132.211 gebruikers | 83.369 films | 30.189 regisseurs | 3.421.949 berichten | 4.775.949 stemmen
 

Banlieue 13 - Ultimatum (2009)

Alternatieve titels: District 13 - Ultimatum, B13-U 

 

Banlieue 13 - Ultimatum (2009)
437 stemmen | gemiddelde 3,26
mijn stem:
12 jaar geweld angst drugs- en alcoholmisbruik grof taalgebruikFrankrijk
Actie / Sciencefiction
101 minuten

geregisseerd door Patrick Alessandrin
met Cyril Raffaelli, David Belle en Daniel Duval

Banlieue 13, vier jaar later. De regering is veranderd, maar de rest niet. De muur die zorgt voor isolatie, hoger en groter dan ooit, is verspreid over de getto's en bendes hebben hun invloed uitgebreid. De zaken zijn nu verdeeld over vijf verschillende etnische buurten, allen met een eigen krachtige leider. Meer dan ooit vastbesloten om de problemen 'op te lossen', gooit de geheime dienst olie op het vuur. Damien en Leito vormen opnieuw een team met als doel de stad van chaos te redden.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 februari 2010, 20:59 uur
Fijn dat het lekker bij het oude bleef, ik vind het namelijk een ijzersterk concept. De actie was weer top en in stijl, personages zijn cliché maar zo hoort het ook in deze film. 3,5*

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 februari 2010, 1:04 uur
Geweldige film. Hollywood met al haar budget kan nog niet eens zo een film maken. Vond het prachtig. Vooral de duo vond ik uitstekend bij elkaar passen.

Van mij mogen ze vaker met elkaar samenwerken, gegarandeerd succes!

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 maart 2010, 10:51 uur
Minder dan deel 1.

De film is iets serieuzer en minder frivool. De hoofdpersonen zijn nog steeds best lollig, maar er mist ergens een wat grotere knipoog die het "serieuze" gedoe allemaal wat beter weet te relativeren.

Ook de regie is een duidelijk stapje achteruit. Het free running viel zwaar tegen. Draait volgens mij toch om continuïteit en elegantie. Dat wil niet zeggen dat alles in 1 take hoeft, maar de renscenes zagen er erg stroef en gekunsteld uit. Ook de gevechten zijn wat minder zwierderig.

Laatste kritiekpunt is de setting. Nabije toekomst kan toch net iets beter aangekleed worden. Dit leek gewoon het heden. Vaak is het leuk om te zien welke accentverleggingen een regisseur in z'n films steekt om het wat "moderner dan nu" te doen lijken, niks van gezien hier.

Maar verder gewoon een vermakelijke actiefilm met genoeg visuele flair en aardig wat lol. Jammer dat het eerste deel gewoon op alle vlak net iets beter was. Daarmee klinkt de kritiek wat zwaar, maar los daarvan is het gewoon nog wel een fijn filmpje.

3.5*

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 maart 2010, 20:55 uur
Wat een geweldig vervolg op het al geweldige Banlieu 13. Deze film pakt de draad weer op bij de opening. Daar zie je Damien en Leito. Samen met als ik me niet vergis de zus van Leito. De film bied net als zijn voorganger weer keiharde actie en geweldige stunts. Opnieuw zijn er weer geweldige moves over de daken door Leito, en ramt Damien er weer flink op los( waarbij hij bijvoorbeeld een schilderij van Van Gogh gebruikt).

Overigens toen ik de film gisteren keek, moest ik even aan transporter denken. Ook een film gemaakt door die superieure Luc Besson. Deze film is niet gemaakt door hem, maar hij heeft wel een toffe actiefilm weten te maken met B13. Patrick Alessandrin mocht in mijn ogen op het succes van Luc Besson meegaan. Maar overtuigend doet hij dat dan ook weer wel.
De reden dat ik aan Transporter moest denken is de rol van Damien. Zijn uitstraling, uiterlijk en het vechten vond ik toch persoonlijk veel weg hebben van Jason Statham in Transporter.

Hopelijk wordt dit ook nog eens een trilogie. Want ik heb nog lang geen genoeg van dt soort geweldige actie.

4*

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 5 april 2010, 4:42 uur
Goed vervolg.

Iets minder als 1 maar nog zeker sterk. Onder Morel had het wellicht een beter vervolg kunnen zijn. Maar Alessandrin doe het ook gewoon goed. Er zijn nog steeds de heerlijke actiescenes, die nu wat houteriger waren zoals anderen al zeggen. Maar toch blijven deze 2 films een van de betere actiefilms uit europa de laatste jaren. Deels al omdat er een geinige en goede choreografie aan te pas komt. Wat ik in de hedendaagse actiefilms wel mis.En door al deze redenen is dit een vervolg wat zeker niet onder doet voor zijn grote broer.

