Alyce (2011)

79 stemmen | gemiddelde 2,89
Verenigde Staten
Horror /
Thriller98 minuten
geregisseerd door
Jay Leemet
Jade Dornfeld,
Tamara Feldman en
James DuvalNadat ze per ongeluk haar beste vriend van het dak heeft gegooid, wordt Alyce (Jade Dornfeld) achtervolgd door schuldgevoelens. Ze komt terecht in een neerwaartse spiraal van seks, drugs en geweld waarbij haar geest zich uiteen rukt, gelijk met een ieder ander die in haar weg staat.
4,0
[permalink] geplaatst op 28 november 2011, 18:44 uurTermen als 'absurd' en 'vaag' zijn weer eens kwalificaties om een zware onvoldoende te geven lees ik hier. Wat mij betreft zijn slechte beoordelingen in combinatie met die termen juist een teken aan de wand... zou wel eens een interessant kunnen zijn... En ja hoor... dat bleek weer eens.
Het drug-induced sfeertje is erg goed neergezet. Geweldige dialogen ook, bijvoorbeeld die waarin de dealer zijn plaats in de wereld omschrijft... Wat betreft 'drama' ... Dat is een breed begrip en in deze film allesbehalve uitgerekt vals sentiment... eerder goed verweven duistere, scherpe, pijnlijke en psychedelische motieven. Prima acteurs, mooie verhaalopbouw en in tegenstelling tot wat voorgangers hier beweren vind ik de switch juist helemaal op zijn plaats. Sterker nog: Ging het maar vaker zo horror-films ... want horror dat is het. Het laatste half uur is lomp, luguber en lekker knallen. Spontaan sprong de finale van Heartless (in m'n top 10) in gedachten maar dan (louter op dit punt) beter uitgewerkt!
Dit verdiend een 8. Mischien nog een punt erbij later. Een zeer welkome aanvulling in het genre... Aanradertje voor liefhebbers van de betere Horror!
2,0
[permalink] geplaatst op 29 november 2011, 0:29 uurBizar. Ik kon er niet zoveel mee.
3,5
[permalink] geplaatst op 29 november 2011, 23:25 uurVooral interessant.
Al vind ik Lee's film uiteindelijk té fragmentarisch en net niet imponerend genoeg (op zowat alle vlakken) om van een écht sterke film te kunnen spreken.
Hoewel ik verre van alles gezien heb van Wingard lijkt deze film een beetje een samenvatting van zijn oeuvre te zijn. Een mix van drama, daarna wat trippy gedoe, nogal directe maatschappijkritiek, dan wat gore en uiteindelijk een nogal luchtig einde. Lee neemt daarmee iets teveel hooi op de vork aangezien geen enkel onderdeel écht overrompelt.
Al is het ook verre van slecht. De intro is dan misschien nog iets te melig, maar vanaf de trippy scenes zit het toch wel goed met de sfeer van de film. Het drama halverwege had iets sterker gekund, de gore en het luchtige einde zijn weer best leuk.
Het lijkt soms wat op een aaneenschakeling van hier horror kortverhalen rond hetzelfde verhaal en personage, maar elk in een andere stijl uitgewerkt. Lee mikt soms iets te hoog en weet er iets te weinig één geheel van te maken. Zo blijft het wel boeiend en verrassend, maar rest toch het gevoel dat ik het elders al beter gezien heb.
De film maakt me niet zozeer benieuwd naar z'n eerdere werk, maar hoop dat Lee in deze richting verdergaat en daarbij iets meer focus zal weten te vinden. Dan komt er vast nog een écht goeie film uit.
3.5*
3,5
[permalink] geplaatst op 2 december 2011, 18:41 uuredwin1205 schreef:
Ik ga deze film zo kijken dan geef ik pas cijfer
Dat hoef je niet bij elke film te zeggen hoor. Ik heb liever dat je eerst je cijfer geeft en daarna je mening geeft over de film!

