134.896 gebruikers | 85.698 films | 31.044 regisseurs | 3.508.256 berichten | 4.930.194 stemmen
 

Murder in the First (1995)

 

 

Murder in the First (1995)
201 stemmen | gemiddelde 3,58
mijn stem:
16 jaar geweld grof taalgebruikVerenigde Staten / Frankrijk
Drama / Thriller
117 minuten

geregisseerd door Marc Rocco
met Kevin Bacon, Christian Slater en Gary Oldman

1938. Henri Young doet een ontsnappingspoging uit gevangeniseiland Alcatraz, maar wordt gepakt en moet drie jaar in een isoleercel doorbrengen onder erbarmelijke omstandigheden. De tweede ontsnapte gevangene die ook werd opgepakt wist echter een regeling te treffen en werd menselijk behandeld. De dag dat hij eindelijk uit de isoleercel mag, pakt hij in de eetzaal een lepel en vermoordt de ander. De advocaat die hij aangewezen krijgt is groentje James Stamphill, die niet wil dat Henri naar de gaskamer gaat. In plaats daarvan klaagt hij Alcatraz aan, omdat ze een eenvoudige dief tot moordenaar maakte.

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 augustus 2001, 20:24 uur
Kevin bacon redt deze veel doordat hij echt erg goed acteerd voor de rest is het allemaal wat minder.

 

neo
(moderator)
quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 september 2002, 9:34 uur
ik vond deze wel erg boeiend.3.5 sterren

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

Murder in the First (€ 4,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Murder in the First (€ 5,00)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Murder in the First (€ 5,99)
exclusief € 0,99 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 augustus 2006, 6:23 uur
Een boeiend verhaal is het wel maar voor de rest vond ik dit een erg geforceerde film. Het Hollywood strijkijzer is te duidelijk merkbaar in deze productie. De complete stijl vond ik daardoor weinig inspirerend en ook niet geheel passen bij het verhaal, de film loopt over van cliche's wat uiteindelijk een vrij lege film opleverd. 2*

 

Chainsaw
(moderator)
avatar van Chainsaw
quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 december 2006, 13:37 uur
Ondanks de nodige cliche's en een aantal voorspelbare momenten is Murder in the First een erg goed rechtbankdrama geworden. Eén van de grootste oorzaken hiervoor is het uitmuntende acteerwerk van de gehele cast.

Slater speelt een erg goede rol en Kevin Bacon speelt ook waanzinnig sterk. Verder heeft de altijd briljante Gary Oldman nog een heerlijke rol en spelen onder andere topacteurs William H. Macy, Brad Dourif en R. Lee Ermey fantastische bijrollen. Verder bevat Murder in the First opvallend en interessant camerawerk, een boeiend plot en uitstekende muziek van Christopher Young.

Helemaal vlekkeloos is de film echter niet. Zo doet de film er een aardig tijdje over om de personages te introduceren en goed op gang te komen. Daarnaast zijn bepaalde momenten in de film nogal oninteressant. Met name de scènes met Embeth Davidtz's personage voegen wat mij betreft niet erg veel toe aan het totale plaatje.

Toch 3,5 dikke sterren.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 september 2008, 11:59 uur
Redelijk gevangenisdrama met vooral veel sterk acteerwerk, alleen heel jammer dat de film beweert op waargebeurde feiten gebaseerd te zijn terwijl enkel de naam van Young en de locatie van de film waarheidsgetrouw zijn, verder is er heel wat verdraait 3*.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 april 2009, 15:21 uur
Een ijzersterke rol van Kevin Bacon en een bezielende Christian Slater in deze dramatisch sterke en boeiende film. Later begreep ik dat je het met het waarheidsgetrouwe gehalte niet zo nauw moet nemen.