De cast doet het ook gewoon degelijk. Raffaelli en Belle zijn geen superacteurs en zullen dat nooit worden. Maar ze doen wat ze moeten doen en dat is overtuigen in de actie. En met hier en daar een grapje erbij.
De bende-leiders zijn allemaal ook wel leuk. Vooral de Italiaan, en de black Power leider zijn komisch.

Ondersteunt door de franse rapmuziek, zijn de actiescenes weer een pareltje voor het oog. Het parkour-running was wel wat minder als in deel 1 maar nog steeds goed.

Waar deel 1 een ruime 3.5* krijgt, pakt Ultimatum een krappe 3.5*.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 april 2010, 13:47 uur
Waardige opvolger, toch net iets minder.

Vooral jammer dat de nadruk blijkbaar plots meer op het verhaal komt te liggen. Alsof dit in zulke films meer is dan een kapstok voor actiescènes? Maar bon, het gegeven blijft leuk, al wordt het allemaal net iets te veel uitgewerkt naar mijn goesting. Al een geluk heb ik een zwak voor bendes, dus ik kon er nog wel wat mee.

Bovendien ook vreemd dat er beduidend minder 'parcours' in voorkomt dan bij zijn voorganger, maar de vechtscènes blijven wel indrukwekkend. Vooral Rafaelli heeft zieke moves.

Al bij al zeker geen slechte film, die voor mij vooral gered wordt door zijn aanhoudende (te) hippe sfeer. Lijkt mij best moeilijk om dit een gehele film vol te houden, zonder in clichés of overdaad te vallen. Toch best knap werk van Alessandrin.

3*

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 mei 2010, 18:00 uur
Wat ook schijt irritant begint te worden is dat op zowat bij alle films die een beetje op Franse actiefilms lijken al de naam Luc Besson groot op de hoes zetten.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 5 mei 2010, 8:30 uur
In tegenstelling tot de meeste mensen vind ik deze opvolger juist minder dan het eerste deel. Misschien komt dat omdat ik hierbij verwachtingen had die er niet waren bij deel 1.

Er blijft dan nog wel een leuke film over met goede actie maar met een zeer matig einde.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 mei 2010, 12:43 uur
Redelijke film, maar deel 1 is toch wel een paar treden hoger.

Camerawerk is wel van een goed niveau weer, maar vooral de actie viel me wat tegen. Zaten wel weer een paar leuke free running skills bij, maar in deel één valt op dat vlak toch meer te genieten. Verhaal is verder ook niet al te boeiend en wordt iets te veel benadrukt.

3*

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 mei 2010, 23:10 uur
Erg leuk actie filmpje, vol vaart en met een aanzienlijk Jackie Chan gehalte. Was positief verrast. Vette soundtrack ook. Dikke 3,5*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 juni 2010, 11:54 uur
Ik vond hem veel minder dan de eerste, maar de actie was weer leuk en verstand op 0 en gaan! Lekkere actiefilm alleen jammer dat Leito ze zusje niet meer erin meespeelde!

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 augustus 2010, 14:44 uur
Erg leuke film, gave free-running-scenes en goede actie/vecht scenes.
Ik lees net terug dat deel 1 toch wel een stuk beter was!! Nu heb ik deel 1 niet gezien, maar als ik deze al leuk vindt kan ik me niet voorstellen dat deel 1 mij zal tegenvallen.
De personages waren leuk uitgewerkt en acteerwerk vond ik wel aardig.
Sfx zagen er goed uit en ik heb mij anderhalf uur totaal niet verveeld.
De soundtrack was leuk in de film verwerkt, met die lekkere zware bassen.
Van mij krijgt deze actie film een dikke 3.5*
Zeker de moeite waard om eens te hebben gezien.

Ps: Alleen erg jammer van de blu-ray dat deze geen extra;s bervatten. Echter alleen maar een trailer and thats all!!!

Pss: Weet iemand waar ik deel 1 kan kopen (misschien op blu-ray met NL ondertitelt)

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 augustus 2010, 12:21 uur
Een geslaagd vervolg dat op sommige momenten enorm over-the-top is. Zeker de eindscène was fantastisch om te zien. Het slot vind ik minder. Dat politieke correcte geneuzel werkt gewoon niet. Desondanks een flitsend en actievol vervolg.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 augustus 2010, 17:11 uur
Een leuk tussendoortje,

De intro brengt je gelijk in de juiste sferen: versneld camerawerk, zwaar relaxte muziek en al vrij snel een fijne undercoveroperatie die uitloopt op een actiefestijn inclusief bedrog en corruptie. Weliswaar niet zo vermakelijk als zijn voorganger omdat het stuntwerk daar beter was.

