132.198 gebruikers | 82.938 films | 30.189 regisseurs | 3.421.467 berichten | 4.774.958 stemmen
 
locatie: Films » Oogverblindend (2009) » Info

Oogverblindend (2009)

Alternatieve titel: Dazzle 

 

Oogverblindend (2009)
16 stemmen | gemiddelde 2,21
mijn stem:
Nederland
Drama
85 minuten

geregisseerd door Cyrus Frisch
met Georgina Verbaan en de stem van Rutger Hauer

Een film met een minimaal uitgangspunt: een vrouw (Georgina Verbaan) voert een telefoongesprek. Aan de andere kant van de lijn is een Argentijnse arts (Rutger Hauer). Het is zeker geen luchtig telefoongesprek. Het grote leed van de mens en de wereld wordt aangesneden. De vrouw kan het aanschouwen van al dat leed niet meer aan en probeert dat in een gesprek met een vreemde van zich af te praten.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 januari 2009, 15:09 uur
Misschien wel Frisch' beste film. Helaas net niet op elk front is de monoloog interessant, maar grote gedeelten raakten me enorm. Sowieso fascinerend dat je veelal naar een zwart scherm aan het kijken bent, waaronder het gesprek tussen de twee te horen is. En het blijft interessant.

Maar een film die zeker niet voor iedereen is weggelegd.

4*


De still hier aangegeven komt trouwens uit het toneelstuk van Frisch en niet uit de film zelf...

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 januari 2009, 21:44 uur
Waar heb je deze gezien?

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 januari 2009, 21:55 uur
Persvoorstelling.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 januari 2009, 22:20 uur
Ik ga morgen.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 januari 2009, 15:04 uur
Niet eens met Zagt:
http://tinyurl.com/7spw2a (scroll down)
NRC denkt er anders over:
http://www.nrcnext.nl/uitenthuis/article2121692.ece

Alhoewel minder mysterieus dan Blackwater Fever (die me meer deed) is ook deze film er weer een die om allerlei redenen tot nadenken stemt. Films van Frisch zijn ambivalente kijkervaringen die niet door iedereen gewaardeerd zullen worden. Ik vind ze interessant en ben benieuwd hoe hij zich zal ontwikkelen in de toekomst.

 

kappeuter
(moderator)
avatar van kappeuter
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 januari 2009, 17:11 uur
Vandaag in Pauw & Witteman:
Georgina Verbaan over haar hoofdrol in deze film.

 

kappeuter
(moderator)
avatar van kappeuter
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 januari 2009, 9:48 uur
Bekijk het Pauw en Witteman interview met Georgina Verbaan:
Hoofdrol Georgina Verbaan in 'Oogverblindend': Pauw & Witteman

 

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 januari 2009, 19:41 uur


Inderdaad ;) Ik wou m ook net posten! Leuk om te horen :D

 

quote
0,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 januari 2009, 19:07 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Vreselijke film (als je het zo kan noemen).
Leuk concept voor een korte film misschien maar nadat het 2e telefoongesprek begon werd het gewoon zielig.
Dit mag de naam film niet dragen, als het geschreven was had ik het in 2 minuten kunnen lezen, had ik niet mijn zaterdagavond verziekt.
Ik had het al kunnen weten toen die Frisch de film ging introduceren, hij kwam niet uit zijn woorden.
De film was net zo weinig creatief en langdradig als de regisseur zelf.

De beelden (als ze er zijn, merendeel is zwart scherm) zijn aardig, maar het kon ook zo geschoten zijn door een amateur met een camera en een paar filtertjes.
Waar de film doordrenkt is van voyeurisme wordt je af en toe weer wakker geschudt door bv. druppels op de camera, wat eigenlijk het effect ook gelijk weer weghaalt.

In de film wordt nog gezegd: "ik kom uit een land waar je goed kan leven zonder te werken".
Ik kom dus uit een land waar subsidies worden gegeven voor dit soort troep.



Verder is het vreselijk kansloos dat deze film Engelstalig is, het accent van Georgina is tenenkrommend en en Rutger Hauer s het laatste kwartier slechts sporadisch te verstaan.
Ondanks dat deze troep slechts 85 minuten mag duren leek deze zit langer dan het gehele jaar hiervoor.
Mensen die bleven zitten bij de Q & A waren vast en zeker masochisten.
Ik denk ook dat het IFFR er goed aan heeft gedaan deze film niet te laten beoordelen, dat scheelt de regisseur echt een afgang.
Hij was er zelf trouwens van overtuigd dat dit toch wel zijn beste werk was, eerlijkheid gebied mij te zeggen dat ik al beter werk heb gezien van beginnende studenten van de kunstacademie.