 

aerts007
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 31 juli 2009, 10:16 uur
Een sterke Bacon in een prima film, ook Gary Oldman zat goed in zijn rol. Leuk om 1 maal te bekijken

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 31 juli 2009, 12:00 uur
Mooie gevangenisfilm over Alcatraz. Deze film vond ik zelfs nog beter dan de nr. 1 op dit ogenblik. Ik weet niet waarom maar het dramatisch verhaal vond ik toch aangrijpend. Hoewel ik niet zo hou van rechtbankendrama's vond ik dit toch fantastisch. Bacon speelde voor mij een indrukwekkende rol.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 31 juli 2009, 12:58 uur
Ijzersterke Kevin Bacon in een goeie film die boeit tot het einde.
Voor mij zeker een 4

 

bild
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 31 juli 2009, 18:24 uur
Zeer goede film, toch hier en daar wat clichés en voorspelbaarheid, zo voelt de film toch ook een deel aan (clichématige film). Maar toch ben je geboeid door het uitstekende verhaal en de rechtbankmomenten zijn zeer interessant al vond ik de seksuele probelemen van Henri Young er hier en daar een beetje over. Maar er wordt veel goedgemaakt door het ongelooflijke acteerwerk. Ik persoonlijk vind dit de beste acteerprestaties Kevin Bacon tot nu toe.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 augustus 2009, 11:40 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Henri Young, een kruimeldief, probeert te ontsnappen uit het beruchte Alcatraz. Als straf moet hij 3 jaar naar een vochtige isoleercel. Per jaar mag hij slechts een halfuurtje buiten. Dit is nog niet alles, nee, tijdens zijn verblijf daar, werd hij ook geregeld gemarteld door de onderdirecteur. Zogezegd om het kwaad, het slechte uit hem te krijgen, en hem dus een beter mens te maken.
Je kan je wel voorstellen hoe je daar in werkelijkheid uitkomt, in ieder geval niet als een gezond beter mens...

Dit is het verhaal zoals het in de film verteld wordt en voor een groot deel strookt het met de realiteit. In het echt bleek Henri Young, toch volgens wikipedia, geen kruimeldief, maar een bankovervaller en moordenaar te zijn.

Ondanks deze veranderingen aan de werkelijkheid blijft het een zeer aangrijpende film. Dit mede dankzij de sterke acteerprestatie van Kevin Bacon, die de rol van Henri Young, prachtig vertolkt. Christian Slater en eigenlijk de gehele cast, zet een sterke acteerprestatie neer.
Wat ook wel mooi gedaan was, waren de tegenstellingen, die er vooral in het begin van de film veel inzaten. Zo zie je eerst hoe Young gefolterd wordt, en het volgende moment zie je iedereen vrolijk zingen en rondlopen omdat het Kerstmis is.Die momenten pakten me ook wel.

Een minpunt vond ik bij momenten toch het camerawerk. Men wou de camera schijnbaar nooit laten stilstaan. Als er gesprekken werden gevoerd, draaide deze steeds rond, en rond, en rond.
De seksuele problemen die hij heeft, vond ik, net zoals bild, er een beetje over. Men mag wel tonen dat hij er problemen mee heeft, maar de manier waarop men dat hier doet, vond ik minder.
Het zijn kleine minpuntjes, waar je soms wel eens wat last van hebt, maar het grootste deel van de film was echt boeiend en aangrijpend.
4 sterren.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 augustus 2009, 17:01 uur
Zeer sterke gevangenis/rechtbankfilm die precies weinig bekend is bij het grote publiek.

Kevin Bacon zet een prachtige vertolking neer van een door marteling (maar vooral door afzondering) getormenteerde man die zowel geestelijk als fysisch gelittekend en ook Christian Slater doet het goed als advocaat die door alles en iedereen tegengewerkt wordt.

Zeker een aanrader (en dat het verhaal niet geheel waarheidsgetrouw is, tja, dat is het minste van mijn zorgen :D)

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 augustus 2009, 13:59 uur
Wat een indrukwekkende film is dit, werkelijk subliem.
Het verhaal, de vertolkingen, prachtig samenspel van Kevin Bacon en Christian Slater, maar ook een geweldige Gary Oldman, alles zit goed in deze prent.
Het verhaal is zo pakkend dat je je laat meeslepen zonder dat je er erg in hebt, vooral de prestatie van Kevin Bacon pakt je, werkelijk subliem wat hij hier doet.
Dat deze film niet meer aandacht heeft gekregen is echt niet te begrijpen, want dit is een stukje cinema van de bovenste plank !!
Om te begrijpen waarom ik zoveel lof voor deze film over heb raad ik jullie aan hem te bekijken, jullie zullen me zeker geen ongelijk geven.
Bij 'Million Dollar Baby' had ik na het bekijken van de film een moment nodig om ervan te bekomen, deze film had hetzefde effect.
Triest verhaal, maar zo prachtig gebracht.. Topper !!!!

