134.911 gebruikers | 85.732 films | 31.052 regisseurs | 3.508.748 berichten | 4.931.038 stemmen
 
locatie: Films » Kwik (2011) » Info

Kwik (2011)

Alternatieve titels: Quick, Qwik 

 

Kwik (2011)
6 stemmen | gemiddelde 3,08
mijn stem:
Zuid-Korea
Actie / Komedie
115 minuten

geregisseerd door Beom-gu Cho
met Min-ki Lee, Ye-won Kang en In-kwon Kim

Gi-soo, Myeong-sik en Ah-rom waren leden van dezelfde beruchte motorbende. Ze vulden hun dagen met roekeloos gedrag op de motor. Nu werkt Gi-soo als bezorger op de motor, Myeong-sik is motoragent en Ah-rom is een bekende zanger. Op een dag voert Gi-soo een bezorgopdracht uit waarbij Ah-rom achterop zit. Tot zijn verbazing ontploft het pakketje. Gi-soo's telefoon gaat over en hij krijgt te horen dat er zich ook een bom in de helm van Ah-Rom bevind. Gi-soo moet nog een levering bezorgen, maar wanneer hij te laat is of probeert te ontsnappen zal de helm ontploffen.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 november 2011, 4:41 uur
Heerlijke, gekkke en chaotische film!

Neem deze film vooral niet te serieus, het is een echte actie/komedie. BIjna de hele cast waagt zich aan overacteren, maar hebben er duidelijk plezier in. Hoofdrolspeler Gi-soo is cool en tegelijk knullig, zijn acties en beslissingen zijn soms niet al te snugger. Ah-rom spant de kroon wat betreft het overacteren, maar zij was echt irritant. Myeong-sik is degene waar ik het meest om heb gelachen. Ook al zo'n sul figuur. Daarnaast is de actie ook de moeite waard. Lekker over-the-top! Met name de snelwegscene was geweldig.

3,5*

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 januari 2012, 23:23 uur
Best een aangename verrassing. Doorgaans kijk ik vooral serieuze misdaadfilms uit Zuid-Korea, maar dit luchtige actiefilmpje mag gewoon naast een Amerikaanse Fast and the Furious of Torque staan.

De film heeft flink wat vaart, is behoorlijk chaotisch en kent een flitsende montage. Wat dat betreft zet de openingsscene meteen de toon. Tijdens een paar spectaculaire doch dertien-in-een-dozijn stunts val je van de ene camerahoek naar weer een ander camerastandpunt. Scenes worden vanuit verschillende plaatsen gefilmd wat de boel allemaal vlot doet ogen. De special effects zijn sowieso van een zeer degelijk niveau, al wordt er af en toe wat teveel slow-mo gebruikt. De snelwegscene was het leukst, deed ook wat denken aan Final Destination 2. Maar waar daar het bloed in het rond vliegt is dit een braaf filmpje waar vrijwel geen spatje bloed in te vinden is. Helemaal niet erg in dit geval.

Jammer wel dat de film niet iets grappiger is. Een aantal dingetjes brachten wel een lach op mijn gezicht zoals een motorhelm die te hard knelt of een keer niezen tijdens de bom ontmanteling. De cast acteert sterk over de top, vooral Ah-rom. Overigens niet erg om haar de hele film in zo'n leren pakje te zien. De actie is vaak ook helemaal niet serieus te nemen, maar vermaken doet het wel. Leuk einde ook met een knipoog naar Swordfish.

Toch mist er wat. Het knalt allemaal nét niet hard genoeg en de speelduur is ook een half uurtje te lang. De personages zijn helaas ook zeker niet memorabel en de verhaallijn is zoals vaker ook behoorlijk ondiep. Maar als je een vlot actiefilmpje zoekt zit je hier mee gebakken.