134.900 gebruikers | 85.714 films | 31.047 regisseurs | 3.508.499 berichten | 4.930.707 stemmen
 
locatie: Films » Chronicle (2012) » Info

Chronicle (2012)

 

 

Chronicle (2012)
794 stemmen | gemiddelde 3,18
mijn stem:
12 jaar geweld angst grof taalgebruikVerenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Sciencefiction / Thriller
84 minuten

geregisseerd door Josh Trank
met Michael B. Jordan, Michael Kelly en Dane DeHaan

Drie doodnormale middelbare scholieren doen een ongelooflijke ontdekking. Ze vinden in het bos een mysterieuze substantie waar ze aan bloot gesteld worden en waardoor ze superkrachten ontwikkelen. Als ze leren om de superkrachten onder controle te houden en ze te gebruiken in hun voordeel, beginnen hun levens uit de hand te lopen en hun duistere kanten naar boven te komen.

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 mei 2012, 19:21 uur
Aardige film, begint sterk en is bij vlagen leuk. Tegen het eind ontspoord de film totaal en verliest het zijn amusementswaarde. Onvoldoende.

 

Chainsaw
(moderator)
avatar van Chainsaw
quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 mei 2012, 21:04 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Dit moet wel één van de meest teleurstellende films zijn die ik de laatste jaren heb gezien. Het idee van een superheldenfilm in de found footage vorm klonk erg interessant, maar in deze uitwerking heb ik echt geen idee waarom men voor deze vorm heeft gekozen. Het lijkt enkel een gimmick, want er worden echt belachelijke taferelen uitgehaald om dit principe de hele film door te zetten. Dat meisje met haar eigen blog :'). Kan aan mij liggen, maar kwam echt geforceerd en belachelijk over. En vooral als onze hoofdrolspeler eenmaal zijn camera kan laten vliegen zag ik de meerwaarde van het found footage principe totaal niet meer. Niets in het camerawerk of in de reacties van de mensen kwam het ook maar een beetje natuurlijk over. Dat deden films als [REC] of Cloverfield toch een heel stuk beter. Dit was meer Diary of the Dead- niveau.

Maar ook los van deze vorm is het allemaal vrij ridicuul. De personages zijn verschrikkelijk irritante typetjes, er zat echt geen vleugje leven in de brouwerij. Zo'n over-the-top vader is gewoon een belachelijke karikatuur, evenals dat eerder genoemde zwaar vervelende meisje met haar camera. Maar ook de drie hoofdpersonages waren de saaiheid zelve. Al dat drama (doodzieke moeder, agressieve vader) kon me dan ook echt gestolen worden. En dan zit je te wachten tot die speciale krachten de levens van de jongens totaal omgooit, krijg je een flauw talentenjachtje op school? Serieus? En hoe tof een superheldversie van Carrie dan misschien ook klinkt, met deze karakters en in deze vorm kon ik er maar bar weinig mee. En zo liet de gehele film me opvallend koud, terwijl ik toch aardig wat verwachtingen had.

1,5 sterren.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 mei 2012, 20:31 uur
Fijne frisse variant in het cam footage subgenre. Het superhelden gegeven leent zich prima voor dit subgenre en ook in de uitvoering is de film opvallend treffend wat betreft immersiviteit. Wel werkelijk style over substance, voor een boeiende karakterstudie moet je bij Chronicle niet wezen.


Opbouw is sterk en kent een perfect tempo waardoor het steeds overduidelijker toewerkt naar een finale. Een element waar je niet omheen kan in het superhero universum, en het is vooral hier waar de film zijn gram haalt. De transformatie van DeHaan weet steeds angstigere vormen aan te nemen en Chronicle slaagt erin waar nog geen enkele superheldenfilm in geslaagd is en dat is de kijker overtuigen van de majestueusiteit van de Villain. Erg knap.


