134.917 gebruikers | 85.737 films | 31.053 regisseurs | 3.508.979 berichten | 4.931.464 stemmen
 
locatie: Films » Sonny Boy (2011) » Info

Sonny Boy (2011)

 

 

Sonny Boy (2011)
509 stemmen | gemiddelde 3,24
mijn stem:
12 jaar geweld angst discriminatie grof taalgebruikNederland
Drama
132 minuten

geregisseerd door Maria Peters
met Ricky Koole, Sergio Hasselbaink en Marcel Hensema

In de twintiger jaren ontmoet de jonge, uit Suriname afkomstige, Waldemar Nods in Nederland de oudere Rika van der Lans en ze worden verliefd. De tegenstellingen zouden bijna niet groter kunnen zijn: Waldemar zwart, Rika wit, 17 jaar leeftijdsverschil en bovendien is Rika al moeder van vier kinderen. Maar ze houden van elkaar en dan… blijkt Rika zwanger te zijn. Rika en Waldemar kiezen voor elkaar ondanks de hoge prijs die ze daarvoor moeten betalen. Ze krijgen een zoon, Waldy, hun eigen 'Sonny Boy'. Dan breekt de Tweede Wereldoorlog uit en wagen Waldemar en Rika hun leven om onderduikers te redden. Dat gaat echter niet zonder ingrijpende consequenties...
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 oktober 2011, 12:43 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Degelijke beetje ouderwets aandoende Nederlandse oorlogsfilm. Er is veel aandacht besteed aan de aankleding van de film. Beetje jammer van die asfaltweg, maar dat is geen ramp. Die zogenaamd Duitse kindertjes met hun tenenkrommende nederduits was wel een grote misser. Ook al kun je het zo zien dat deze gebeurtenis verzonnen is misschien wel het beeld wat Sonny Boy bedacht heeft, want het precieze einde van Waldemar is onbekend , en dus daarom niet niet realistisch. Waarschijnlijker is dat hij gewoon met het schip ten onder is gegaan.

Er zit een beetje teveel in de film, dat krijg je met op waarheid gebaseerde biopics. Waldemar is daardoor waarschijnlijk ook een wat afstandelijk beetje ééndimensionaal personage geworden, precies het soort ideaalbeeld wat je van een verdwenen vader kunt hebben. Niet echt iemand van vlees en bloed. Even blijkt hij ook wel degelijk wat minder mooie menselijke trekjes te vertonen, maar dat is meer een incident dan dat hij een gecompliceerder karakter heeft.

Het is natuurlijk wel een mooi verhaal, en een interessante geschiedenis. Beetje sneu dat de echte Sonny Boy de De WaddeneilandenW boycot omdat die ondergedoken nazi uiteindelijk naar een waddeneiland is gegaan. Daarmee geeft hij eigenlijk een enorm gebied (3 landen,vele eilanden), aan de nazis., beetje belachelijk, kun je net zo goed zeggen ik ga nooit meer naar de Noordzee of Europa.. Het is sowieso niet duidelijk afgaande op de film, of die nazi, wel de verrader was, ik dacht van niet iig.

@Sonny Boy. Ga een keer naar Schier of een ander eiland en geniet van de schoonheid van het eiland, en laat de het verleden afvoeren met het tij.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 oktober 2011, 16:43 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Dit was eigenlijk best een redelijk goede film, tot 10 min voor het einde. Daarna ging het mis. De CGI/special effects van aanval op het schip was echt slecht. Als je er het budget niet voor hebt, doe het dan niet of anders. De scene met de 2 Duitse kindersoldaten in de duinen is echt bar slecht. De dood van Waldemar wordt uitgebreid in beeld gebracht, maar de dood van Rika wordt afgedaan met een verwijzing naar een brief. . Dat ik toch 3 punten geef is omdat de film dus 120 minuten wel boeit.

