The Abyss (1989)
Alternatieve titel: Afgrond

1270 stemmen | gemiddelde 3,56

Verenigde Staten
Avontuur /
Sciencefiction146 minuten / 171 minuten (special edition)
geregisseerd door
James Cameronmet
Ed Harris,
Mary Elizabeth Mastrantonio en
Michael BiehnTijdens de Koude Oorlog wordt een Amerikaanse nucleaire onderzeeër aangevallen, en zinkt naar de bodem van de oceaan. De marine vraagt de hulp van een aantal mensen die aan het werk zijn op een nabijgelegen olieplatform om de onderzeeër te lokaliseren. Terwijl de crew de missie probeert uit te voeren, komen ze enkele problemen tegen, en ontdekken ze dat ze misschien niet alleen zijn...
4,5
[permalink] geplaatst op 14 oktober 2010, 14:28 uurGeweldige film, heel spannend einde, onvoorspelbaar. Grafisch is de film super voor de tijd. Best film die Cameron ooit heeft geleverd
[permalink] geplaatst op 27 oktober 2010, 16:29 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenIk ben een redelijke fan van James Cameron en van science-ficitonfilms en gezien dit de enige science-ficiton van Cameron is die ik nog niet heb gezien, kon deze dus niet uitblijven. Zo gezegd, zo gezien.
The Abyss is een erg sterke film. De effecten zijn na 21 jaar nog steeds niet nep, ze kunnen er goed mee door, maar wat verwacht je na Avatar anders van Cameron? De man is immers de special-effects-guy. Gelukkig weet hij er dan ook nog eens een spannend, interessant en origineel verhaal omheen te verzinnen. Het verhaal was mysterieus en boeiend. Misschien hier en daar een beetje te langdradig, maar dat geeft in ieder geval ruimte voor de prima geschetste personages die uitstekend worden ingevuld door de acteurs.
De film was in zijn geheel erg spannend, maar hij word niet vervelend omdat hij zich continu op dezelfde locatie bevind. De personages zijn realistisch en natuurlijk, zodat we ons goed in hen kunnen verplaatsen. De scène waarin Coffey probeerde een atoombom te plaatsen was extra spannend, maar ik vond het na afloop behoorlijk over the top toen Bud Lindsey toch nog wist te reanimeren. Ik bedoel, de meid was dood. Het was alsof Cameron allerlei manieren zocht om alles toch goed af te laten lopen.
Toch was het weer genieten geblazen tijdens het stuk waar Bud de afgrond in moest dalen, dat was erg spannend en deed je op het puntje van je stoel zitten. Vervolgens ontdekken we dan eindelijk wat het buitenaardse leven diep verborgen in de zee is. Ik was tevreden met de antwoorden die we kregen en hoe de wezens waren uitgebeeld (hier nog een pluim voor het special-effects team). Vervolgens moet ik zeggen dat het einde nogal feelgood is en ik heb liever een einde waarin iedereen doodgaat dan een einde waarin alles perfect afloopt, de held het meisje krijgt en ze met z'n allen teruglopen richting de ondergaande zon - ik haat die plakkerige eindes. Helaas was zo'n einde hier ook aanwezig, wat voor wat puntjes aftrek zorgt.
The Abyss was weer een sterke science-fiction van Cameron, met puike special-effects, maar jammer dat de man blijkbaar per se een goed einde voor alle personages wilde, gezien hij zich daarvoor in nogal wrange bochten moest wringen. Een kleine:
4,0 sterren
2,5
[permalink] geplaatst op 7 november 2010, 14:59 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenEcht Slecht! ik kan er niets meer van maken heel lang dradig ver gezocht! slaat nergens op ik hou hier echt niet van. Mevrouw die toch nog overleeft:S kom op dat gaat te ver!!!
Wel een verrassend einde! daarom toch een 2,5 die misschien iets kritisch is.
3,5
[permalink] geplaatst op 11 november 2010, 10:21 uurVele jaren terug zag ik de bioscoop versie, die vond ik vrij goed. Daarom gisteravond lekker onderuitgezakt de special edition gekeken. Het blijft toch een bijzondere film die ondanks de lange speelduur (special edition zelfs bijna 3 uur) vrij makkelijk wegkijkt vanwege de spanning (onder water geeft hier extra dimensie) en de soms zeer spectaculaire acties. Wat ik wel jammer vind is dat na de eerste contacten met het buitenaardse leven het vrij lang duurt voordat hierop verder wordt ingegaan, de film wordt me dan iets te standaard hoewel het wel kwaliteit blijft. Als we dan in het laatste half uur uitgebreid te maken krijgen met die buitenaardse wereld is het ineens eens vrij bijzonder met zeer fraaie beelden (weer dat mooie blauw, daar heeft Cameron wel iets mee), culminerend in een meeslepende apotheose die wat pathetisch is opgezet maar wel mooi oogt, je krijgt er bijna een eufotisch gevoel van.
Een voetnoot: ik heb nog nooit iemand op het witte doek zoveel moeite zien doen om zijn huwelijk nieuw leven in te blazen!