Prima film dus weer, en ook dit soort films lijken zich prima te lenen voor het footage concept. Benieuwd waar ze nog meer mee gaan komen.

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 mei 2012, 15:45 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Dit was echt een hele slechte film zeg. Weer een handycam film met een veel belovend onderwerp, maar zeer slecht uitgewerkt. Het acteer niveau is matig tot slecht. De effecten zijn niet echt heel goed, het verhaal is cliché en bovendien erg slecht uitgewerkt. De film begint nog wel aardig met de pranks die ze uithalen met mensen als ze net ontdekken dat ze een speciale gave hebben, maar daarna zakt de film naar een erg laag niveau.

Echt zonde want als je de trailer ziet verwacht je een verrassende sterke film maar helaas. De 89 minuten die de film duurt was echt veel te lang. Dit prul verhaaltje had in 20 minuten verteld kunnen worden. Het eind generiek van de film is echt erg slecht. De effecten zijn (misschien komt het door het camerawerk) gewoon belachelijk.Bij het gooien met politiewagens, het vliegen etc. spat de CGI van het scherm af en het is nog hele matige CGI ook. De film zit barstens vol fouten en dat irriteert flink.

Meer dan een 1.5* kan ik niet voor deze troep geven. 1 * omdat ik David Bowie's Ziggy Startust heb gehoord. 1/2 voor het verhaal en voor de CGI. Al met al als ik Bowie niet had gehoord zou deze film een 1/2* van me krijgen. Zonde van m'n tijd. Dikke afrader.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 mei 2012, 8:02 uur
Fantastisch. Meeslepend van begin tot eind. Michael B Jordan uit Friday Night Lights en Parenthood altijd goed om te zien. De CGI is geweldig.

Volle mep.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 mei 2012, 8:06 uur
Weer een Michael Jordan die kan vliegen. Dit is geen toeval meer :).

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 mei 2012, 21:34 uur
Had er geen hoge verwachtingen van, maar was toch benieuwd door de Cloverfield/Super 8 cameravoering. Uiteindelijk zeer aangenaam verrast! Prachtige plaatjes en een meeslepend verhaal. Helaas wordt er soms van de hak op de tak gesprongen. Al met al een prima filmpje!

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 mei 2012, 13:39 uur
Had er niet al te hoge verwachtingen van in het begin maar hij werd steeds leuker en vond het een prima filmpie.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 mei 2012, 13:23 uur
Lekkere film die van begin tot einde boeit. Het einde is wel een beetje een tegenvaller, maar verder echt een aanrader.
3.5*

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 mei 2012, 14:22 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Chronicle, een film waar ik al lang naar uitkeek.
De film begint al snel. De 3 tieners hebben ook al vlug hun krachten onder de knie. En hoe ze die gebruiken zorgt af en toe voor een aantal grappige stukken. Maar dan begint Andrew te flippen. Hoe zijn personage een wending krijgt, wordt hier erg goed in beed gebracht. Dan maakt de film plaats voor wat meer drama en op het einde komt de climax. De special effects zijn erg goed, net als de acteerprestaties. Het verhaal was niet superorigineel, maar het werd goed gebracht. 3,5*

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 mei 2012, 18:27 uur
In Amerika komt hij 15 mei al uit. Bluray cover ziet er stoer uit, hopelijk veranderen ze de nederlandse versie niet :N

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 mei 2012, 15:47 uur
Zitten wel een paar grappige scene's in de film, maar het gaat betrekkelijk snel vervelen. Niet bijster orgineel omdat het de zoveelste film is die met een video camera door iemand gevolgd wordt.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 mei 2012, 18:04 uur
Ja, dikke plus voor deze verassende film!

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 mei 2012, 12:51 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Ik ben een beetje een sucker voor patronen, maar voor mijn gevoel heeft deze film hetzelfde gegeven als bv Sucker Punch: iedereen gaat dood of verdwijnt, behalve de hoofdpersoon.
Alleen het eind is anders, in Chronicle wordt de reis vervolgd en tot een gewenst einde gebracht.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 mei 2012, 13:52 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Leuk gedaan, maar er had toch duidelijk heel wat meer in gezeten.

