How to Train Your Dragon (2010)
Alternatieve titel: Hoe Tem Je een Draak

1587 stemmen | gemiddelde 3,78

Verenigde Staten
Animatie /
Avontuur98 minuten
geregisseerd door
Dean DeBlois en
Chris Sandersmet de stemmen van
Jay Baruchel,
Gerard Butler en
America FerreraDe jonge viking Hiccup woont op het eiland Berk, waar draken bevechten een manier van leven is. De intelligentie en de eigenwijze humor van de tiener vallen niet in goede aarde bij de stamleden en het stamhoofd... dat niemand minder is dan de vader van Hiccup. Maar wanneer Hiccup samen met andere Vikingjongens drakentraining krijgt, ziet hij zijn kans schoon om te bewijzen dat hij uit het goede hout gesneden is om krijger te worden. Wanneer hij echter een gewonde draak ontmoet, wordt zijn wereld ondersteboven gegooid, en wat begon als de enige gelegenheid voor Hiccup om zichzelf te bewijzen, verandert in een kans op een nieuwe toekomst voor de hele stam...Deze film staat op nummer 215 in de top 250
» volledige top 250
4,0
[permalink] geplaatst op 14 juli 2011, 22:37 uurWat kunne sommige overdreven zeuren. KIJK DAN GEEN ANIMATIEFILM. Ga een boek lezen ofzo.....
4,0
[permalink] geplaatst op 4 augustus 2011, 13:31 uurlachen en huilen door elkaar. Meesterwerkje!
3,0
[permalink] geplaatst op 16 augustus 2011, 21:43 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenIk heb deze film met mijn kleine nichtje (net 6) gekeken, die zich prima vermaakte met de film.
Het Cliché animatie film wat er wel als een plaatje uitzag!
Alleen aan het einde van de film vroeg mijn kleine nichtje aan het einde van de film Wat er met zijn voet gebeurd was. Ik vond het een beetje moeilijk uit te leggen dat zijn voet geamputeerd was. Haha zo zie je maar dat zo iets meteen opgemerkt wordt door de kleine kijkers.
3,5
[permalink] geplaatst op 17 augustus 2011, 15:04 uurLeuke film! Alleen lach het aan mij of was het beeld nu extreem donker??
3,5
[permalink] geplaatst op 17 augustus 2011, 19:14 uurLeuke animatie film,kheb ervan genoten
3,5
[permalink] geplaatst op 30 augustus 2011, 21:56 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenZeer vermakelijke animatiefilm.
Erg voorspelbaar verhaal. Niet erg, want dit is een kinderfilm. Dus daar geen kwaad woord over.
Waar het wel om draait in dit soort film, is het enthousiasme, de animatie, ..
Dat zit meestal wel snor. De Vikingen zijn leuke personages en hun stoere gedachtegang is bij momenten grappig neergezet.
De animatie is niet echt mijn ding. Ik heb deze niet in 3D gezien, dus is het misschien zowiezo wat minder, maar de creaties zelf, nl de Vikingen en de draken zagen er niet altijd goed uit.
Zo leek Toothless te veel op iets katachtigs met wat uilenmimiek, om het zo te zeggen, en de superdraak leek nogal een lompe Godzilla.
Tot slot was het amputeren van het onderbeen van Hiccup nogal cru. Ik weet niet of kleine kindjes dat leuk gevonden hebben..
De stemmen waren raar gecast. Alle ouderlingen praatten Schots Engels, terwijl de jongeren van dat lelijke Amerikaans lalden. Wat spijtig. De stem van Jay Baruchel klonk te volwassen en is van geluid ook niet echt aangenaam. Iemand als Gerard Butler daarentegen heeft wél een goeie stem voor zulks.
Nog eens een amusant animatiefilmpje en hoewel dit niet slecht is, heb ik toch heimwee naar de authentieke Disney's..
3,5
3,5
[permalink] geplaatst op 2 oktober 2011, 13:58 uurIk heb hem inmiddels 3 keer gezien: vorig jaar in het vliegtuig op vakantie... zonder geluid. En thuis 1x in het Engels en 1x in het Nederlands.
Goede anime en behoorlijk te behappen voor de kleintjes (natuurlijk ook voor "ons" oudjes) maar dat mogen we ook wel een beetje verwachten van Dreamworks.