 

» Laagste prijs voor deze film op Blu-Ray

Sonny Boy (€ 11,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Sonny Boy (€ 13,99)
exclusief € 0,99 verzendkosten

Sonny Boy (€ 13,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 oktober 2011, 16:30 uur
aangrijpend drama , omdat je als kijker mee gaat voelen met hun leed.
achtergronden kwamen niet altijd als geloofwaardig over , bv de strakke douches in kamp Vugt of de moderne gebouwen in de stad.
maar goed , het verhaal is schitterend voor een goeie tranentrekker.
petje af voor Ricky Koole , zij is de ster van deze film.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 oktober 2011, 23:02 uur
Mooie speelfilm die het eind wel heel snel erdoorheen gooit.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 november 2011, 11:40 uur
Waanzinnig ontroerend...mooi tempo.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 november 2011, 23:36 uur
Wat een prachtige film!
Heel erg indrukwekkend en heftig.
Leefde enorm met Rika en Waldemar mee.
Erg goed geacteerd door de hoofdrol spelers maar Ricky Koole was wel heel erg goed en geloofwaardig in deze film!!
Geeft op een indringende manier aan wat voor strijd een gemengd stel toendertijd moest leveren om bij elkaar te zijn.
Ook de wetenschap dat deze personages echt hebben bestaan geeft iets extra´s aan de film.
Enige minpuntje vond ik wel die twee duitse kinderen op het strand, dat waren zo overduidelijk nederlandse kinderen die een paar zinnetjes in het duits uit hun hoofd hadden geleerd dat het gewoonweg lachwekkend was, was beter geweest als ze daar echt twee duitse kinderen of in ieder geval duitstalige kinderen voor hadden genomen.

 

quote
0,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 november 2011, 22:56 uur
in eerste half uur 30 cliche's...
acteren is ook niet echt een pretje om naar te kijken, vooral leadactor is dramatisch
vrij dramatische toestand.
behoorlijk voorspelbaar allemaal.
Suriname is jazzy, NL super racistisch, zal kloppen maar beetje doseren mag wel in een film.

in ee halfuurtje van zwartekousen& suriname naar scheiding, kostganger, relatie, zwanger, abortus, toch maar een baby und so weiter...
Nog nooit zo opeengestapelde clichematige opendeuren aanloop gezien.

Hel, worden ze uit huis gezet worden ze nergens toegelaten maken ze ook nog de grap 'vluchte uit Egypte...haha onvoorstelbaar treurig

Nooit meer een boek verfilmen zou ik zeggen

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 december 2011, 22:17 uur
Schitterende Nederlandse film !

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 december 2011, 11:13 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Niet eens zo'n onaardige film. Maar ook deze film heeft, net als dozijnen Nederlandse films, last van ééndimensionaliteit, een beroerde dubbing (is dat nu echt zo moeilijk?) en van die knullige schoonheidsfoutjes, of moet ik zeggen "fouten met de grote F"?

De film kijkt lekker weg, al worden de zintuigen nergens geprikkeld. Het is een bewandeld pad, zo eentje die je iedere dag naar je school of werk neemt en het met de ogen dicht zou kunnen belopen. Veel aspecten voelen erg geforceerd aan, zoals de terugkomende oneliners (water is mijn vriend, jongens van de scouting huilen toch niet?) en die hele Hans Kazan truc met dat muntje/ ring.

Toch hou ik wel van dit soort meeslepende films - mits goed uitgevoerd. Helaas eindigt de film met twee van-de-straat-geplukte Nederlandse jongetjes, die Duits brabbelen. Dan vraag ik me toch echt af: hoe kun je zoiets in godsnaam neerzetten als regisseuse? Neem je je vak dan wel serieus, laat staan je kijkers? :N

Verder vraag ik me hard af in hoeverre deze film waarheidsgetrouw is.

3*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 december 2011, 17:00 uur
Onderhoudende film met goed acteerwerk van de cast, enkelen, met name de kleurlingen uitgezonderd. Alles ziet er ook uit als in de tijd waarin het verhaal zich afspeelt. Zitten wel wat mindere, langdradige stukken in maar al met al en zeker voor Nederlandse begrippen een prima film.

