Freddie Mercury, the Untold Story (2000)
Alternatieve titel: Freddie Mercury Privé

39 stemmen | gemiddelde 3,42
Verenigd Koninkrijk / Duitsland
Documentaire /
Muziek59 minuten
geregisseerd door
Rudi Dolezal en
Hannes Rossachermet
Mary Austin,
Jer Bulsara en
Montserrat CaballéDocumentaire over minder bekende aspecten uit het leven van Freddie Mercury (1946-1991), de flamboyante zanger van Queen, die overleed aan aids. De documentaire bevat naast interviews met Freddie’s moeder en zus ook gesprekken met Brian May en Roger Taylor, Peter Freestone (zijn persoonlijke assistent), Mary Austin (zijn enige echte vrouwelijke geliefde en vriendin voor het leven), Jim Hutton (zijn laatste levensgezel) en operazangeres Montserrat Caballé (met wie hij een bijzondere relatie had). Zij praten vrijuit over zijn passie voor muziek, maar ook over zijn jeugd, homoseksualiteit, zijn laatste levensdagen en zijn dood. Het resultaat is een portret over de mens achter de artiest Mercury, een man met een enorme gedrevenheid, vol energie, passie en levensvreugde, maar ook heel onzeker en kwetsbaar.
3,5
[permalink] geplaatst op 18 mei 2009, 15:16 uurMooie docu, waarin je veel nieuwe dingen te weten komt over Freddie. Vooral het laatste stuk over zijn laatste dagen is erg mooi.
4,0
[permalink] geplaatst op 20 januari 2010, 11:07 uurHet laatste stuk gaf mij echt een brok in de keel...
3,5
[permalink] geplaatst op 20 januari 2010, 16:30 uurDit ga ik zeker even bekijken. Heb hem maar één keer in zijn laatste dagen gezien(op tv).. Dat was tijdens een uitreiking..
Jammer dat Queen na zijn dood, vrijwel dood is gebloed
3,5
[permalink] geplaatst op 20 januari 2010, 21:27 uurAlleraardigste docu over de legende. Een aantal mooie stukjes (vooral op het eind).
3,0
[permalink] geplaatst op 20 januari 2010, 21:57 uurZeker interessant om te zien, maar naar mijn idee niet echt een 'sterke' documentaire. Het levensverhaal van Freddie in een uur verteld.
3,5
[permalink] geplaatst op 20 januari 2010, 21:59 uurZoiets dacht ik ook wel. Als docu niet echt bijzonder.
3,5
[permalink] geplaatst op 21 januari 2010, 2:25 uurErg mooie docu over een groot musicus. Tragisch dat Freddie niet iets langer heeft gekregen. Blijf Queen 1 van de beste bands ooit vinden.
Hij leefde voor de muziek en toen hij dit niet meer kon door zijn ziekte was ook meteen zijn levenskracht weg om te vechten. Muziek en verhalen van zijn naasten werden in een uur mooi afgewisseld.
3,5
[permalink] geplaatst op 21 januari 2010, 9:18 uurMooie docu. Maar wat martlybra ook al zegt...zijn levensverhaal in een uurtje tijd. Verder genoten van Freddy. Wat was het toch een karakter.
3,5
[permalink] geplaatst op 21 januari 2010, 14:17 uurWel een eyeopener, wist dat hij gay was.. maar zo gay Jeeszzz
3,0
[permalink] geplaatst op 21 januari 2010, 17:00 uurmartlybra schreef:
Zeker interessant om te zien, maar naar mijn idee niet echt een 'sterke' documentaire. Het levensverhaal van Freddie in een uur verteld.
Mee eens, wel leuk om zijn moeder te zien en zo, maar echt jammer dat het allemaal zo snel ging, die man verdiend echt een mooie docu, veel te kort naar mijn mening.
2,0
[permalink] geplaatst op 23 januari 2010, 18:10 uurSlapjes.
Want ondanks dat de familieleden van Mercury komen opdraven, wordt er vrijwel geen enkel tipje van de sluier opgelicht.
Op zich wel knap zo'n nietszeggende docu maken, maar ik had liever iets anders gezien. E.e.a. doet echter meer vragen rijzen dan beantwoord zien worden.
Het zoete einde met 'Only The Good Die Young' is tenekrommend. O.a. omdat de docu niets heeft vermeld over een goede of slechte Freddie. We weten nog steeds (bijna) niets. Dit doet Mercury véél te kort. Ben ook beter gewend van 'Het Uur Van De Wolf'.
