The Sinking of the Laconia (2010)

14 stemmen | gemiddelde 3,53
Verenigd Koninkrijk / Duitsland
Drama /
Oorlog180 minuten (miniserie, 2 delen)
geregisseerd door
Uwe Jansonmet
Ken Duken,
Brian Cox en
Andrew BuchanVerfilming van een waar gebeurd incident tijdens de Tweede Wereldoorlog. Wanneer het tot oorlogschip omgebouwde cruiseschip de RMS Laconia wordt getorpedeerd, bieden de bemanningsleden van de U-boot naar goede gewoonte hulp aan de overlevers. Echter, de Amerikanen beslissen om de U-boot vol vluchtelingen te bombarderen. Het schip had Britse en Poolse militairen, burgers en Italiaanse krijgsgevangenen aan boord. Bij de aanslag kwamen 1621 mensen om, en 1104 mensen overleefden de aanslag. Nu duidelijk wordt dat de Amerikanen ook U-boten met reddingsmissies aanvallen, beveelt de Duitse admiraal om in het vervolg van WO II geen hulp meer te bieden aan overlevenden van aangevallen schepen.
[permalink] geplaatst op 8 januari 2011, 5:07 uurNiemand deze mini-serie gezien op de BBC?
Kon zelf helaas niet kijken vrijdag, dus had het weinig zin om het eerste deel op donderdag ook te kijken. Erg jammer, maar ik hoop dat ie ooit nog eens op DVD wordt uitgebracht.
Ook met o.a. Franka Potente, Thomas Kretschmann en Lindsay Duncan trouwens!!
3,0
[permalink] geplaatst op 4 november 2011, 11:43 uurWerd woensdag- en donderdagavond j.l. om (nette tijd) 20u 15 uitgezonden door de ARD.
5,0
[permalink] geplaatst op 24 maart 2012, 22:03 uurPrachtige film is dit, die al mijn verwachtingen overstijgt.
Puike, internationale, cast met enkele namen die ondertussen goed bekend zijn, zoals de voortreffelijke Franka Potente en immer goede Thomas Kretschmann .
De film heeft ook het grote pluspunt dat men elke nationaliteit zijn eigen taal laat spreken, wat ik altijd een voordeel vind bij oorlogsfilms.
Kortom: een aanrader deze prent !!
3,5
[permalink] geplaatst op 2 april 2012, 14:33 uurMeer dan uitstekende mini-serie met een geweldige Franka Potente als Hilda de film zakt nooit in en je kijkt dan ook die drie uur heelijk weg.