Alhoewel het natuurlijk vet aangezette stereotypes waren vond ik de 5 bendeleiders wel wat hebben: leuke, aparte personages in ieder geval! De film trekt zich echt in no time aan je voorbij. Zeer vermakelijk! Een 3,5*

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 augustus 2010, 22:27 uur
Deze dan toch maar gezien omdat me de 1ste zo goed bevallen was. Ik vond deze een heel goed vervolg. Mss zelf iets beter. Er zat meer en beter verhaal in. De vecht scenes vond ik heel goed.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 oktober 2010, 0:35 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Een prima vervolg dat nu een stapje verdergaat dan alleen maar oorlog voeren met elkaar in B13.

Na een doorgestoken kaart te hebben gedaan (door een hoge man van een bedrijf), hopen ze op totale vernietiging van dat gevaarlijke wijk. Dit keer is het echter zo ongeveer de politie tegen de 5 B13 leiders. Met zo'n verhaal verwacht je als kijker weer geweldige actie zoals zijn voorganger.

Helaas mis ik hier wat meer parkour zoals deeltje 1. Niet zo erg eigenlijk, want ook hier is het weer er lekker op slaan. Ook zijn de personages hier wat uitgebreider en zit er hier een klein beetje meer humor in.

Ik denk dat een 3de deel hier niet meer inzit, aangezien de leiders hebben besloten om elk deel van B13 te laten vernietigen en over naar vrede te gaan. Vond het niet zo erg, maar aan de andere kant is dit toch een goed geslaagde actie-reeks die van mij nog een filmpje verder mocht gaan.

Wie weet...

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 5 november 2010, 14:52 uur
Minder dan deel 1, maar nog steeds een goede film. Ik had graag meer parkour scènes gezien.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 november 2010, 23:59 uur
Ik vond een goede Franse Aktie/SF film..
Spannend vechten/ver springen...
Heerlijk genoten... :)
Acteur Cyril Raffaelli speelt zeer goed..
Prima! 4 sterren!

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 november 2010, 19:22 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Net iets minder dan deel 1, maar het verschil is verwaarloosbaar.

B13: Ultimatum is wederom leuk. Weer een stel erg gave actiescene's met het free run stunten van vooral Leito. Cool personage! Damien is trouwens ook wederom oke. Prettig duo moet ik zeggen.

Het plot vond ik in dit vervolg niet sterk. Een stuk minder dan in deel 1 zelfs, wat best knap is aangezien het verhaal van deel 1 al niet zo bijzonder uitgewerkt was.
Maar de behoorlijk gave actie vergoedt veel in de film. Het stuk met de auto in het kantoorpand was echt grandioos! ^O^
Ook de ontsnapping van Leito vanuit zijn appartement aan de special forces vond ik heerlijk! Lekkere rauwe en directe actie. Die 2 gasten kunnen echt goed vechten zeg! Uiteindelijk is het weer prima kijkbaar geworden met een ook goed genoeg einde aan de film. Wel miste dit 2e deel een wat charismatische vijand. Deel 1 had een leukere op dat gebied.

Benieuwd of er nog eens een 3e deel van de Banlieue reeks uitkomt. Van mij mag het wel. Prettig amusement.

Ook 3,5* voor deel 2.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 november 2010, 19:36 uur
Echt wel minder. Nog steeds aangenaam voer maar haalt het bij mij niet versus het frisse van deel 1. Vechtmoves zijn weer hyper de pieper.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 november 2010, 9:38 uur
Zelfde film als deel 1, lekkere actie dus wederom een: 4,0

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 januari 2011, 10:39 uur
Gisteren gekeken en het is zeker een aanrader. :)
Vond deel 2 ook beter dan deel 1 eigenlijk.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 januari 2011, 14:09 uur
deel 1 niet gezien maar dit vond ik wel een gaaf filmpje.
lekker veel actie en stunts, deed me wel denken aan
jackie chan.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 januari 2011, 11:22 uur
In vergelijking met het eerste deel is Ultimatum zwakker: een suf, slap verhaal met ook nog eens minder goede aktie en veel herhaling, hoe spektaculair er ook door de lucht gesprongen wordt.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 februari 2011, 2:25 uur
Net als zijn voorganger, is deze deel 2 van Banlieue 13 wederom een zeer geslaagde film !

De bekende en heerlijke actie herleeft weer super.
De achtervolgingen en de welbekende 'street-runs' vielen weer ontzettend goed in de smaak.

