134.916 gebruikers | 85.737 films | 31.053 regisseurs | 3.508.975 berichten | 4.931.729 stemmen
 
locatie: Films » Shadow (2009) (II) » Info

Shadow (2009) (II)

 

 

Shadow (2009) (II)
41 stemmen | gemiddelde 2,64
mijn stem:
Italië
Horror
90 minuten

geregisseerd door Federico Zampaglione
met Jake Muxworthy, Ottaviano Blitch en Karina Testa

Wanneer David, een jonge soldaat die uit Irak is teruggekeerd, er op uit trekt voor een mountainbikevakantie in Europa, heeft hij geen idee wat hem te wachten staat. Een lokale legende zal hem echter oog in oog doen staan met zijn angsten, nog gruwelijker dan die waarin hij tijdens zijn oorlogstijd mee te kampen had. Hij wordt geconfronteerd met een bloeddorstige killer die het zenuwstelsel op de proef stelt en hem doet beseffen dat de realiteit soms nog zieker is dan eender welke nachtmerrie.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 september 2010, 14:01 uur
Doet me denken aan Saw. Niemand deze gezien hier? Ben wel nieuwsgierig eigenlijk.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 oktober 2010, 13:04 uur

 

» Laagste prijs voor deze film op Blu-Ray

Shadow (€ 13,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Shadow (€ 14,49)
exclusief € 0,99 verzendkosten

Shadow (€ 14,50)
exclusief € 1,95 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 oktober 2010, 13:35 uur
8) Mijn interesse is gewekt !

 

stinissen
(crew)
avatar van stinissen
quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 december 2010, 20:00 uur
De eerste drie kwartier waarin de biker in contact komt met het meisje en moeten vluchten zijn meer dan aardig daarna slaat het plot totaal om en wordt zeer ongeloofwaardig toch jammer.

 

bobbydigital01
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 mei 2011, 21:04 uur
Ik vond het eigenlijk wel een onverwacht lekker filmpje.
Vooral die engerd(nuot arquint)is heel goed gecast wat een freak hey.
Ja ik vond het een geslaagde film. ^O^
Wel een beetje vaag einde!!

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 mei 2011, 23:00 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Rommelige, onsamenhangende thriller/ horror met een wazig plot en een nog veel waziger assortiment aan dialecten. De bizarre bad guy lijkt zo weggelopen uit een videoclip van Tool en de twist aan het einde is 'geleend' van het oneindig veel betere Jacob's Ladder. Visueel sfeervol verzorgd en de Argento-achtige soundtrack is ook nog wel aardig, maar al met al is dit filmpje behoorlijk saai en vaag.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 mei 2011, 23:05 uur
Zet je nou niet een hele grote spoiler over het einde in je bericht?? :N

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 mei 2011, 19:17 uur
Spoiler alert: ik zie nu dat ik inderdaad een flinke spoiler in mijn vorige post heb geplaatst, toen ik zei dat het einde (spoiler alert). Ik moet overigens wel zeggen dat het einde, waarin (spoiler alert), meer als laatste redmiddel is toegepast, waarschijnlijk pas in de editing-fase van de film, om de onlogische gebeurtenissen van het voorgaande nog enigzins plausibel te maken. Hmmm, dit kan dan natuurlijk weer een als een spoiler alert gezien worden.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 mei 2011, 20:02 uur
Het is op zich best wel een aardig filmpje, alleen kan ik me wel ergeren aan die domme akties zoals, als hij achterna word gezeten door die auto en dan gewoon op de weg blijven rennen ipv het bos in vluchten daar waar een auto niet kan komen. En meer van die dingen. Hoe dom kan je zijn?? Maar daar niet opgelet, is het wel een aardige film. ;(
En nog behoorlijk ziek ook. teminste die ene gast dan.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 mei 2011, 16:57 uur
Goed.

Ik begrijp de negatieve commentaren en scores bij films als deze niet zo. Duidelijk beter dan het gros van de horrorfilms, ver boven het niveau van wat Amerika op horrorgebied te bieden heeft, maar ze lijken nooit hoger dan 3* gemiddeld te scoren.

Ook deze weer. Een leuke combinatie van horror subgenres. Van de hunted stuk in het begin, langs het haunted forest stuk halverwege, tot de torture/creep sequenties op het einde. En dan uiteraard nog de twist die ook van een andere film geleend is.

De film shift mooi van subgenre naar subgenre, iets wat gezien het achterliggende thema ook helemaal niet stoort. Elk stuk is gewoon ook lekker sfeervol, mooi in elkaar gezet en overtuigt. Goed camerawerk, krachtige soundtrack, acteerwerk voldoet ook.

Ook deze film weet nét weer niet dat beetje meer te bieden, maar los daarvan is het gewoon een zeer solide, vlot en sterk uitgevoerd horrorwerkje. Ik lust dit wel, en door de immer wisselende topics verveelt het ook niet snel.

