zijn de bijrolletjes ook redelijk goed ingevuld, waarbij vooral Tilly in positieve zin opvalt.
Jammer alleen van het lichte moralistische einde, maar verder is Liar Liar gewoon leuk en luchtig vermaak, met een sterke onemanshow van Carrey.
3,0*
2,0
[permalink] geplaatst op 21 mei 2012, 1:56 uurOp zich een vermakelijk verhaaltje. Maar mijn hemel, wat is Jim Carrey na een tijdje vervelend zeg. Doet werkelijk niks anders dan schreeuwen en rare bekken trekken. Ik kan hem normaal gesproken wel aan, maar dit is too much.
2*