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 december 2009, 18:00 uur
Wat een verrassing was deze film. Nooit gedacht naar zo'n pareltje te kijken. Zeer sterke acteerprestatie ( weeral ) van Kevin Bacon en een schitterende R. Lee Ermy als Judge Clawson. Prachtig verhaal en een mooie soundtrack.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 januari 2010, 21:29 uur
ik vond deze film de moeite om aan te zien. verder geen geleuter en bla bla bla.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 maart 2010, 22:34 uur
Sterk rechtbankdrama met een overtuigende Christian Slater. Kevin Bacon krijgt uiteraard de meeste credits, maar zijn rol is dan ook vele male makkelijker. Sterk verhaal, Zeer degelijke film.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 april 2010, 23:58 uur
Een MEGA goede rechtbank drama, waarin Christian Slater (waar ik normaal gesproken niet weg van ben) en Kevin Bacon de sterren van de hemel spelen.

Het is gebaseerd op waargebeurde feiten, maar naar ik verneem niet geheel waarheidsgetrouw.....Nou, het kan me niet schelen.... De film is een tranentrekker van de eerste orde en in één woord GEWELDIG!!!
Staat zeker in mijn top 5 van meest favoriete films allertijden.
5 sterren. Ken niet anders zeggen. Net zo'n jankfilm als the Green Mile.....

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 mei 2010, 16:09 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Zeer aangename verrassing!

Murder in the First is een beklijvende gevangenis/rechtbank film. Met name de eerste 20 minuten zijn behoorlijk heftig. Probeerde mezelf voor te stellen wat voor een hel Henri Young doormaakte, moet een verschrikking zijn om dag in dag uit in zo'n vies donker vochtig hol te zitten, naakt dan nog. Tel daarbij nog de veelvuldige martelingen en je verbaast je er niet over dat iemand volledig over de rooie gaat als hij er terug uitkomt!

Wat een acteerprestatie van Bacon trouwens! Heel erg sterk hoe hij zich niet weet te bezondigen aan overacting, maar alles op een erg natuurlijke manier weet te brengen. Maar ook de rest van de cast doet het prima. Vind Slater nu niet bepaald een gevierd acteur, maar de rol van jonge beginnende advocaat ligt hem wel.

Kan niet meteen echte minpuntjes ontdekken, behalve dat er op het einde misschien iets te veel de focus wordt gelegd op de zogenaamde 'overwinning'. Zeker, Alcatraz zal aan een onderzoek worden blootgesteld en wellicht zullen de condities voor de gevangenen verbeteren, dus in die zin zeker een overwinning, maar Henri Young is daar vet mee...Toch een beetje wrang.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 april 2011, 21:36 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Zeer aardig gevangenis- en rechtbankdrama met een sterke rol van Kevin Bacon als slachtoffer van een onmenselijk penitentiair systeem. Misschien wel één van de beste rollen van hem die ik heb mogen aanschouwen. Spijtig dat Gary Oldman niet meer screentime kreeg. Hij speelt weer een echte bastard maar ik zie hem wel graag bezig. De logica en morele vragen onderbouwen het verhaal goed en de film gaat nooit ten onder aan complexe betogen. Het einde is niet helemaal zoals het hoort, want het is niet logisch dat hij voor zijn straf opnieuw naar Alcatraz wordt gestuurd . Dat ergerde me wel. Maar het is zeker wel een film die je vasthoudt tot het einde.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 april 2011, 17:47 uur
Inderdaad een sterke rol van Kevin Bacon als Henri Young die mishandeld wordt door Milton Glenn (Gary Oldman) de directeur van de gevangenis.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 juni 2011, 23:39 uur
Film is beter dan the shawshank redemption. Toch heeft ie nog niet 2% van het aantal stemmen hier. Top acteer werk. Top gevangenisdrama.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 september 2011, 22:48 uur
Is helemaal een andere film als the shawshank redemption,ja het is in de gevangenis,dit is echt een rechtzaakfilm,en daar moet je van houden!
Ik vond Slater het beste acteren,Bacon beetje over de top.