3.5*

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 mei 2011, 19:28 uur
Aanvankelijk belooft het wat te worden met de intro, de kennismaking met David en de omgeving, toch blijft het een beetje steken. De hoofdrolspeler doet het nog wel aardig maar de twee macho's zijn bedroevend, al krijgen ze ook wel veel lullige fuck-you-tekstjes. Tot zo'n beetje de helft weet het allemaal niet echt indruk te wekken, het mistige bos houdt de eer en sfeer nog hoog.

De martel-sequentie douwt eindelijk de nodige peper in de reet en zorgt voor iets boeiends, dat smaakt naar meer. Maffe creep ook. Helaas frommelt de film zich dan via een met kaarsjes verlichte weg naar het einde.

Het stukje met de Italiaanse zang kan ik wel waarderen. Het einde is op zich ook leuk gedaan maar is zoals eerder gezegd regelrecht kopieerwerk (overigens niet heel erg maar daarom ook totaal niet verheffend). Vind het al met al middelmatig, kijkt soepel weg en dat was het wel.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 juni 2011, 13:09 uur
ik heb veel films in deze genre gezien en deze stelt teleur. 2.0
Het is geen slasher, geen horror, geen psychologische film,
deze film probeert een combinatie te maken die niet geheel slaagt.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 5 september 2011, 15:43 uur
redelijke horror met een creepy sfeertje.
acteerwerk is niet best en het verhaal simpel.
de martelscene is best goed maar de rest is eigenlijk niks bijzonders.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 september 2011, 16:41 uur
Prima film.

Misschien niet zo origineel, of eigenlijk toch wel... Bevat nogal wat jatwerk uit andere films. Anderzijds worden verschillende horror-subgenres mooi in elkaar vervlochten, zonder geforceerd aan te doen. Acteerwerk is prima en het camerawerk mag er ook zijn. 7/10*

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 september 2011, 18:43 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
acteerwerk was niet best, verhaal al helemaal niet, slap dat je helemaal geen gore zag alleen af en toe een spatje bloed, erg veel toevalligheden zodat het allemaal wel erg geforceerd en ongeloofwaardig overkomt vooral als ze in zo'n groot bos precies in die kleine vallen trappen, dan die wirwar aan accenten het ging om het amerikaanse leger, blijkt later dat die mensen ook miltairen zijn met zo'n verscheidenheid aan accenten? en dan die dikke alsof hij een militair zou kunnen zijn zo kan ik nog wel even doorgaan, maar het is duidelijk dat het geen voldoende verdient. Alleen die Nuot Arquint is leuk, maar die moet het vooral van zijn uiterlijk hebben.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 november 2011, 13:56 uur
Gematigd positieve recensie hier: Shadow (dvd) - schokkendnieuws.nl

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 5 november 2011, 11:12 uur
Degelijke horrorfilm die verschillende wegen van horror perfect weet te benaderen. Echt spannend wordt het helaas nooit omdat je als kijker wel aanvoelt welke richting het uitgaat, zonder echt voorspelbaar te zijn. Origineel is het echter niet. Maar de surplus is vooral de rol van Nuot Arquint die de film een creepy sfeertje geeft. Ook de soundtrack en de beelden in het bos zijn dik in orde. 6;5/10

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 januari 2012, 19:02 uur
Wat op het eerste zicht een rip-off van een handvol genrefilms waaronder Rey de la Montaña en Hostel lijkt, laat zich bij nader inzien kenmerken als een slimme horrorfilm met een laagje maatschappijkritiek. De bovennatuurlijke dreiging en Nuot Arquint die de ideale anatomie heeft om zelfs een Amerikaanse soldaat angst in te boezemen, tillen dit bescheiden werkje boven de middelmaat uit. Ook op audiovisueel vlak doet debuterend regisseur Zampaglione het behoorlijk. Vooral de shots van het in mist gehulde bos in combinatie met pompende achtergrondmuziek zijn doeltreffend in het creëren van de juiste sfeer. Alleen spijtig dat men bij wijze van kniebuiging naar het grote publiek met enkele slecht Engels sprekende acteurs werkt, terwijl de Italiaanse taal door sommigen toch als de mooiste ter wereld bestempeld wordt.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 31 januari 2012, 14:49 uur
Zeker geen onverdienstelijke poging, al is de mix wat te onevenwichtig om echt indruk te maken. Visueel staat het stevig, de soundtrack is lang niet slecht en het middenstuk verdient twee duimen omhoog.

Toch werkt het begin, vooral rondom het kat en muis spel, totaal niet voor mij. Het overtuigd gewoonweg niet en het toeval word iets teveel opgezocht. Dat soort zaken nam ik later meer voor lief, omdat het wat verder over de top ging. Pittig stukje sfeer wanneer ze aankomen op de plek des onheils!!

Het einde is wat flauw en lijkt meer een verplichting dan een wel overwogen keuze. Al met al niet slecht, prima filmpje om je eens aan te wagen. Kan weinig fout gaan, maar wonderen hoef je niet te verwachten.

Tony's Cinema Trash: Shadow (2009) - tonypulp.blogspot.com