134.900 gebruikers | 85.710 films | 31.046 regisseurs | 3.508.390 berichten | 4.930.463 stemmen
 
locatie: Films » London River (2009) » Info

London River (2009)

 

 

London River (2009)
172 stemmen | gemiddelde 3,37
mijn stem:
12 jaar angstVerenigd Koninkrijk / Frankrijk / Algerije
Drama / Mystery
87 minuten

geregisseerd door Rachid Bouchareb
met Brenda Blethyn, Sotigui Kouyaté en Roschdy Zem

Ousmane, een 60-jaar oude moslim uit Frankrijk, en mevrouw Sommers, een 55-jarige Engelse, die elkaar niet kennen, reizen vanuit hun respectievelijke woonplaatsen naar Londen. Dit naar aanleiding van de op dat moment (2005) net plaatsgevonden bomaanslagen op het openbaar vervoer in die stad. Hun kinderen worden namelijk vermist na deze aanslagen.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 november 2010, 23:30 uur
klein drama met een goed verhaal, goed gespeeld.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 november 2010, 22:38 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Een hele mooie film. Met dit verhaal hadden ze qua drama en dergelijke flink kunnen uitpakken maar gelukkig hebben ze het klein gehouden en dat was toch wel de charme van deze film wat mij betreft.

Ik vond de angst van de moeder een hele goede weerspiegeling van de angst die er veel in de maatschappij heerst wat betreft moslims. Die achterdocht die ze gelijk had tegen de buurman van haar dochter en later Ousman vond ik heel sterk uitgebeeld. En mooi om te zien hoe ze zich later toch verbonden met hem voelt omdat ze in hetzelfde schuitje zitten.

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

London River (€ 7,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

London River (€ 7,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

London river (€ 8,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

(verwijderd)
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 november 2010, 0:42 uur
De opeenstapeling van toevalligheden maakten dat deze film volledig uit de bocht vloog. Jammer, want vooral het acteerwerk was van een geweldige kwaliteit. Hoe hebben ze die lange broodmagere acteur kunnen vinden?
Meest ongeloofwaardige moment vond plaats in de lange onheilspellende gang. De agent, c.q. rechercheur was plots helemaal uit beeld verdwenen ... zowel de locatie als het gedrag van de rechercheur misten elk gevoel van werkelijkheid.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 december 2010, 12:52 uur
Had er veel meer van verwacht.
De film is bijzonder saai ondanks de goede vertolkingen van de beide hoofdrolspelers.
Het is natuurlijk een dramatisch verhaal waar je zeker niet blij van wordt, maar toch vind ik dat er meer mee gedaan kon worden.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 december 2010, 0:38 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Erg sterke film die eigenlijk ook zowat meer dan realistisch is. Om te beginnen vond ik het vooral mooi dat er in de hele film zowat geen straatje muziek of soundtrack te horen is en dat het (op praten en het achtergrondgeluid na) muisstil is, waardoor alles ook op een een of andere manier langer duurt en dat het ook spannender word. Het verhaal lijkt simpel, maar je hoort natuurlijk wel te begrijpen dat zo'n simpel verhaaltje een grote hoofdrol speelde na die aanslagen in London. We maken kennis met Mevrouw Sommers waarvan de wereld instort en voor haar de spanning pas begint waneer ze vanaf de aanslagen in Londen niks meer van der dochter heeft gehoord. En tegelijkertijd komen we ook bij Ousmanne ,wat was die uitstekend neergezet. Die zit ook met hetzelfte probleem en vertrekt vervolgens ook naar Londen.

Wat dan zo mooi is is dat Ousmanne en Sommers allebij weer een andere relatie hebben met hun zoon of dochter. Dat zie je maar aan de manier waarop Ousmanne zijn zoon al meer dan 15 jaar niet meer heeft gezien en toch helemaal geobserdeerd en bezorgt is waneer hij te horen krijgt dat zijn zoon na die aanslagen vermist is. Pas dan komt de liefde voor zijn zoon naar boven lijkt het wel. En zo heeft Sommers weer een goede relatie met haar dochter. Verder zijn de momenten waarbij Sommers en Ousmanne elkaar ontmoeten ook best bitter. Vooral omdat ze in het begin nog erg moeilijk met elkaar op kunnen schieten. En natuurlijk het keiharde moment dat ze te vroeg gejuicht hebben.

London River is dus zeker geen film om vrolijk van te worden. Alles word subtiel neergezet en het sfeertje blijft wanhopig en vol spanning. Die 87 minuten gaan ook als stroop voorbij. Vraag me trouwens ook af of dit nou een Franse of een Engelse film is.

Verder zeer pakkende vertelling.

