L.A. Takedown (1989)
Alternatieve titel: Made in L.A.

39 stemmen | gemiddelde 2,69
Verenigde Staten
Misdaad92 minuten
geregisseerd door
Michael Mannmet
Scott Plank,
Alex McArthur en
Michael RookerHet verhaal van een groep gehaaide overvallers achtervolgd door een politieman die geobsedeerd is door de leider van de bende. Hij besteed al zijn tijd, kracht en intelligentie om hen te pakken te krijgen.
[permalink] geplaatst op 17 oktober 2002, 17:45 uuroverige info die kos er bij gaf
Dit is de verfilming van het script van Heat (1995), dat Michael Mann maakte, toen hij nog niet zo'n groot budget kreeg.
3,0
[permalink] geplaatst op 17 oktober 2002, 17:48 uurhet woord heat is wel erg verduidelijkt op die poster.
3,0
[permalink] geplaatst op 17 oktober 2002, 17:51 uurHeat is één van mijn favoriete films, en als je die een beetje kent is het erg leuk om deze te zien. Veel scenes zijn gewoon identiek, evenals de dialogen. Het ziet er alleen allemaal wat minder uit en het is niet zo gedetailleerd uitgewerkt.
[permalink] geplaatst op 12 augustus 2003, 16:15 uurDeze wil ik nog graag een keer zien. Jammer dat je deze film nergens kan krijgen.
5,0
[permalink] geplaatst op 27 februari 2004, 21:30 uurHij is stukken beter als heat omdat dit het originele script is en, betere muziek, betere film beelden en tja…... eigenlijk alles beter. Ik heb het origineel hier thuis liggen op vhs en op deze site staat niet de originele hoes, omdat heat toen nog lang niet gemaakt was.
Ik vind het ook jammer dat veel mensen heat hebben gezien en daarna la takedown omdat la takedown(made in la)het originele was.
Film heeft lekkere miami vice achtige zweer.
Deze film krijgt van mij 5 sterren omdat dit de echte michaell mann films zijn.
[permalink] geplaatst op 14 maart 2004, 13:17 uurBegrijp hier even niet iets. Deze film is van 1989 lees ik, en Heat is van 1995. En er staat 'from the director of heat' srr kan ff ni volgen
[permalink] geplaatst op 14 maart 2004, 13:51 uurNa het succes van heat hebben ze gewoon nieuwe cover gemaakt en dat erop gezet om de mensen te lokken.
[permalink] geplaatst op 17 maart 2004, 19:26 uuraaa ok
[permalink] geplaatst op 6 september 2005, 16:44 uurmaar deze film beter noemen dan heat zoals rolsnol doet omdat deze film origineler zou zijn vind ik behoorlijk van de pot gerukt.
Heat neemt gewoon de goeie punten van deze film en perfectioneert ze.
Daarom ook staat Heat bekend als genreklassieker,en deze niet.
tis een kwaliteitsverschil
2,0
[permalink] geplaatst op 11 april 2007, 1:25 uurWat Hitchcock in 56 deed met The Man who knew too much was niet echt een must want zijn origineel was ook al prachtig maar ik denk dat we Mann wel erg dankbaar mogen zijn dat hij zijn LA Takedown opnieuw maakte.
Dit is zeker een film die je wel eens gezien mag hebben en een must voor wie een Heat-fan is maar het is duidelijk veel minder dan heat, het verhaal is veel minder uitgewerkt de mooie breedbeelden zijn weg de kleuren zijn minder de acteerprestaties het geluid maarja toch zit je daar dan nog met een zeer goed verhaal.
Het blijft mij wel een raadsel waarom Mann toen niet genoeg geld bij elkaar kreeg om dit een succes te maken, hij had toch vlak hiervoor Manhunter en Miami Vice gemaakt. Maar dan was het waarschijnlijk nog niet beter dan Heat en was er nooit een Heat gekomen maarja.
Ik miste heel zeker Al en Robert en de prachtige beelden. Dat het verhaal minder uitgewerkt is zeker niet het grootste struikelblok maar wel de amateuristsche manier waarop dit gemaakt is. De bankovervalscene vond ik wel weer iets hebben en was dan ook wel duidelijk het hoogtepunt in een voor de rest mindere film met wel een prachtige basis voor beter wat Mann gelukkig bewees in Heat.
Amateuristische film met sterk verhaal ik geef hem 3 sterren omdat ik gewoon teveel respect heb voor Heat en dit toch nog steeds aan zijn basis ligt.
http://www.ecranlarge.com/dvd_review-details-655.php
Dit is nog een leuke link naar een site waar beelden van beide films vergeleken worden.
2,0
[permalink] geplaatst op 24 juli 2007, 15:39 uurDe eerste onvoldoende voor Mann en dat vind ik erg jammer. Wat me het eerste opviel was de cheapness dat de film uitstraalde. Mann heeft hiervoor Manhunter gemaakt dus je zou denken dat ie wel wat geld zou hebben om de film er wat gelikter uit te laten zien. Wat een lelijk geschoten film zeg en dat is nou juist het sterkste punt van Mann. Alsof dat niet genoeg is zijn de acteerprestaties ook van erg laag niveau. Tuurlijk heb ik de hele tijd met het meesterlijke Heat in mijn hoofd de film gekeken maar dan nog, op zichzelf staand is dit echt niet meer waard dan 2*. Enkel en alleen interessant om te zien wat nou de inspiratie vormde voor het geniale Heat.
[permalink] geplaatst op 29 mei 2008, 7:29 uurBen het eens met dutchtuga. Visueel is deze L.A. Takedown lang niet zo bijzonder als vele andere films van Mann en het acteerwerk is erg matig. Toch leuk om een keer gezien te hebben, vooral omdat Heat één van mijn favoriete films is. 2,5*
is just a joke
[permalink] geplaatst op 29 september 2008, 22:17 uurmeer grappig dan misdaad heat is miljoenen keer beter
[permalink] geplaatst op 17 april 2010, 23:10 uurSchitterende tv-productie van Mann . Misschien wel de beste tv-film ooit ! Dus misschien zelfs beter dan Krótki Film o Zabijaniu van Kieslowski , Padre Padrone van Taviani , La Prise de Pouvoir par Louis XIV van Rossellini , Le Testament du Docteur Cordelier van Renoir , The Jericho Mile van Mann etc. ...
Deze film is veel primitiever dan Heat . Vooral de actiescènes , de fotografie en de editing zijn zwaar inferieur aan die van de genoemde film . Echter , deze film is veel korter , sfeervoller , vermakelijker en ook de cinematografie vind ik hier veel interessanter . De cinematografie vertoont heel erg veel gelijkenissen met de latere films van Mann , maar dan zonder ( veel ) hand-held . O ja , de soundtrack is fantastisch !
Voor mijn gevoel is L.A. Takedown 'meer' Michael Mann-film dan Heat . Ik ben vooral 'gepakt' door de sfeer en die straalt enorm veel Michael Mann-coolness uit !
P.S. De vrouwen in deze film kunnen niet acteren ...
3,0
[permalink] geplaatst op 12 oktober 2011, 21:25 uurNou, dat was behoorlijk vreemd...een film die je op voorhand mee kan praten. Ik heb Heat inmiddels al een x aantal keer gezien, dus deze kladversie had weinig verrassingen voor mij in petto. Bovendien mist deze tv-film de prachtige sfeer, zoals bijvoorbeeld Thief heeft (één van mijn persoonlijke favorieten van Mann). Neem daarbij een cast gelijkwaardig aan Melrose Place en je hebt toch een beetje een teleurstelling te pakken.