4,0
[permalink] geplaatst op 11 oktober 2011, 5:55 uurPrachtig animatie movie!
5,0
[permalink] geplaatst op 24 oktober 2011, 21:06 uurDe film is heel erg mooi gemaakt.
Spannend en leuk om te zien.
4,0
[permalink] geplaatst op 27 oktober 2011, 21:49 uurGeweldig amusante animatiefilm. De film vliegt voorbij als een eeehhh.. draak. Vind persoonlijk de animatievorm niet super mooi, gelukkig is het wel lekker kleurrijk. Maar de actie en cinematografie is Adembenemend met de 'A' van Avatar!! . Heerlijk spektakel. Draken en Vikingen zijn lief! 4*
4,0
[permalink] geplaatst op 4 november 2011, 21:47 uurBij deze was 'k aangenaam verrast. In het begin was het wel een beetje wennen aan de tekenstijl, maar eenmaal je in het verhaal zit, went het wel en is het wel een goeie film.
Het verhaal zelf is redelijk standaard, maar daarom zeker niet slecht.
Af en toe zaten er ook scènes in die me kippenvel gaven. Vooral de vluchtscènes waren erg goed. Qua tempo zat het goed, 'k heb me eigenlijk geen moment verveeld. De moeite om te bekijken.
4,0
[permalink] geplaatst op 8 november 2011, 20:28 uur3.5
geweldige animatiefilm;
boordevol humor van de bovenste plank
ontroerend bij momenten
geweldige droge humor, zowel voor volwassenen en kinderen
meer van dat!
4,0
[permalink] geplaatst op 8 november 2011, 20:33 uurmijn vriendin vond dit een superfilm, ze raadde mij dit aan en ik heb er geen spijt van, voor herhaling vatbaar!
4,0
[permalink] geplaatst op 25 november 2011, 14:53 uurAandoenlijke animatiefilm met een interessant verhaal over vikingen en hun omgang met draken. Het ziet er fraai uit en de stemmen zijn in orde. Hiccup is een geinig personage net als Teethless en ook de anderen zijn interessante karakters. Uiteraard is de afloop van het verhaal wat voorspelbaar, maar dat hou je toch. Eén van mijn favoriete animatiefilms.
3,0
[permalink] geplaatst op 4 december 2011, 14:54 uurSnap de hoge waardering niet erg, het verhaal is boeiend genoeg en de film is onderhoudend, maar echt grappig of bijzonder werd de film nergens.
3,0
[permalink] geplaatst op 5 december 2011, 9:04 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenLeuke animatie film die in de eerste plaats op kinderen gericht is. Maar in tegenstelling tot sommige andere 3D animatiefilms vond ik deze zelf wel amusant.
Die vikings zijn leuke personages, de draak is op een grappige manier huisdierachtig.
Pluspunten zijn dat de draak nu eens niet praaten dat de film voor een keer niet volgepropt is met verwijzingen naar de popcultuur.
En de schapen die her en der te zien zijn, zijn hilarisch!
5,0
[permalink] geplaatst op 31 december 2011, 14:36 uurEen van de betere animatiefilms tot nu toe. Doet zeker niet onder aan Up.
Heerlijk vermakelijk voor jong en oud ! Echte aanrader.
En die draken maar ook de vikingpersonages zijn zoo meesterlijk gedaan.
[permalink] geplaatst op 2 januari 2012, 21:12 uurZoals al eerder genoemd en daar ben ik het helemaal mee eens een van de betere animatiefilms tot nu toe. En persoonlijk vind ik deze leuker dan UP. Draken en Vikings mooi gemaakt, verder licht val en wind ook mooi gedaan. Muziek ook zeker goed en zijn nu zelfs te vinden op mijn Ipod. Ik vond het zeker de moeite waard. ohja en ook voor de kinderen natuurlijk

Verhaallijn is goed doordacht; Maar het is wel een kinderfilm, je moet niet extreem veel diepgang verwachten. In tegenstelling tot erg veel animaties had ik geen irritatie over het feit dat er al binnen 1/2 dag getrouwd en gedaan wordt, de opbouw van onderlinge relaties was niet zo plotseling als in de meeste films voor kinderen, dus dat was ook zeker een plus punt.