Het is natuurlijk geinig zo'n situatie van jongeren met plotselinge enorme krachten handheld te volgen, dicht bij de personages etc. Het vermaakt dan ook wel, zeker omdat de film toch al niet lang duurt.

Op bepaalde vlakken laat de film echter toch wel te wensen over. In het begin wordt er duidelijk gekozen voor een handheld amateurcamera concept. Halverwege kan een van de karakters blijkbaar de camera laten zweven en besturen, waardoor het concept grotendeels overboord wordt gegooid, met gewoon gelikt camerawerk. Het werd allemaal nogal ridicuul om te zien dat de personages die in drukke discussies verwikkeld waren ondertussen ook nog de aandacht konden behouden de camera rond hun heen te laten cirkelen, in en uit te zoomen en de boel perfect te registreren.

Daarnaast vond ik de CGI juist erg matig. Vond het vreemd om te lezen dat men daar zo van onder de indruk was, zag er zeker in het begin erg goedkoop uit. Die scene in het begin met die lego was bijzonder lelijk vond ik, maar vooral ook de vliegscenes kwamen totaal niet geloofwaardig over. Zeker als ze het voor het eerst uitoefenen zie je de tuigjes nog bijna hangen, en de scenes in de wolken is erg duidelijk bluescreen-werk. Vond ik toch echt tegenvallend voor deze tijd (dan vergelijk ik het even met iets als District 9 bijvoorbeeld).

Verder vond ik de personages erg matig. Met name de ontwikkeling van het personage Andrew was absoluut niet sterk genoeg. Verandert eigenlijk in een oogwenk van vredelievende nerd met persoonlijke problemen een maniakale gefrustreerde gek. Zijn ontwikkeling is eigenlijk te duiden aan de hand van drie scenes. De eerste is die teleurstelling met dat meisje, daarna zie je hem die spin uit elkaar trekken, en tot slot vervolledigt hij zijn transformatie in de scene waarin z'n pa weer eens tegen hem tekeer gaat. Deze scenes volgen elkaar in dusdanig rap tempo op dat in een tijdsbestek van nog geen 10 minuten in de film een personage totaal het tegenovergestelde wordt als wat hij daarvoor was. Mijns inziens heb je voor zulke karakterontwikkeling veel meer ruimte nodig, dit maakte het allemaal een beetje ridicuul. Van een jongen die naar Tibet wil, van iemand die zich als een ubermensch ziet.. al durf je het als filmmaker al aan om zo'n twist in je film te stoppen (met welke reden dan ook, familieproblemen of de invloed van de straling waaraan ze hebben blootgestaan), je moet echt van goeie huizen komen, en zoiet sop z'n minst over een langer tijdsbestek uitwerken wil je de kijkers meekrijgen.

Maar buiten de minpunten, vond ik het toch wel een vermakelijk filmpje. Lekker snel en met name het einde is redelijk spectaculair, al had ook daar nog wat meer ingezeten qua niveau. 2.5*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 mei 2012, 14:48 uur
Begon erg sterk en trok me gelijk in het verhaal. Maar richting het einde wordt het mij allemaal té. Te veel actie, te hectisch. Het is natuurlijk geen geloofwaardig verhaal, maar met een beetje verbeelding kan je prima doen alsof. Het einde ging mij echter wat te ver, kost de film een half puntje.

3*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 mei 2012, 14:49 uur
Montorsi schreef:
In het begin wordt er duidelijk gekozen voor een handheld amateurcamera concept. Halverwege kan een van de karakters blijkbaar de camera laten zweven en besturen, waardoor het concept grotendeels overboord wordt gegooid, met gewoon gelikt camerawerk. Het werd allemaal nogal ridicuul om te zien dat de personages die in drukke discussies verwikkeld waren ondertussen ook nog de aandacht konden behouden de camera rond hun heen te laten cirkelen, in en uit te zoomen en de boel perfect te registreren.