Wat ik ook een zeer positief punt vond is dat de hoofdrollen weer door de zelfde mensen gespeeld wordt !
Deze twee passen zo goed bij elkaar, dat het gewoon perfect wegkijkt.

Het verhaal was eenvoudig, maar interessant.
Het acteren en de special effecten zagen er weer tip top uit.

Zowel Banlieue 13 en Banlieue 13 Ultimatum zijn beide echte aanraders !
Dikke 4 sterren.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 februari 2011, 20:20 uur
Veel vechtscènes en genoeg actie, maar vooral het eerste deel van de film weet je niet waar het over gaat. In het 2de gedeelte snap je het hoofdverhaal wel, maar verder blijft het wat vaag allemaal.

Als je van vecht films houdt en achtervolgingen te voet, dan zit je goed met deze film. Anders zou ik hem niet kijken.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 maart 2011, 15:32 uur
Iets minder dan deel 1, maar zeker niet veel slechter.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 april 2011, 8:54 uur
Kijkbare film met het verstand op nul met aardige free running en actiescenes. Personages zijn ook geinig, vooral die jongedame met de staart vind ik leuk. Best grimmig sfeertje ook maar vooral door het kleffe einde geen voldoende.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 mei 2011, 15:33 uur
'Franse maken weinig maar dan wel goeie actie films’

Goed bedacht verhal met een goeie casting en acteer werk beter had niet gekunt.Franse zijn erg goed in actie films maken maar dan moet je wel het scenario aan Luc Besson overlaten want die weet dat wel.De film ging verder in een lekker tempo door en gelukkig ook geen overdreven camera werk. 4,0*

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 juni 2011, 22:58 uur
Muyo schreef:
Net als zijn voorganger, is deze deel 2 van Banlieue 13 wederom een zeer geslaagde film !

De bekende en heerlijke actie herleeft weer super.
De achtervolgingen en de welbekende 'street-runs' vielen weer ontzettend goed in de smaak.

Wat ik ook een zeer positief punt vond is dat de hoofdrollen weer door de zelfde mensen gespeeld wordt !
Deze twee passen zo goed bij elkaar, dat het gewoon perfect wegkijkt.

Het verhaal was eenvoudig, maar interessant.
Het acteren en de special effecten zagen er weer tip top uit.

Zowel Banlieue 13 en Banlieue 13 Ultimatum zijn beide echte aanraders !
Dikke 4 sterren.


Volg ik volledig, met nog een kleine toevoeging dat de film bijzonder interessant van begin tot einde blijft. Tijdens de pauzes kon ik niet wachten tot het vervolg. Het is een film dat sterk begint, doorheen het verhaal immens interessant blijft en eindigt op een onwaarschijnlijk goede manier. Daarboven op was het ook nog een film waar ik geen script/verfilming fouten in zag. Patrick Alessandrin heeft niet te veel op zijn bord genomen maar wat hij heeft gebruikt is tot in de puntjes verfijnt. Zo wil ik er meer zien. Als conclusie het is een film om U tegen te zeggen en krijgt van mij een 4,5 en een plaats in mijn top 10.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 juni 2011, 16:48 uur
Typisch vehikel uit de Luc Besson-stal met hippe opzwepende muziek en de meest onmogelijke actiescènes.

Wist niet dat dit kennelijk een sequel is (heb de eerste film niet gezien), maar dat stoorde niet.

Vlot filmpje verder, met twee hoofdacteurs die ware acrobaten zijn.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 juli 2011, 7:40 uur
Leuke en onderhoudende Franse actiefilm.
Je moet je van het scenario niet echt te veel voorstellen, gewoon verstand op nul en genieten van de prima actie en de subtiele humor tussendoor.
Goede film voor anderhalf uurtje pret.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 september 2011, 2:05 uur
Tof vervolg die iets minder is als het origineel, maar voor een sequel zeker weten bovenmaats. Het is vooral het achtergrondverhaaltje dat ik wat zwakker vond en de bad guys die gewoon een pak minder stoer zijn.

Luc Besson heeft wederom meegewerkt aan het scenario en gelukkig betekent dat anderhalf uur lang vlotte actie met opzwepende muziek. Tomaso schudt weer een aantal heerlijk, harde moves uit zijn mouwen en Leïto rent zich ook weer de pleuris over de daken. Dat parkour blijft toch wel erg vet, een dergelijke scene kan niet lang genoeg duren.

Verder qua feeling bijna een kopie van het origineel. Het is bijna onmogelijk om hier niet van te genieten als het eerste deel je wel kon bekoren. Op naar een vervolg!