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 december 2011, 16:05 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Teleurstellend

Ik ben het wel eens met het commentaar over het acteerwerk. Is echt niet goed en er zitten toch wel een paar goede namen in de bijrollen. Denk dat het ook met de matige regie te maken heeft.

De film is ontzettend fragmentarisch, ik dacht een paar keer dat ik iets had gemist. Er is geen enige opbouw naar de romance, ineens is het daar en het is geen moment geloofwaardig. Het is allemaal zo plichtmatig.

Laatste stuk is niet zo best als de situatie zich afspeelt in WOII. Nederlanders die Duitsers spelen met een slecht accent (die kinderen vooral aan het eind) en een over-the-top rol van Brinkman als Kees Kaptein. Duidelijk een te laag budget voor de aanval op de boot en de scene waarin Waldemar wordt neergeschoten is geforceerd en heeft niet het gewenste effect.

Op zich een mooi verhaal voor een degelijke verfilming, maar de matige regie en acteerwerk hebben het project compleet om zeep geholpen. Ik moet wel zeggen dat er in dik twee uur enorm veel dingen gebeuren. Had de speelduur dan verlengd of het in een miniserie gegoten. Nu is het een gemiste kans.

1,5*

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 januari 2012, 20:21 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Zeer matige film.

Ik mis een chemie/klik tussen de hoofdpersonen Waldemar en Rika. En daar gaat het hele verhaal over. Dus als dat al niet goed zit...

Bizar is dat Waldemar aan het eind door twee zeer ongeloofwaardige Duitse kindsoldaten wordt neergeschoten. Wie verzint dat? Het is echt beschamend lachwekkend. Als je dat verzint, vervolgens gaat filmen en na het terugkijken in de (post-)productie dit nog als goed beschouwt ben je niet geschikt voor het maken van drama-films. Het houden van filmscreenings met objectief publiek zou voor deze film een uitkomst zijn geweest om dit soort fouten er nog uit te kunnen halen. Je levert dan automatisch een iets betere film af.

Marcel Hensema als Willem (de vader van Rika's kinderen) springt eruit op acteergebied.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 januari 2012, 0:44 uur
Ik vond het een erg goede film helemaal voor iets van eigen bodem.
maar dan valt het cijfer dat ik hier zie staan toch wel tegen, ik had ook niet anders verwacht hier kan namelijk geen Nederlandse film gewaardeerd worden.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 januari 2012, 1:29 uur
vivalavah schreef:
Ik vond het een erg goede film helemaal voor iets van eigen bodem.
maar dan valt het cijfer dat ik hier zie staan toch wel tegen, ik had ook niet anders verwacht hier kan namelijk geen Nederlandse film gewaardeerd worden.


Wat is er volgens jou zo goed aan deze film dat je hem een bijna perfecte score geeft?

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 januari 2012, 12:25 uur
Goed voor een avondje entertainment maar niet meer dan dat. Veelal slechte acteerprestaties maar ook veel nepbeelden die zeer goed opvallen en dat is iets wat tegenwoordig niet meer nodig is. Verder is de film voorspelbaar en zeker tegen het einde. Ik miste echte romantiek en passie tussen de 2 hoofdpersonen. Al bij al te oppervlakkig en niet goed uitgediept. Toch wel een aardige film voor als je niets anders hebt maar alleen omdat het leuk is om iets van Nederlandse bodem te zien.

 

kappeuter
(moderator)
avatar van kappeuter
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 januari 2012, 22:29 uur

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 januari 2012, 2:25 uur
Las het zojuist op teletekst ja. Is aangekocht voor de USA, Canada en Groot-Brittannië. ^O^
Gaat ook gelijk op de lijst om nog te zien.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 januari 2012, 11:09 uur


Zit me toch altijd een beetje dwars als middelmatigheid de grens overgaat. Kunnen ze nou echt niks beters vinden dan dit?

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 januari 2012, 21:41 uur


Blijkbaar heeft de Nederlandse filmindustrie weer eens last van masochistische trekjes. Wanneer houden we daar eens mee op? 'We' kunnen veel beter.