Haha, goed punt. Tijdens de film (gelukkig) helemaal niet over nagedacht.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 mei 2012, 19:44 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Montorsi schreef:
........Verder vond ik de personages erg matig. ........

Wat ik er in zie:
Die jongen heeft gewoon een k*tleven en probeert zich staande te houden door vrienden te creëeren, (deze keer 3, in andere films vaak 5) en met deze vrienden/gesprekpartners avonturen te beleven.
Ik denk zelf dat minstens de halve film fantasy is van de jongen die uiteindelijk de reis naar Tibet maakt (of zou willen maken).
Dat Tibet staat m.i. symbool voor de plaats welke je na je dood (of in verlichting) als eindpunt zal bereiken: de hemel of het paradijs.
Zoals ik al eerder zei, denk ik nl dat de jongen bedolven werd toen hij in het gat onder de grond kroop. Zelfs dat gegeven zou symbolisch kunnen worden opgevat, bedolven worden door de aarde, zeg maar.
Dan wijst de vertelling op het proces van verlichting, waarbij men pas in het dieptepunt van de aardse ervaringen de weg naar ‘superkrachten’ vindt en ‘de reis naar 'Tibet’ kan volbrengen.
Aan het eind legt hij een belofte af tegen de camera, dat hij zijn krachten ‘ten goede’ zal gebruiken en dat hij gaat uitzoeken wat er in dat gat onder de grond plaatsvond. “You made it”.

Dit is voor mij dus een film met meerdere lagen en daarom vind ik ‘m zo prachtig. De film heeft op zeker ook een spirituele lading. Misschien binnenkort maar eens verhogen :)

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 mei 2012, 20:36 uur
Dreiecke, jij moet echt wat meer films gaan kijken waar je op los kunt filosoferen en minder films kijken die puur en alleen op entertainment gericht zijn.
Stalker bijvoorbeeld of Synecdoche, New York.
Bij die films, die je volgens mij nog niet hebt gezien ben ik echt benieuwd naar jou overpeinzingen.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 mei 2012, 20:40 uur
Meen je dat of wil je mij hier weghebben? :P

Maar ook in mainstream films zijn er m.i. regisseurs die wat meer kunnen bedoelen als aan de oppervlakte te zien is. Niet allemaal, een klein aantal.

Verder heb je gelijk, ik heb niet alle filosofische films al gezien.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 mei 2012, 21:01 uur
Dat meen ik echt ja.

Vooral benieuwd wat je uit Synecdoche New York haalt. Daar kan je lang zoet mee zijn.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 mei 2012, 11:20 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
De film startte vrij goed, met een aantrekkelijke tienersfeer en cameragebruik dat me mee in de film trok kon ik me er me wel in boeien. Helaas, vanaf het punt dat de jongen zich tegen de rest keert wordt de film op en top cliché met voorspelbare hollywoodscènes en -plot.

Ik kan Dreiecke's theorie ook wel volgen, maar je zou in elke film wel een eigen achter/onderliggend verhaal kunnen zoeken en vinden, maar dat is in vele gevallen dan je eigen verdienste en niet die van de filmmakers. In dit geval geloof ik er zeker niet in.

Film begint goed, maar draait uit op een teleurstelling. Hier had meer in kunnen zitten.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 mei 2012, 13:52 uur
Andrew, don't fart; we'll never find you again!

Dit was toch wel een leuke film om naar te kijken...al deed het me soms even denken aan Heroes.

Het gebruik van de camera hebben we natuurlijk al eerder gezien,maar ook in deze film komt het prima over en geeft de film net dat beetje extra's...