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 oktober 2011, 23:00 uur
Tja, de werkelijkheid was heel anders. Meer dan een typisch Hollywood fimpje vond ik het niet, maar houd je vast tot het eind. Wel wat beter dan The Shawshank Redemption, die natuurlijk wel te vergelijken valt. Zegt nog niet veel, veel slechter dan The Shawshank Redemption kan natuurlijk niet.


Murder in the First - Wikipedia, the free encyclopedia - en.wikipedia.org

Historical reality

The film makes numerous changes to the actual story. The real Henri Young was not convicted of stealing $5 to save his sister from destitution. He had been a hardened bank robber who had taken a hostage on at least one occasion and had committed a murder in 1933. Young was also no stranger to the penal system. Before being incarcerated at Alcatraz in 1936, he had already served time in two State prisons in Montana and Washington. In 1935, he spent his first year in federal correctional facilities at McNeil Island, Washington, before being transferred to Alcatraz.

The film ends in the early 1940s with the fictional Henri Young being returned to solitary confinement in "the hole" where he allegedly dies. In reality, the real Young remained on Alcatraz until 1948 before he was moved to the United States Medical Center for Federal Prisoners at Springfield, Missouri. He remained there until 1954. While on Alcatraz, Young remained in the main cell block and was not kept in solitary confinement as that portion of the prison had been closed nearly a decade earlier. In 1954 Young was transferred to the Washington State Penitentiary at Walla Walla to begin a life sentence for his 1933 murder conviction.[citation needed]

Young violated his parole in 1972 and disappeared after being released from the Washington State Penitentiary in Walla Walla. According to Washington State authorities, his whereabouts remain unknown.[citation needed] Born in 1918, if Young were still alive he would be at least 93 years old.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 oktober 2011, 13:43 uur
Dat een film historische feiten romanceert is nogal gebruikelijk en maakt de film daarom ook nog niet slecht toch? Als dat de enige reden is dat je deze film slecht vindt, dan vind ik je 1,5 nogal flauw.

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 oktober 2011, 15:33 uur
Nee, niet de enige reden, was dat maar waar. Maar al die onechte emoties en stomme muziek wel. Een typisch slecht Hollywood fimpje, meer vond ik het niet. Mag dat?

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 oktober 2011, 16:16 uur
Als emo niet je smaak is dan is dat zo maar je kleeft dan ook een hele boterham mbt historische getrouwheid.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 oktober 2011, 16:32 uur
eigenlijk had Kevin Bacon een oscar, of oscar nominatie verdient voor z'n rol in deze film.
Hij won wel andere nominaties maar geen oscar

Murder in the First (1995) - Awards - imdb.com

In 1996, toen deze film genomineerd had kunnen worden was het

Actor in a Leading Role:
Tom Cruise, Jerry Maguire
Ralph Fiennes, The English Patient
Woody Harrelson, The People vs. Larry Flynt
Geoffrey Rush, Shine
Billy Bob Thornton, Sling Blade

Geoffrey Rush won de oscar


Actor in a Supporting Role:
Cuba Gooding, Jr., Jerry Maguire
William H. Macy, Fargo
Armin Mueller-Stahl, Shine
Edward Norton, Primal Fear
James Woods,Ghosts of Mississippi

Cuba Gooding, Jr. won die oscar 8|

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 april 2012, 14:45 uur
Aangrijpend drama over onmenselijke behandeling van gevangenen in Alcatraz. Gebaseerd op ware gebeurtenissen ( zie www.notfrisco2.com/alcatraz/bios/hyoung/hyoung4.htm) of helemaal het tegendeel ( zie www.alcatrazhistory.com/hyoung.htm) De waarheid zal wel ergens in het midden liggen. Blijft staan dat Marc Rocco , samen met de ijzersterk spelende cast, een film heeft gemaakt waar we nog een hele tijd over hebben doorgepraat.