Hang 'em High (1968)

398 stemmen | gemiddelde 3,39
Verenigde Staten
Western114 minuten
geregisseerd door
Ted Postmet
Clint Eastwood,
Inger Stevens en
Ed BegleyDe voormalige marshall en tegenwoordig ranchhulp Jed Cooper wordt door een groep mannen onder leiding van de ex-kolonel Wilson onschuldig gelyncht. Jed weet te overleven door het snel ingrijpen van sheriff Ray Calhoun, die in de buurt was met een transport gevangenen naar Red Creek. Als zijn onschuld is bewezen krijgt Jed het verzoek van de zeer fanatieke rechter Fenton van Red Creek om zijn oude beroep als marshall weer op te pakken, nadat bekend wordt dat Calhoun is vermoord. Jed gaat akkoord en hij kan nu, met het wetboek in de hand, achter de daders van de lynchpartij aan gaan.
3,0
[permalink] geplaatst op 27 augustus 2011, 17:28 uurKende z'n naam niet. Inderdaad een goeie bijrol. Spijtig dat ie niet meer in de film voorkwam.
3,5
[permalink] geplaatst op 27 augustus 2011, 17:29 uurInderdaad, die had een grotere bijdrage mogen leveren.
3,0
[permalink] geplaatst op 14 oktober 2011, 22:06 uurHmmm, wat moeten we hier nu van denken. Het begint allemaal alleraardigst, maar naarmate de prent vordert worden de ogenschijnlijke zijsprongetjes die in het plot zitten verweven naar voren geschoven als de belangrijkste verhaallijn. Probleem is echter dat deze subplotjes nauwelijks weten te boeien en tot overmaat van ramp is er dan ook nog het zeer onbedredigende slotakkoord waar ik in elk geval niets mee kon. De heroïsche scenes zijn op de vingers van Kapitein Haaks linkerhand te tellen, iets waar een beetje western toch zeker over zou moeten beschikken. Eastwood red wat er te redden valt, maar ook het gebrek aan goede support om zich heen laat zich voelen naarmate de prent vordert.
3,5
[permalink] geplaatst op 6 maart 2012, 17:53 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenThe hanging was the best show in town. But they made two mistakes. They hung the wrong man and they didn't finish the job.
Een western met Clint Eastwood. Wat mij betreft één van de beste combinaties ooit in de filmgeschiedenis. Een western vind ik sowieso al geweldig om te zien, maar als Eastwood dan ook nog eens de hoofdrol speelt, is het helemaal feest.
Ted Post mag dan wel geen Sergio Leone zijn, wat de sfeer en landschapsbeelden betreft heb ik me met deze western weer kostelijk vermaakt. Neem daarbij ook nog eens een prima soundtrack (niet van Morricone) en je hebt een goede combinatie van beeld en muziek. Qua sfeer zit het bij een western meestal wel goed, maar als het verhaal nergens op trekt ben je er niet veel mee. Bij Hang ‘em High had ik het gevoel dat Ted Post een beetje te veel van alles wilde proberen. Eerst krijgen we een verhaallijn te zien waar Eastwood wraak wil nemen op de mannen die hem probeerden te lynchen. Op zich is dat een zeer interessant uitgangspunt, maar halverwege de film komt er plots een tweede verhaallijn bij wanneer Eastwood drie veedieven moet oppakken en inleveren. Tot overmaat van ramp kon Ted Post het niet laten om nog een klein bijplotje eraan toe te voegen met de romance tussen Eastwood en de blonde vrouw. Die romance is totaal geen meerwaarde voor de film en zorgt ervoor dat het naar het einde toe wat langdradig wordt. De film had zich beter enkel geconcentreerd op het uitgangspunt rond de ophanging en de wraak van Eastwood, want nu zit er toch wat te veel opvulsel tussen.
Clint Eastwood is legendarisch, zoveel was al lang duidelijk. Ik zou zonder moeite een hele hoop titels kunnen opnoemen waar hij memorabele prestaties heeft neergezet met natuurlijk The Good, the Bad and the Ugly op kop. Zijn rol uit Hang ‘em High mag dan wel minder bekend zijn, voor een echte fan maakt het niets uit wat hij speelt. Is het nu als cowboy, gevangene of als Dirty Harry, hij weet elke rol gewoon perfect in te vullen. Vooral de close-ups van zijn verbeten gezicht zijn telkens weer heerlijk. Die man heeft gewoon charisma op overschot. Ook de bijrollen worden degelijk ingevuld, op uitzondering van Inger Stevens die hier een vrij makke prestatie neerzet. Eigenlijk valt haar weinig te verwijten, want meer dan een paar keer door het beeld glippen om een paar boeven te identificeren en een misplaatste romance zat er voor haar niet in. Gewoon een overbodig personage. Pat Hingle bracht het er wel goed vanaf, want hij wist wel te overtuigen als rechter Fenton. Ook de vijanden waar Eastwood mee te maken krijgt, worden behoorlijk neergezet, maar ik miste toch een uitgesproken badguy à la Eli Wallach. Het zou natuurlijk wel wat geweest zijn als hij er bij was.
Voor een echte fan van het genre en van Clint Eastwood is dit verplichte kost. Het uitgangspunt rond de wraak van Eastwood is interessant, maar het wordt een beetje verprutst door de bijplotjes. Desondanks is Eastwood weer heerlijk op dreef, nu als Marshall. Ook de typische westernsfeer en de muziek die niet van Morricone komt, maken veel goed.
3.5*