La Pivellina (2009)

22 stemmen | gemiddelde 3,02
Italië / Oostenrijk
Drama100 minuten
geregisseerd door
Tizza Covi en
Rainer Frimmelmet
Patrizia Gerardi,
Walter Saabel en
Tairo CaroliWanneer de werkloze circusartieste Patty haar hondje aan het zoeken is, vindt ze in plaats daarvan een 2-jarig kind. Aangezien het regent neemt ze het kind mee naar haar woonwagen, waar ze een briefje vindt met daarop de boodschap van iemand die het kind 'binnenkort wel komt ophalen'. We volgen Patty, haar echtgenoot en hun 13-jarige buurjongen terwijl ze zich aanpassen aan de nieuwe toevoeging in hun leven en ze zoeken naar de echte ouders van het kind.
[permalink] geplaatst op 30 april 2010, 20:32 uurVanaf 5 mei in de Vlaamse bioscopen.
3,0
[permalink] geplaatst op 11 mei 2010, 21:19 uurEen hartverwarmende kijk op het leven aan de rand, die balanceert tussen documentaire en fictie. Het verhaal is triest maar knap. De film is vrij monotoon ...
[permalink] geplaatst op 10 mei 2011, 14:51 uurLa Pivellina is nogal een gemakzuchtige versie van een Dardenne-film.
Geen professionele acteurs? Check. Geen (klassieke) verhaalstructuur? Check. Documentair-achtige stijl van filmen? Check. Geen (sturende) muziek? Check.
Zoals gewoonlijk lopen de
critici ermee weg. Maar ik kreeg hier gewoon de kriebels van. Hoe vaak kun je een close-up nemen van het kleine meisje om de kijker te sturen? Dat noem ik niet meer oprecht of puur dat is gewoon manipulatie van de eerste orde.
Op een gegeven moment moeten filmcritici zich misschien af gaan vragen of het neo-neorealisme geen arthouse-trucje geworden is, zoals het afgelopen jaar door sommigen over 'slow cinema' werd geoordeeld. Want net als daar ligt het gemakzuchtig maniërisme op de loer.
Het begint inderdaad stilaan een arthouse-trucje te worden. Ik ben benieuwd welke film(s) als eerste de wind van voren krjgen. Dat zal pas een interessante discussie opleveren.
[permalink] geplaatst op 16 september 2011, 21:51 uurMooi stukje melodrama in arthouse-achtige style gefilmd.
*4
2,0
[permalink] geplaatst op 21 november 2011, 13:07 uurEen leuk kind, gelukkig hebben ze huilbuien en alles er netjes uitgeknipt. Wat er niet uitgeknipt is de aframmeling van de hond Hercules, dat arme beest weet echt niet wat het fout heeft gedaan.
100 minuten is eigenlijk ook te lang, ik zat op het einde te wachten, dat is geen goed teken.
En dan nog te veel vraagtekens, het verhaal moet ergens naar toe werken, de rest zou ik onzichtbaar moeten schrijven, maar daar heb ik vandaag geen zin in.