Bernhard, Schavuit van Oranje (2010)

127 stemmen | gemiddelde 3,53
Nederland
Drama180 minuten (miniserie, 4 delen)
geregisseerd door
Pim van Hoevemet
Daan Schuurmans,
Eric Schneider en
Loes HaverkortHet is 1 mei 2003, daags na Koninginnedag. Máxima vertrouwt Bernhard toe dat ze het Koninklijke leven wil opgeven. Beatrix piekert er immers niet over om troonsafstand te doen. Bernhard is geschokt en probeert haar over te halen door te vertellen hoe hij tijdens de opkomst van het Nazi-regime binnen het Koningshuis werd gehaald. Maar een onverhoopte onthulling maakt de situatie alleen maar erger…
3,5
[permalink] geplaatst op 20 juli 2010, 16:05 uurmayhemblik schreef:
Zijn er meer mensen die vinden dat Daan Schuurmans meer op Bernhard leek dan Bernhard zelf?
hahaha die is goed ja
3,5
[permalink] geplaatst op 20 juli 2010, 16:09 uurkos schreef:
Wat me een beetje stoort is dat Bernhard in zijn jonge jaren perfect Nederlands spreekt en als hij oud is een enorm Duits accent heeft.
Ja inderdaad dat viel mij ook al op, vreemd eigenlijk dat de makers daar geen rekening mee gehouden hebben.
Want dat zijn toch dingen die opvallen zoniet storen.
Jammer eigenlijk.
3,0
[permalink] geplaatst op 20 juli 2010, 17:52 uurmaarten1991 schreef:
niet verkeerd maar iets te veel flashbacks naar mijn mening
Het gaat over zijn oude jaren én zijn jonge jaren, niet gek dus dat de helft van de serie uit flashbacks bestaat.
4,5
[permalink] geplaatst op 27 september 2010, 8:04 uurBij de IMDb kan nu ook op deze minieserie worden gestemd (mooie score).
De prijs van de DVD als de Blu-ray blijf ik echter schandalig hoog vinden.
3,5
[permalink] geplaatst op 27 september 2010, 23:00 uurPrima serie waarbij fictie en werkelijkheid lastig te scheiden zijn. De acteerprestaties van Daan Schuurmans, Eric Schneider en Loes Haverkort vielen in positieve zin op. Wat ik in deze serie wel miste was de voorliefde van Bernhard voor het continent Africa wat totaal niet aan bod kwam.
4,0
[permalink] geplaatst op 13 februari 2011, 15:09 uurUitstekend.
Misschien wel het eerste koningshuisdrama dat écht weet te overtuigen. Speelt natuurlijk wel mee dat Bernard één van de meest interessante figuren binnen ons koningshuis was...
4*
4,5
[permalink] geplaatst op 3 maart 2011, 16:39 uurDe prijs van de CD en Blu-ray release varieert bij de officiële platenwinkels nog steeds tussen de 25 en 38 Euro, da's pittig. Toen bij Marskramer de DVD boxset voor 10 Euro werd aangeboden, deze meteen maar gekocht. (Er lagen nog 3 boxsets.)
Wat naast het mooi opgenomen verhaal nog bijstaat was het prima beeld en geluid van deze 4 tv-afleveringen. Echter, of het moet een speciale Marskramer-release zijn, maar vooral het beeld op de DVD's is zeer bedroevend, eerder VHS ripp-off, wat het opnieuw genieten van deze mini-serie behoorlijk in de weg staat. En moirée krijg je er gratis bij. Tijdens de 2e aflevering hield ik het wel voor gezien, jammer.
4,5
[permalink] geplaatst op 17 mei 2011, 7:15 uurDe VPRO start vandaag (op Maxima´s verrjaardag) met de herhaling van deze serie.
(Opnemen maar, de DVD transfer is belabberd, cq. op VHS niveau).
[permalink] geplaatst op 17 mei 2011, 10:40 uurDaan Schuurmans lijkt op die cover heel veel op Rutger Hauer in Soldaat van Oranje vind ik.
[permalink] geplaatst op 17 mei 2011, 14:00 uurOoit de eerste aflevering gezien maar nooit verder kunnen kijken. Voornamelijk de oude Bernhard was erg sterk.
[permalink] geplaatst op 17 mei 2011, 22:18 uurWaarom hebben ze hier boven nauw over serie 1 mei snap ik niet !
4,5
[permalink] geplaatst op 18 mei 2011, 11:21 uurDorpsgek! schreef:
Waarom hebben ze hier boven nauw over serie 1 mei snap ik niet !
1e zin is inmiddels gecorrigeerd.
2,0
[permalink] geplaatst op 31 mei 2011, 14:09 uurTe geromantiseerd broddelwerkje uitgezonden door de omroep die zich verdiepend noemt; laat me niet lachen.
Lees Bernhardgate van Ton Biesemaat! Verdiepend en gestaafd met officiële bronnen. Een must voor de Bernhard-kenner en ongeschikt voor sprookjesliefhebbers.
[permalink] geplaatst op 17 januari 2012, 1:03 uurDavid Aaronson schreef:
Lees Bernhardgate van Ton Biesemaat! Verdiepend en gestaafd met officiële bronnen. Een must voor de Bernhard-kenner en ongeschikt voor sprookjesliefhebbers.
Het script is van Tomas Ross, die staar erom bekend dat hij graag een loopje met de geschiedenis neemt en er zijn eigen kleur aan geeft.
4,5
[permalink] geplaatst op 17 januari 2012, 6:26 uurDonkerwoud schreef:David Aaronson schreef:
(quote)
Het script is van Tomas Ross, die staar erom bekend dat hij graag een loopje met de geschiedenis neemt en er zijn eigen kleur aan geeft.
En andere zaken, zoals Bea met pruik in de opvolgende mini-serie 'Beatrix, etc.'.
4,5
[permalink] geplaatst op 17 januari 2012, 6:27 uurDonkerwoud schreef:David Aaronson schreef:
(quote)
Het script is van Tomas Ross, die staar erom bekend dat hij graag een loopje met de geschiedenis neemt en er zijn eigen kleur aan geeft.
En andere zaken, zoals Bea met pruik in de opvolgende mini-serie 'Beatrix, etc.'.
4,0
[permalink] geplaatst op 23 mei 2012, 23:47 uurEen fictief en vindingrijk verhaal, deze mix van drama en soap, maar het zou zomaar ook werkelijk gebeurd kunnen zijn. Het is een natuurlijke eigenschap om nieuwsgierig te zijn naar 'het geheim van paleis Soestdijk'. De uitstekende cast maakt het en ander nog overtuigender: zowel Eric Schneider en Daan Schuurmans zijn Bernhard, in woord en gebaar. En Ellen Vogel (ze moet 88 geweest zijn tijdens de opnames) excelleert als de oude vergeetachtige dromerige en wat wereldvreemde Juliana.