Heel wat films gekeken in mijn leven, maar deze komt zeker in mijn top 3 van allerslechste films ooit.
0,5*

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 januari 2009, 18:01 uur
Die stukjes die ik zag in Pauw en Witteman zagen er wel interessant uit, alleen Georgina's Engelse uitspraak was inderdaad erg slecht. Toch lijkt me dit wel boeiend om een keer te kijken.

 

Knisper
(moderator)
avatar van Knisper
quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 31 januari 2009, 10:34 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Beviel mij ook niet zo. Het project klonk me in eerste instantie goed in de oren, maar de uitwerking laat nogal wat te wensen over. Het grootste manco is, en dat is wellicht persoonlijk, dat het telefoongesprek gewoon oninteressant is. Veel te filosofische beschouwingen, waardoor het enigszins ongeloofwaardig wordt, met onderwerpen die mij ook nog eens totaal niet aanspreken. De beelden die er zijn in de eerste 30 minuten zijn dan ook nog matig geschoten.

Later herstelt de film zich enigszins. Als Verbaan verschijnt weet Frisch wel wat mooiere shots in zijn film te krijgen, maar op een gegeven moment betrapte ik mezelf er toch op dat ik niet meer naar het gesprek aan het luisteren was. En dat lijkt me toch ook niet de bedoeling.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 maart 2009, 20:12 uur
Gaat ie niet meer draaien?

 

kappeuter
(moderator)
avatar van kappeuter
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 augustus 2009, 16:40 uur
Quido schreef:
Gaat ie niet meer draaien?

Alsnog:

Releasedatum:
27 augustus 2009

Premièretheaters:
Cinecenter (Amsterdam)
Het Ketelhuis (Amsterdam)
Chassé Cinema (Breda)
Filmhuis Den Haag
Lux (Nijmegen)
Louis Hartlooper Complex (Utrecht)

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 augustus 2009, 18:01 uur
lijkt me een *** film na de trailer gezien te hebben

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 september 2009, 19:59 uur
Vreesde ook dat het Engels storend zou zijn, maar aan het begin neemt de vrouw de telefoon op en spreekt dan Nederlands. Ze gaat in het Engels over als ze merkt dat degene aan de andere kant van de lijn Engelstalig is dus dat ze niet perfect Engels spreekt, lijkt me dan in elk geval wel passen bij de film.

Vond het wel een interessante film en het gesprek is ook wel goed te volgen dwz dat het me geen moeite kostte mijn aandacht erbij te houden. Aardig experiment om het beeld meerdere malen op zwart te zetten. Maar echt beklijven doet de film niet, de gesprekken waren daarvoor ook te emotioneel, te weinig doordacht naar mijn smaak.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 5 september 2009, 21:06 uur
de 18 mensen op imdb zijn positiever dan het handjevol hier.. ik zal aan de hand van de trailer beoordelen of ik deze film nog durf te zien.
wordt (misschien) vervolgd....

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 januari 2010, 23:48 uur
trebremmit schreef:
Die stukjes die ik zag in Pauw en Witteman zagen er wel interessant uit, alleen Georgina's Engelse uitspraak was inderdaad erg slecht. Toch lijkt me dit wel boeiend om een keer te kijken.

Jouw Engelse uitspraak is waarschijnlijk niet veel beter. Hoor veel mensen hierover klagen, maar Verbaan speelt toch gewoon een Nederlandse, die genoodzaakt is Engels te spreken. Ik zou het slechter doen in zo´n situatie...

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 januari 2010, 12:09 uur
Dat wist ik niet, ik dacht dat ze een Engels sprekende vrouw speelde, dat maakt het inderdaad minder erg.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 juli 2010, 21:13 uur
kappeuter schreef:
Quido schreef:
(quote)

Alsnog:

Releasedatum:
27 augustus 2009

Premièretheaters:
Cinecenter (Amsterdam)
Het Ketelhuis (Amsterdam)
Chassé Cinema (Breda)
Filmhuis Den Haag
Lux (Nijmegen)
Louis Hartlooper Complex (Utrecht)


Nu alweer 10 maanden verder >:( Kom, kom nou!

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 oktober 2010, 19:00 uur
Komt eind van de maand uit op dvd via Filmfreaks, samen met Blackwater Fever.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 januari 2011, 23:26 uur
Blijkbaar weer uitgesteld.
Volgens Bol pas op 31.12.2011. :?

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 mei 2011, 13:29 uur
Was 16 mei, nu weer uitgesteld tot 20 juni, moeilijk hé, een datum plannen? _O^