 

quote
1,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 januari 2012, 20:43 uur
Slaapverwekkend.

Nogal lange saaie productie die me totaal niet wist te boeien. Heb hem uitgekeken om er geloofwaardig over te kunnen praten maar daarbij is alles gezegd. Wat bepaalde mensen al vertellen is dat het echt lijkt als een film van 3 uur die helaas heel langzaam voorbij kruipt.

Het meest irritante van de film was waarschijnlijk de later-toegevoegde-audio dat totaal niet werkten. Ik weet niet zeker of dit wel waar is, maar zo voelde het wel. Totaal geen realistisch gevoel waardoor ik me in de emotionele scènes en de dialogen helemaal niet kon inlopen omdat ik gewoon Ricky het zag inspreken in een of andere gesubsidieerde studio. Daarnaast waren sowieso de prestaties van de gehele cast totaal niet geloofwaardig of interessant. Oppervlakkige personages die in het zoveelste 13-in-een-dozijn-verhaal een of ander slap avontuur mee maken.

Oke, dit avontuur is misschien op papier interessant, maar de uitwerking ervan en het plan om er een grote speelfilm van te maken pakte totaal niet goed uit. Waar de film gemakkelijk met wat discriminerende woorden en/of oorlog-fratsen kon scoren, doet dat dit niet. Met name door de cast en hun uitwerking zag ik totaal geen haat of visie op hun personage. Nogal knullig gefilmd waardoor er totaal geen emotie uit kwam. Wat mij juist gemakkelijk scoren leek aangezien dit het meeste publiek aan het hart gaat.

Uitwerking qua audiovisueel is het ook alles behalve interessant. Naast de voorspelbare sentimentele muziek was het productie design nogal theatraal. Als de film nog een of andere low-budget-actie-scene wil toevoegen is mijn mening bestempelt.

Uitkijkbaar maar echt heel slecht. 1 ster voor de moeite die er vast is ingestoken, maar wat knullig en soms zelfs niet over komt.

 

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 januari 2012, 12:05 uur
Ik vond dit wel een mooie productie. Alles zag er heel mooi uit. Qua plaatjes en sfeer klopte het helemaal. Een persoonlijk iets maar toch: leuk om mijn hometown Dordrecht weer langs te zien komen. Ook alle atributen en kledij zorgden voor een perfect kloppend sfeertje met die tijd.

De chemie tussen Rika en Waldemard was heel sterk. Hun liefde kwam op mij heel echt over. Het moet in die tijd verschrikkelijk zijn geweest om verliefd te worden op iemand met een donkere huidskleur. Men zegt wel dat de samenleving tegenwoordig zo kortzichtig en hard is geworden maar deze film laat heel goed overkomen dat dat dus niet iets van alleen deze tijd blijkt te zijn.

Ja, ondanks de lage score was ik gevoelsmatig toch wel onder de indruk van deze film. Ik vond dat het verhaal heel sterk en sfeervol is overgebracht.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 januari 2012, 10:52 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Ik vond het echt een interessante, veelzijdige topfilm, zeker voor een Nederlandse productie. Dit is voor mij nu écht een voorbeeld van hoe een Nederlandse film ook kan zijn, zonder onnodig naakt, constant gevloek en slecht acteerwerk (hoewel dit laatste ook in Sonny Boy nog wel een niveautje hoger had gekund). Alles wordt subtiel in beeld gebracht, maar toch komen de gebeurtenissen keihard binnen. Petje af.

Een groot minpunt, en het enige dat ik hier even wil noemen, is de wijze waarop Waldemar aan zijn einde komt. De hele film leef je mee met de hoofdpersonen en wil je dat ze het overleven. Dit lijkt dan ook bijna waarheid te worden als de oorlog voorbij is, maar dan springt Waldemar van het schip, zwemt naar de kust en dan....aargh tenenkrommend en ongeloofwaardig! Had dit nou niet anders gekund? Maar goed er blijft genoeg moois over om de film een uitzonderlijke beoordeling te geven.

 

quote
1,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 februari 2012, 13:57 uur
Dit is toch wel erg slecht zeg.