3,0
[permalink] geplaatst op 4 december 2011, 2:22 uurik heb me prima vermaakt met deze film al is het zeer zeker geen hoogstandje!!
maar voor de zaterdagnacht met een biertje erbij kijkt hij lekker weg:-)) er zaten een paar lekkere gore scenes in al had dat van mij wel iets eerder mogen beginnen.
en dan het einde tjahh das dan eigenlijk wel weer een btje jammer. toch blij dat ik deze wel gezien heb!!

2,5
[permalink] geplaatst op 13 december 2011, 20:52 uurniet echt een gigantische film.
het acteerwerk vond ik niet erg overtuigend, de verhaallijn is erg simpel.
eigenlijk gebeurt er het eerste uur vrij weinig.
het laatste half uurtje word het ineens zo goor dat het weer een beetje ongeloofwaardig overkomt, maar daar blijf je dan toch wel weer naar kijken met je ogen half dicht knijpend.
ik heb er zelf een terecht einde aan gebracht, ik neem aan dat het slimme mensen zijn.
3,5
[permalink] geplaatst op 30 december 2011, 22:52 uurBest wel verrast door dit werkje van de regisseur van het komische Zombie Strippers! Het is inderdaad meer een (liefdes)drama dan een volbloed horrorfilm maar het laatste half uur is voor de fanaat toch wel erg lekker.
De opbouw is meteen een schot in de roos. De vriendschap tussen Alyce en Carroll is goed voelbaar en lief. Ik begon stilaan al te hopen op een lesbische scene maar helaas valt er één over de dakrand. Vanaf dat moment gaat het flink bergafwaarts met Alyce en wordt de film grauwer en depressiever.
Hoewel dat laatste vaak wordt afgewisseld met zwarte komedie, wat me zeker aanstaat. Verwrongen beelden visualiseren de neerwaartse spiraal van Alyce op overtuigende wijze maar het personage Alyce heeft gelukkig een aantal hilarische oneliners achter de hand om de boel in balans te houden. Thumbs up voor het acteerwerk van Dornfeld die een overtuigende psycho neerzet. De bedscene met dat anabolenfiguur was episch!
Qua horror valt het allemaal een beetje tegen afgezien van wat waardeloze schrikmomenten en wat neppe geestmomenten. De invalide Carroll zag er wel indrukwekkend uit zeg. Het laatste half uur komt de gore freak echter pas aan zijn trekken. Er zitten nog best wat smerige taferelen in, iets waar ik uiteraard van geniet. Bodycount is helaas niet zo hoog, maar met de coolheid en de manier waarop Alyce ze ombrengt is het allemaal zeker de moeite waard.
3,0
[permalink] geplaatst op 1 januari 2012, 16:49 uurGeen doorsnee film dit, blijft boeiend tot het einde, alleen zoals eerder genoemd duurt het even voor de actie begint
[permalink] geplaatst op 6 januari 2012, 17:50 uuredwin1205 schreef:
Ik ga deze film zo kijken dan geef ik pas cijfer
Ben je klaar met kijken.....
3,0
[permalink] geplaatst op 7 januari 2012, 14:16 uurRedelijk, het verhaal verloopt traag en stelt uiteindelijk ook niet zoveel voor. Ook de spanning is in deze film niet zo aanwezig. Naar het einde toe wordt het een bloederig festijn, maar meer ook niet. 6/10
2,5
[permalink] geplaatst op 15 januari 2012, 2:02 uurvage film, dat noem ik nou écht gestoord.
3,0
[permalink] geplaatst op 19 januari 2012, 20:27 uurBegin moeilijk om er in te komen,maar het laatste half uur top
3,5
[permalink] geplaatst op 23 januari 2012, 1:59 uurIk was best onder de indruk van het eerste uur. De psychologische spanning is goed te voelen en ook audiovisueel vond ik Alyce meer dan degelijk. Wat jammer dan dat het tegen het eind de absurdistische kant opgaat en het onderhuidse ongemak compleet teniet wordt gedaan. heb erg genoten maar minstens 4* hadden er wel ingezeten.