De keuze voor deze groep acteurs is ook in orde (Alex Russell, Michael B. Jordan en Dane DeHaan), ze spelen allemaal hun rol overtuigend.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 mei 2012, 1:21 uur
Had een veelbelovende film kunnen zijn, maar heeft het voor mijn gevoel niet waargemaakt. Ik vond de "handycam" uitwerking juist geen meerwaarde hebben. Onderwerp was wel origineel en begin was ook zeker hoopvol en verrassend. Dacht het wordt een soort van "superheld" movie waar ze gebruik maken van hun bijzondere krachten of juist misbruik hiervan maken. Maar wordt geen van beiden. Vervolg is slordig en weinig spannend. Beetje chaotisch allemaal. Jammer.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 mei 2012, 14:20 uur
Chronicle, een film waar ik een tijdlang erg naar uit heb gekeken na het zien van de trailers. Een film ook die mogelijk zou kunnen bezwijken onder zijn eigen pretenties.
Ga maar na: een 'loser' met een doodzieke moeder en een vader in de wao koopt op een dag een high-end filmcamera om alles te filmen waar hij komt. Op een dag komt hij uiteindelijk met een neef en een vriend (Wallace uit The Wire) in het bos en ontdekken daar een gat in de grond waar een vreemd geluid vandaan komt. Ze dalen af en ontdekken een vreemd iets. Dat 'iets' zorgt voor grote veranderingen in hun zijn, in wat ze kunnen. Ze blijken een vorm van telekinese te hebben ontwikkeld en al snel vinden ze dit te gek.
Ze krijgen deze 'gave' steeds beter onder controle, gaan er mee spelen (wat als kijker een geweldig euforisch gevoel geeft) en ontwikkelen dit steeds verder en verder.

Dan ben je op het punt aangekomen dat de film kan stranden in goede bedoelingen en dat het een stuurloze joyride kan worden. Maar dan gaat het mis met de jongens in hun lol voor hun gave en krijgt de film een grauwer en serieuzere draai en verliest Andrew, onze 'cameraman', de controle over zichzelf met apocalyptische gevolgen.

In de bioscoop draaide de korte versie van zo'n 80 minuten, en na het zien van 30 minuten van deze Extended Edition van 90 minuten, dacht ik dat dat wel lang genoeg zou zijn. Maar niks in deze 90 minuten voelt te lang of overbodig aan. Het is ook geen "lost footage" film pur sang geworden en zijn er ook bijna geen schokkerige beelden te zien. Alles is behoorlijk stabiel gefilmd (beeldstabilisator) en de meeste special effects zien er erg goed uit op een aantal na. Maar storend is dat allerminst.

Al met al een meer dan geslaagde combi van grofweg Kick-Ass en Cloverfield.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 mei 2012, 11:51 uur
Leuke film... een keer andere verhaal..
meestal hebben mensen de neiging om gelijk superheld te spelen, maar nu niet.. en dat maakt hem juist bijzonder

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 mei 2012, 17:25 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Had vooraf werkelijk geen idee waar deze film over zou gaan en ik moet zeggen dat daarom het eerste uur behoorlijk vermakelijk is.
Het idee is wellicht simpel, maar je moet het ook nog maar boeiend weten uit te werken. Geinig natuurlijk om te zien hoe ze allerlei spelletjes en geintjes uithalen met de nieuw gevonden krachten je vraagt je meteen af wat je zelf allemaal zou doen.

Naar het einde toe werkt de film zich echter heel snel naar een suffige onzinclimax die niet echt aansprekend is. jammer. Acteerwerk houdt inderdaad ook niet bepaald over.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 mei 2012, 19:28 uur
Een leuk film.
Het is een keer wat anders. Niet perfect uitgewerkt, maar wel leuk.
Ik had geen moeite met het einde en vond het juist amusant.
Een keer niet die cliche dat superhelden de wereld willen redden, daar word je op een gegeven moment ook zat van.