Sowieso heb ik in deze film het slechtste acteerwerk ooit mogen aanschouwen, namelijk de rol van de jonge Waldemar. Dit kon toch echt niet zeg, heb me dood gelachen. Maar ook de oude Waldemar krijgt een onvoldoende. En vele bijrollen ook. Wat te denken van de tenenkrommende 'Duitsers' (want dat waren ze niet echt.). En dan die laatste scène met die twee jochies, sowieso een einde wat te belachelijk voor woorden is. Nee, de enige die nog enigszins door de beugel kon, was Rika.
Maar het lag niet alleen aan het acteerwerk, maar misschien nog wel meer aan de dialogen. Je mag dit van sommigen hier niet zeggen, maar dit valt me echt in heel erg veel Nederlandse films op. Hoe plastic de teksten wel niet zijn en hoe stroef ze lopen. Nee dit was lachwekkend.

Verder heb ik het niet zo op boekverfilmingen. En waarom dat is, wordt ook in deze film weer duidelijk. De film neemt veel te veel hooi op zijn vork om het gehele verhaal van het boek te kunnen vertellen. Het zit veel te vol gepropt met gebeurtenissen. Het springt maar in de tijd en vergeet wat meer de diepte in te gaan. Van mij had het gehele oorlogsaspect zo geschrapt kunnen worden in deze film. Dan had de rest wat meer uitgediept kunnen worden. Maarja het hele boek moet er in hè..

Hij stond al lang op mijn 'nog-te-zien-lijst' en het is er eindelijk (met veel uitstellen) van gekomen. Maar wat viel dit tegen zeg. Oh, schiet me ineens nog die eindscène op de boot te binnen. Wat zag dat er slecht uit zeg, gênant gewoon.
Al met al een echte prul. En dan te bedenken dat ik recentelijk wel weer twee heerlijke films uit België heb gezien (Rundskop en Hasta la Vista). Daar kunnen ze het blijkbaar wel of hebben ze wat meer artistieke vrijheid/meer budget wellicht..

Maar goed, nooit meer Sonny Boy voor mij!
1*

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 maart 2012, 0:45 uur
Twee sterren voor het verhaal. Zeker niet voor de productie en de acteurs.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 mei 2012, 21:39 uur
Zeker geen slechte oorlogsfilm van Nederlandse bodem... of moet ik zeggen: een romantische film met de 2de wereldoorlog als achtergrond. De acteurs zijn om te beginnen al zeker niet slecht: Ricky Koole (die ik me nog wel kan herinneren uit de film Lek) speelt weer goed als gewone huisvrouw Rika, en ook Waldemar (Sonny Boy) natuurlijk, waar het allemaal om draait. Sonny is een Surinamer en is overgekomen naar Nederland om voor zijn toekomst in Suriname te studeren. Maar wat er in Amerika in die tijd was, is helaas in Nederland ook zo geweest, de intense haat naar negers en dat het zelfs wettelijk gezien allemaal uitschot is. Nee, het ging er toch wel ruig aan toe als ik het van de film moet meekrijgen. Maar dan ontmoet hij Rika, en ze worden verliefd op elkaar, ondanks al de ellende, racisme en haat eromheen.

En de handen worden helemaal vol wanneer ook nog eens de 2de wereldoorlog uitbreekt en hun hele liefdesleven steeds meer op het spel komt te staan. En daar draait de film ook grotendeels om. En dat levert nog wel eens heftige momenten op en verbaas je je toch wel over de hoeveelheid wilskracht die de 2 hebben.

Ook de decoratie vond ik keurig neergezet. Verder is dit wat romantiek betreft wel weer een typische Nederlandse film, maar de boeiende, rakende momenten eromheen overwinnen het wel.

Niet slecht.

3,5*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 mei 2012, 21:51 uur
sinterklaas schreef:


Ook de decoratie vond ik keurig neergezet. Verder is dit wat romantiek betreft wel weer een typische Nederlandse film.


Vond de romantiek juist erg Amerikaans overkomen.