4,5
[permalink] geplaatst op 22 januari 2011, 20:41 uurHeeft iemand enig idee wanneer The Abyss eindelijk is op Blu-Ray te verkrijgen is? Wacht al een poosje en heb nog niks gehoord of gelezen over een release. Iemand?
5,0
[permalink] geplaatst op 22 januari 2011, 22:18 uurNou in eerste instantie zou The Abyss in de 2de helft van 2010 op Blu-Ray uitkomen las ik ergens op het web maar daar is dus niks van uitgekomen, ik heb zo m'n bedenkingen of ie uberhaupt wel uitkomt want ik kan er nergens iets over vinden op het web. Ergens onvoorstelbaar want het is nou echt een film voor Blu-Ray te kijken.
The Abyss is nog steeds 1 van mijn favorieten films dus ik zit er ook op te wachten, bepaalde films wil je nou eenmaal in super kwaliteit en daar hoort The Abyss ook bij.
4,5
[permalink] geplaatst op 23 januari 2011, 23:49 uurIk las tijdens het zoeken naar een eventuele Blu-Ray release datum van The Abyss dit:
Sources are telling us that director James Cameron has been (or it about to begin) working on a new high-def transfer and master of The Abyss, presumably for eventual Blu-ray Disc release. As many of you know, The Abyss is a title that doesn't even have an anamorphic widescreen DVD release (neither does True Lies for that matter) so it's LONG overdue. We've been hearing this might soon happen from industry insiders for a couple of months now...
Daarmee doelden ze op halverwege 2011. Afwachten maar!
5,0
[permalink] geplaatst op 24 januari 2011, 1:12 uurinderdaad laat het deze keer waar zijn.
en bedankt voor de tip.
[permalink] geplaatst op 26 januari 2011, 9:39 uurIk vind deze film echt van James Cameron klasse. Kritiek op dat "zoetsappige" einde hoorde ik 15 jaar geleden al. Ik vind het nog steeds een puike film, maar ik moet er echt even goed de tijd voor nemen dus niet zeg maar een avondje op SBS6.
Sta verder perplex dat die commando met die snor wordt gespeeld door Michael Biehn. Je weet wel Kyle Reese van de Terminator. Heb beide films vaak gezien, maar herkende Biehn er niet in!
5,0
[permalink] geplaatst op 26 januari 2011, 11:55 uurNee inderdaad het is dat jij het zegt maar was mij ook niet opgevallen
4,0
[permalink] geplaatst op 22 februari 2011, 9:29 uurGeweldige film, het is de eerste keer dat ik The Abyss gezien heb en ik vraag me af hoe dit meesterwerk aan mij voorbij kon gaan.
Prachtige beelden voor zijn tijd en de sfeer kon niet beter, ik keek de special edition van bijna 3 uur maar de film was zo voorbij.
4*
2,0
[permalink] geplaatst op 13 augustus 2011, 23:40 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenNiet best. Paar jaar geleden ooit eens het laatste halfuur gezien. Mede door de hele mooie beelden vond ik het toen een erg interessante film. Helaas bleek dit ook het enige boeiende stuk te zijn. Acteerprestaties zijn zwaar bedroevend, de vechtscenes belachelijk en de 'badguy' Coffey hoort absoluut tot de slechtste badguys die ik heb gezien. Slecht in de zin van saai, niet bad, kortom: hij straalt niets uit. Special effects de ene keer zeer goed, andere keer bedroevend.
Zoals ik al zei is het laatste halfuur boeiend door de mysterieuze wezens en de mooie decors. Helaas heeft Cameron deze film geschreven; foute Amerikaanse boodschappen en een zeer cliché-matig einde(de kus) verschrikkelijk! Dan heb ik het nog niet eens gehad over de scene waarin Mastrantonio weer tot leven komt. Kom jongens, moet dit nou?!
Helaas, kon een erg interessante film worden, maar het wordt verpest door het vaste Hollywood-receptje.
2*
3,0
[permalink] geplaatst op 18 augustus 2011, 7:46 uurPrecies wat je van een Cameron-film verwacht; mooie beelden, zweverige muziek, en semi-dramatische elementen (die in deze film helaas wel tegenvallen). Het geheel is op zich niet slecht, maar je moet er niet echt een science-ficton film van verwachten. Pas het laatste half uur speelt dat een rol. Tegelijkertijd erger je je aan de mierzoete amerikaanse boodschap die de misterieuze onderwaterwezens meegeven...
movie-edje
[permalink] geplaatst op 4 oktober 2011, 11:07 uurDeze onderwater spectakel moest de magie en het mistery hebben , van wat er nou precies aan de hand is, met het sierlijke buitenaards gespuis!
de boodschap van de vriendelijke ruimte vrienden kwamen mij in de helft van de film onduidelijk over, tot je bij de plot komt!
De Camaron-sfeer is goed te proeven!
De karakters van Harris en Elizabeth zijn goed uitgewerkt,
maar op sommige momenten kunnen ze deze lange zit van een film helaas niet redden.
