Patch Adams (1998)

790 stemmen | gemiddelde 3,06

Verenigde Staten
Drama /
Komedie115 minuten
geregisseerd door
Tom Shadyacmet
Robin Williams,
Monica Potter en
Philip Seymour HoffmanDe film vertelt het waargebeurde verhaal van de dokter Patch Adams. Zijn onorthodoxe methoden zorgen ervoor dat hij niet geliefd is bij de medische en wetenschappelijke gemeenschap. Zijn patiënten waarderen zijn werk echter erg, waardoor hij zeer geliefd is.
3,0
[permalink] geplaatst op 9 augustus 2009, 14:43 uurhartverwarmende komische drama film.
1,5
[permalink] geplaatst op 23 december 2009, 19:53 uurte zoet
4,0
[permalink] geplaatst op 4 februari 2010, 11:44 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenEnorm sentimenteel en indrukwekkend. En inderdaad meer een komisch drama dan een komedie, dus je moet geen verkeerde verwachtingen hebben.
Ik ben geen groot fan van Robin Williams, maar voor deze rol was hij geknipt en ik was dan ook aangenaam verrast door zijn acteerprestatie. De dood van Carin kwam echt als een donderslag in de film. Dat zag ik niet aankomen en maakt de film even een stuk zwaarder dan hij lijkt.
Kwalitatief gewoon een topfilm met een glansrol voor Williams.
*4
2,5
[permalink] geplaatst op 3 april 2010, 14:16 uurBeetje te vergelijken met Gregory House uit House M.D.?
5,0
[permalink] geplaatst op 18 september 2010, 20:51 uurDit is zo'n goede film. Gewoon zien! 5*
[permalink] geplaatst op 21 september 2010, 18:38 uurOntroerend drama die toch bij wijlen erg grappig is.
2,5
[permalink] geplaatst op 21 september 2010, 22:55 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenEen redelijke Drama met een mooie boodschap erin verwerkt.
Het is alleen allemaal net niet voor mijn gevoel. Verhaal voelt soms erg uitgerekt aan en dan gebeurt er opeens weer iets in een aantal seconden wat behoorlijk belangrijk zou moeten zijn. De dood van Potter is zo'n voorbeeld. Mede door zijn te grote vertrouwen is ze vermoord. Hoe iedereen daarna weer in een echt RTL4-einde hem een mooie afloop gunt is alleen iets wat in films kan. Deze man leeft wel echt/of heeft echt geleefd. Natuurlijk een erg mooi initiatief. Mooie muziek, maar een shuffle erop was wel prettig geweest af en toe. Werd vrij vervelend na een tijdje.
Williams acteert redelijk en deze rol is op zijn lijf geschreven. Hij kan zo verder als CliniClown. 2,5 sterren.
2,5
[permalink] geplaatst op 22 september 2010, 8:05 uurZet die muziek zachter!!!!!!
4,5
[permalink] geplaatst op 22 september 2010, 10:17 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenGisteren dan eindelijk is helemaal gezien, ik snap werkelijk waar niet dat mensen om kleine dingetjes kunnen zeuren en dat de film maar 3* scoort.
Vind het juist een zeer sterk verhaal, goed geacteerd en leuke grappen.
ik lag zelf in een deuk toen ie met die skelet bezig was
Ook gewoon leuk om te weten dat dit gebaseerd is op de echte Patch Adams.
3,0
[permalink] geplaatst op 26 maart 2011, 8:17 uurRobin Williams, in sommige films vind ik hem geweldig, in andere kan ik hem niet uitstaan. Hij is dus een echt twijfelgeval en films van hem zijn dan ook vaak een gok. Ga ik van hem genieten, of me aan hem irriteren? Bij Patch Adams heb ik het grootste gedeelte van hem genoten.
Het is aandoenlijk, met vlagen humoristisch en toch blijft de film soms wat te langdradig aanvoelen. Gelukkig is Robin zijn rol hem op het lijf geschreven en weet de film daarom toch te boeien.
4,0
[permalink] geplaatst op 26 maart 2011, 11:21 uurEcht een film met een goede boodschap. De eerste helft was goed, daarna zakte het helaas wat af.
4,5
[permalink] geplaatst op 13 juni 2011, 16:08 uurEen komedie drama, goede vertolking door Williams, alleen had ik in het begin wel een beetje het gevoel dat hij er te oud uitzag voor de rol van student die hij moest vertolken, maar dat zal ik wel geweest zijn. Een prachtige film, het feit dat iedereen zich tegen hem keerde, gewoon omdat hij wilde genezen en de lach op mensen hun gezicht wilde terugbrengen was heel erg confronterend en hard, als je bedenkt dat dit ook echt heeft plaatsgevonden.
De dood van Carin kwam voor mij niet echt onverwacht, maar het maakte de film toch in één klap donkerder. Toen hij het gedicht ging afmaken aan haar kist had ik het even moeilijk om mijn tranen te bedwingen.
Deze film krijgt van mij een welverdiende 4,5
4,5
[permalink] geplaatst op 10 augustus 2011, 0:40 uurWat een fantastisch goede film.
Deze laat eens even duidelijk zien dat er meer is als wetenschap.
Met zijn humor laat ie ook nog een stukje menselijkheid zien.
Op sommige momenten had ik had ik toch even een brok in m'n keel.
Zonder iets te verklappen over de film vind ik het hele kleine stukje met de vlinder.
En de rechtzaak/zitting met het medisch college erg aangrijpend.
Voor deze film geef ik 4.5 ster.
Iets wat ik maar zelden geef voor een Drama/Komedie....

4,5
[permalink] geplaatst op 28 augustus 2011, 22:16 uuremotie is niet stoer dus daarom voor vele een ongeschikte film wat resulteert in een lage rating.
Ik vind het een goede film, en beschouw hem zelfs als een van de beste films die ik gezien heb!
4,5
[permalink] geplaatst op 23 september 2011, 12:46 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenLeuke film met een briljante acteur. Leuk om te zien met je vrouw ofzo. Beetje dippunt was het overlijden van de vrouwelijke acteur. Enige punt wat niet klopte was de kinderen die na 4 jaar nog net zo oud waren als aan het begin.
5,0
[permalink] geplaatst op 16 april 2012, 22:28 uurOp het eerste zicht dacht ik dat Robin Williams hierin een echte drama film zou maken,
maar niks blijkt minder waar te zijn.
Ok, er zit drama in, maar ook wel een beetje komedie.
Verbluffend goed acteer werk. Hartverwarmde film.
5*