Dos.
3,5
[permalink] geplaatst op 27 januari 2010, 11:10 uurDegelijke documentaire over Mercury, had echter het gevoel dat hij nog een stuk langer had gekunt. Vooral de jaren '70 en begin jaren '80 werden er vlotjes doorheen gejast en het aantal leuke anecdotes had van mij wat mogen worden opgehoogd. Moet wel zeggen dat er voor de interviews in mijn ogen goede mensen zijn gevraagd. Freddie Mercury, The Untold Story is een prima documentaire maar ik wacht eigenlijk nog een beetje op een "Definetive story".
4,0
[permalink] geplaatst op 31 januari 2010, 20:00 uurHet origineel duurt ook bijna een uur langer dan de versie die laatst bij 'Het Uur Van De Wolf' te zien was, er was aardig in geknipt.
Het origineel duurt 1 uur en 51 minuten.
[permalink] geplaatst op 20 september 2010, 19:59 uurIk las dat Sacha Baron Cohen hem gaat spelen in een film.
3,5
[permalink] geplaatst op 9 januari 2011, 14:56 uurPascaL schreef:
Dit ga ik zeker even bekijken. Heb hem maar één keer in zijn laatste dagen gezien(op tv).. Dat was tijdens een uitreiking..
Jammer dat Queen na zijn dood, vrijwel dood is gebloed
Queen zonder Freddie is wat mij betreft geen Queen meer
Is deze docu nog ergens te koop met nederlandse Subs? Zou hem graag in bezit willen hebben.
5,0
[permalink] geplaatst op 21 april 2011, 21:08 uurprachtige docu.
in het begin is het allemaal nog heel ludiek, en met momenten zelfs hilarisch
maar neer naar het einde toe wordt het allemaal een stuk serieuzer natuurlijk.
het gebeurt niet vaak dat ik emotioneel wordt bij het kijken van een film, maar bij deze docu moet ik me tog inhouden.
jammer dat zo'n groot tallent zo vroeg gestorven is
freddie will live on forever...
3,5
[permalink] geplaatst op 22 mei 2011, 15:58 uurOp zich een mooie docu voor de mensen die Queen en Freddie wel konden waarderen. Maar voor de Die Hard Queen-Fans ( Waaronder mezelf ) heeft deze docu denk ik weinig meerwaarde. Weinig nieuws onder de horizon, en de volledige achtergrondverhalen worden min of meer sierlijk gemeden. De opzet is echter wel mooi verzorgd. En het is altijd informatief om mensen te horen die dicht bij hem stonden, en hem goed kenden. Freddie Mercury is naar mijn inziens de beste zanger en grootste showman die ooit geleefd heeft. En die verdient een iets vollere en meer oprechte documentaire dan deze. Freddie was altijd erg gesloten wat zijn prive leven betrof, dus zal het bewust zijn geweest, dat er niet overal te diep op wordt ingegaan. Maar vele zaken en periodes hadden wat meer background mogen hebben. Ik ben trouwens erg benieuwd naar de aankomende film over Freddie en Queen. waarin Sacha Baron Cohen Freddie gaat vertolken. Op de een of andere manier denk ik niet eens dat dit slecht gaat uitpakken. Maar voor deze prent geef ik 3,5 Ster.
3,5
[permalink] geplaatst op 14 juni 2011, 23:46 uurBegin de laatste jaren steeds meer fan te worden van Queen. Durf inmiddels te zeggen dat het de beste band aller tijden is. Als ik doorgaans een CD koop / beluister dan vind ik daar 2 soms 3,4 met wat geluk 5 nummers echt geweldig van. Queen en Freddie krijgen het voor elkaar dat echt alles steengoed is en (belangrijker) BLIJFT!
Was natuurlijk erg benieuwd naar het verhaal achter de persoon Freddie Mercury die helaas veel te vroeg gestorven is. Bijzonder dat er zoveel naasten aan bod komen in deze documentaire. Zijn moeder, zijn zus (man wat lijkt zij op hem zeg), zijn laatste partner en natuurlijk Miss Montserrat. Allemaal lovende woorden. Toch vond ik het wat minder interessant dat zijn hele jeugd in scene is gezet door een gecast Indies jongetje (wel goed naar het gebit gekeken overigens).
Een leuk stukje geschiedenis, maar ik zie liever wat meer historische beelden, een verhaal achter bepaalde nummers. Bestaat zoiets overigens?