4,0*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 januari 2011, 10:23 uur
Had gehoopt op meer beelden van Londen.
Meer impressies vanuit de wijken, helaas zal daar het budget niet toereikend voor geweest zijn.
Verder wel goed, maar komt niet over de 3 sterren grens heen.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 januari 2011, 7:27 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
;
Fran schreef:
Een hele mooie film. Met dit verhaal hadden ze qua drama en dergelijke flink kunnen uitpakken maar gelukkig hebben ze het klein gehouden en dat was toch wel de charme van deze film wat mij betreft.

Ik vond de angst van de moeder een hele goede weerspiegeling van de angst die er veel in de maatschappij heerst wat betreft moslims. Die achterdocht die ze gelijk had tegen de buurman van haar dochter en later Ousman vond ik heel sterk uitgebeeld. En mooi om te zien hoe ze zich later toch verbonden met hem voelt omdat ze in hetzelfde schuitje zitten.


Ik sluit me volledig bij je verhaal aan... ;)

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 februari 2011, 20:30 uur
Ben hier niet zo van onder de indruk. Wordt goed geacteerd maar het scenario vind ik niet sterk.
Het doet ook allemaal wat oubollig aan. Een tv-film.
Twee ½ sterretje

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 februari 2011, 22:47 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Boeiende film. Bijna niet te geloven dat sommige mensen dit saai vinden. Mooie muziek ook. Goed gespeeld door met name Sommers. Ze moet dus helemaal niks hebben van 'andersgelovigen'. Hij, Ousmane, accepteert het min of meer gelaten. Dan volgen excuses..... de film krijgt een positieve wending. Het slot vond ik dan weer niet zo'n verrassing. Ik heb Indigenes van dezelfde maker gezien. Ben benieuwd of ik zijn laatste film ook ergens kan gaan zien.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 februari 2011, 8:36 uur
Brenda Blethyn heeft dit typetje al eerder gebruikt, het kwam bij mij uitgemolken over.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 maart 2011, 6:10 uur
Ik ben blij dat de makers van deze film het drama redelijk klein gehouden hebben. Niets meer dan televisiebeelden tonen de chaos en ontreddering tijdens de aanslagen. Wat volgt is een stil drama dat zich langzaam voor onze ogen ontvouwt. De tweetaligheid in de film was voor mij een pluspunt, evenals de verschillende ouder-kindrelaties die in London River aan bod komen.

Jammer dat het verhaal het, zoals al eerder aangehaald door anderen, moet hebben van opeenstapelende toevalligheden. Dat doet af aan de oorspronkelijke intentie van London River.

3.0*

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 april 2011, 17:57 uur
Langdradig drama. Hoewel het slechts 85 minuten duurde, leek het me dubbel zo veel. Dat komt vooral omdat er niet veel te beleven valt. Twee ouders zoeken hun kind na een terroristische aanslag en dat is het zowat. Als er al een boodschap van multiculturele toenadering in zat, vond ik het in ieder geval slecht overgebracht. De film mist duidelijk een interessant scenario en ook het acteerwerk kon me niet warm krijgen.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 april 2011, 18:15 uur
Mooie onderhoudende film. Excellent acteerwerk!

4sterren

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 april 2011, 18:16 uur
Filmkriebel schreef:
Langdradig drama. Hoewel het slechts 85 minuten duurde, leek het me dubbel zo veel. Dat komt vooral omdat er niet veel te beleven valt. Twee ouders zoeken hun kind na een terroristische aanslag en dat is het zowat. Als er al een boodschap van multiculturele toenadering in zat, vond ik het in ieder geval slecht overgebracht. De film mist duidelijk een interessant scenario en ook het acteerwerk kon me niet warm krijgen.


Totaal niet mee eens.

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 april 2011, 18:40 uur
Movie-Addicted schreef:
Mooie onderhoudende film. Excellent acteerwerk!



Ik ook niet :W

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 mei 2011, 8:35 uur
Het kleine, tragische en treurige verhaal is bedacht na de terrorische bomaanslagen van 7 juli 2005 in Londen. Een beetje "te" gemaakte film waarin vooral de beide hoofdpersonen die door ras, afkomst, sociale klasse en religie verdeeld zijn, uitstekend en geloofwaardig acteren en die je raakt. Een bezwaar is dat je ze niet echt leert kennen.

 

Al DeNiro
quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 juli 2011, 10:27 uur
Mooi om te zien hoe die moeder eerst vol vooroordelen zit en daarna langzaam tot inkeer komt, omdat ze simpelweg in contact komt met de moslims.

Verder redelijke film.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 april 2012, 22:12 uur
Prachtig verhaal en goed geacteerd.Ik werd er echt door geraakt.
Wel miste ik karakteruitdieping en het verhaal was wat vlak/saai.