3,5*
Langere recensie:
Cult Movies Reviewed: Alyce (2011, Jay Lee) - recensie - cultmoviesreviewed.com
0,5
[permalink] geplaatst op 8 februari 2012, 1:32 uurVervelende, langdradige film. Heeft niets met horror te maken of het moet dat laatste kwartiertje van de film zijn waar ineens de blikken te felrode tomatensaus tevoorschijn worden getoverd.
Houdt je van een aaneenschakeling van in de spiegel kijken, douchen, masturberen en slappe seks, sigaretten vooral niet over de longen roken en rinkelende mobieltjes dan is het misschien vol te houden voor je....
Houd je van stevige horror met zinderende spanning dan is dit wat mij betreft zeker geen aanrader!
3,5
[permalink] geplaatst op 8 februari 2012, 1:36 uurVoor dat laatste moet je inderdaad niet bij Alyce zijn. Is ook helemaal niet wat de film pretendeert te zijn. Alyce is verder wel wat meer dan wat jij beschrijft.
0,5
[permalink] geplaatst op 8 februari 2012, 18:46 uurIk zie er niets meer in, misschien heb jij wat meer fantasie...
Je kunt in elke film wel wat meer zien, maar ik beoordeel deze film op wat hij ons op het oog geeft!
Ik kan ook genieten van spannende horror met een verhaal erachter, maar bij mij blijft hangen dat deze film geen achterliggende inhoud heeft en geen spanning bezit. Wat pretendeert de film dan volgens jou, er staat toch horror/thriller op de hoes? En de cover geeft ook geen diepliggend thema aan.
Jij voelt het eerste uur psychologische spanning, die voel ik niet, ik vond het saai en langdradig.
2,5
[permalink] geplaatst op 13 februari 2012, 22:23 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenAlyce is mij redelijk goed bevallen al zijn er genoeg minpunten.
Het begin is erg taai en het duurde te lang. Niks tegen een langzame opbouw tussen 2 vriendinnen maar arggg die gesprekken van hun waren gewoon erg pijnlijk voor mij. Ik wilde de film bijna uitzetten. Wat een gezever van niks zeg.
Ik snap ook niet dat Alyce haar vriendin wil laten schrikken terwijl zij op de rand van het dak aan het dansen was? Uiteindelijk is het een ongeluk geweest maar als ze haar had laten schrikken had ze net zo goed naar beneden kunnen pleuren.
Dialogen waren gewoon slecht in de hele film met als hoogtepunt de monoloog van die drugsdealer die zichzelf goed wilde praten. Erg vervelend en erg cliché. Sowieso niet boeiend maar ook erg misplaats alsof het ook maar enigszins in de context van de film past. Het maakt de film er niet interessanter of beter op en het zet je sowieso totaal niet tot nadenken. Redelijk belachelijk vond ik het eigenlijk.
Het drugswereldje wordt wel redelijk goed weergegeven al vond ik het ook weer belachelijk dat Alyce die gast gaat neuken voor drugs. Ook weer behoorlijk misplaats en totaal niet serieus te nemen.
De film had spannender gemogen en luguberder. Het einde is behoorlijk goed al had ik ook wel het gevoel dat er blikken pasta-saus zijn opengetrokken.
Dialogen waren wel het grootste minpunt en de poging om het diepgaander te maken is mislukt, de opbouw van de hele film vind ik wel geslaagd en de film heeft zeker zijn momenten.
Het luchtige abrupte einde vond ik ook erg goed met die verbaasde kop van Alyce.
Lee heeft potentie dus kijk wel uit naar zijn volgende film.
2,5
[permalink] geplaatst op 2 maart 2012, 0:01 uurZeer aparte film, dat is denk de beste omschrijving die ik kan geven. De eerste 3 kwartier zijn gewoon wazig, raar en gestoord. En dan laatste halfuur is geweldig, lekker goor met een psycho bitch! Dus het begin van de film is een beetje je erdoorheen worstelen, maar dat wordt uiteindelijk wel beloont.
4,0
[permalink] geplaatst op 14 mei 2012, 10:49 uurheerlijk vette indie film.
gestoord, maar leuk,
bizar en het einde is waanzinnig.
vond het wel een lekker ding.