3,0
[permalink] geplaatst op 6 oktober 2011, 23:49 uurIk adviseer de korte versie, ik heb de lange gedaan. Film komt zeer slecht op gang, laatste halfuur explodeert ie. Film heeft zeker veel bijzonders.
herder
[permalink] geplaatst op 16 november 2011, 12:55 uurWat een rampzalig einde heeft deze film

4,5
[permalink] geplaatst op 16 november 2011, 14:29 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenherder schreef:Wat een rampzalig einde heeft deze film
Ligt toe

Wat vind je er zo erg aan
Dat het allemaal toch net even goed komt?
4,0
[permalink] geplaatst op 22 november 2011, 22:03 uurDeze film is een absolute aanrader. Mooie special effects, sterke cast: Ed harris, Elisabth Mastrantonio en Michael Biehn + een top regisseur James Cameron
3,5
[permalink] geplaatst op 14 december 2011, 19:49 uurEen mooie klassieker maar geen meesterwerk. leuk om eens gezien te hebben.
3,5
[permalink] geplaatst op 1 februari 2012, 14:21 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenErg goede film zeg, ik werd verrast. De film is zeer sfeervol omdat je de hele tijd onder water bent. Ed Harris bewijst hier weer eens dat hij een prima acteur is maar de show werd gestolen door Michael Biehn als Coffey. Wat een fantastische rol zet hij neer zeg.
Twee werelden komen samen in deze film. Aan de ene kant heb je een erg realitisch actie verhaal in een onderzeeër, en aan de andere kant ook nog erg veel fantasy.
Abyss is uitstekend maar zoals vaker voorkomt met dit soort films begon het op het laatst iets teveel van het zelfde begint te worden. De film duurt dan ook behoorlijk lang maar bij bijvoorbeeld de reanimatie scene is het alleen maar goed dat de film zijn tijd neemt.
4,0
[permalink] geplaatst op 7 maart 2012, 3:59 uurDuikboten zorgen vaak voor een hoop sfeer, angst en een gevoel van claustrofobie. Cameron gooit daar een schepje bovenop met zijn kernwapen en de bizarre lichtgevende schepsels. Nèt wanneer we denken dat de nachtmerrie voorbij is worden we getrakteerd op een nieuw avontuur en ook al zijn gebeurtenissen vrij Amerikaans gedoseert zit er een behoorlijke spanning in verweven. Fijn dat we dit keer niet te maken hebben belachelijke geluidseffecten die in worden geschakeld wanneer een drijvend lijk door het beeld komt. De personages zijn aardig stereotyp en ik had meer binding met de rat van Hippy dan een aantal andere figuren maar vulde ze elkaar goed aan.
Het is lastig voor te stellen hoe je zelf zou reageren na een ontmoeting met zo'n reusachtig buitenaardse constructie maar ik vond de reactie van Lindsey nogal braaf toen ze aangaf dat ze net 'iets onmenselijks' had gezien. Mij lijkt het waarschijnlijker dat je alles wilt toelichten en dat je jezelf niet meer kunt beheersen omdat geen van alle het zomaar zal geloven. Een ander punt waar ik niet 100 % achter stond was het feit dat Bud zijn leven op het spel ging zetten voor een klein apparaatje dat diep in de oceaan
verborgen lag.
Achteraf kan ik vooral concluderen dat er binnen een redelijk bekend verwachtingspatroon toch vele geweldige scènes terug te vinden zijn en dankzij het bijzondere einde wil ik dit stiekem wel een must-see noemen.
2,5
[permalink] geplaatst op 17 april 2012, 23:22 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenIk heb al niks voor duikboten en claustrofobische toestanden onder water, dus deze film was not my cup of tea.
James Cameron leverde het schitterende Titanic af dus was ik benieuwd naar zijn eerdere werken. En voor nog geen vijf euro kan ik de Special Edition toch niet laten liggen. De film lag al een tijdje te vergaan in mijn boekenkast, en vandaag was 'ie eindelijk aan de beurt.
Eigenlijk is de film een aaneenschakeling van voorspelbaarheden en clichés (dat laatste iets minder). Lindsey die toch nog overleeft na een lange reanimarie, Bud die na bijna dood te zijn werd geholpen door de aliens. Dat zag ik echt aankomen.
Het acteerwerk is in de film erg goed en geloofwaardig. De speciale effecten waren eigenlijk erg goed voor het jaar '89. Vooral het einde zag er erg mooi uit.
De film is eigenlijk een teluirstelling, maar toch nog een 2,5* voor de goede SFX.
4,0
[permalink] geplaatst op 27 mei 2012, 2:49 uurhoewel het alweer een tijdje geleden is dat ik deze film gezien heb is het me heel goed
bijgebleven,ik heb deze film geloof ik 2 of 3 keer gezien.
wat een geweldige film vind ik dit:spannend,goed verhaal,goed acteerwerk en zo nu en dan
ook ontroerend.
er gebeurd veel in deze film waardoor je je geen moment verveeld.
prachtige film.