Zeker een aanrader voor jong en oud dus.
En ik heb de films al vaker gezien maar keer op keer blijft ie de moeite waard.
4,0
[permalink] geplaatst op 16 januari 2012, 17:37 uurHow to Train Your Dragon. Typisch zo'n film die - lijnrecht tegenover elke denkbare maatschappelijke conventie - het onstuitbare verlangen naar het hebben van een draak in me opwekt. Deze luchtige, genietbare prent voor jong en oud handelt over een onmogelijke vriendschap, zelfacceptatie en een weerbarstige vader-zoonrelatie, maar bovenal gewoon over de totale awesomeness van het hebben van een coole draak. How to Train Your Dragon is grappig, lief, avontuurlijk, en samen met o.a. Legend of the Guardians een van de mooist gemaakte animatiefilms die ik ken!
4,0
[permalink] geplaatst op 5 februari 2012, 12:38 uurErg mooi gedaan, leuk en fris verhaal.
2,5
[permalink] geplaatst op 7 februari 2012, 1:26 uurEen énorm aaibaar vertelsel, waar vooral de allerkleinsten zoet van zullen dromen. De film op zich is niet slecht, maar ook niet bepaald goed, om niet te zeggen dat hij nogal 'tussen de twee' aanvoelt. Je zou bijgevolg kunnen stellen dat hij bovenal erg middelmatig is. Vleesch noch visch. Laat ik wel onderstrepen dat hij alleszins niet zonder meer erbarmelijk is. Er zijn absoluut positieve aspecten in terug te vinden, al worden ze wel overspoeld door clichématige onzinnigheid. Maar, zoals eerder gezegd, het eindproduct kan niet 'zomaar' goddeloos genoemd worden. En kijken naar het totaal is essentieel. The big picture. Welke indruk laat de film achter? Hoeveel decibel produceert een Thunderdrum? Dat soort zaken. Trek je tevens niet te veel aan van realisme. Akkoord, Vikingen vochten met draken en spraken Engels, maar ze bouwden alleszins geen schepen. The more you know...
2,50 (2,75)
4,5
[permalink] geplaatst op 7 februari 2012, 9:02 uurdave schreef:
Trek je tevens niet te veel aan van realisme. Akkoord, Vikingen vochten met draken en spraken Engels, maar ze bouwden alleszins geen schepen. The more you know...
Ben je bang dat mensen te veel realisme verwachten met een titel als
Hoe tem je een draak ?
Of ben je sarcastisch of zo ?
4,5
[permalink] geplaatst op 16 februari 2012, 22:01 uurGeweldige stemmen ook van Gerard Butler en Jonah Hill, dit soort kleine dingen geven de film echt een perfect sfeertje mee. Waarschijnlijk zal ik hem in de toekomst nog wel een half puntje afwaarderen, maar voor nu was deze film gewoon echt genieten. Feel good
3,0
[permalink] geplaatst op 17 februari 2012, 10:54 uurdave schreef:
Trek je tevens niet te veel aan van realisme. Akkoord, Vikingen vochten met draken en spraken Engels, maar ze bouwden alleszins geen schepen. The more you know...
Ik begrijp totaal niet wat je hiermee in feite wil zeggen

2,0
[permalink] geplaatst op 13 maart 2012, 18:46 uurKids vonden hem leuk. Maar het is veel van hetzelfde. 2*
3,0
[permalink] geplaatst op 14 maart 2012, 5:30 uurDe film ziet er heel mooi uit, en zeker de vliegscenes zijn geweldig, dat moet gezegd.
Maar verder... ik weet dat het flauw is om deze film te vergelijken met Pixar (waar ik groot fan van ben) maar toch ga ik het doen. Deze film mist, in tegenstelling tot de meeste Pixars, hart en ziel. De makers hebben erg hun best gedaan om (vooral de dialogen) hip en snel en grappig te maken, maar heel het gegeven pakte me gewoon niet. Het is een omhulsel, dat er vrij mooi uitziet, zonder hart.
En dan de karakters en stemmen. De gezichtsuitdrukkingen zijn erg sterk, en meestal raak, dat wel, maar ik had vooral veel moeite met de stem van Hiccup. Ten eerste veel en veel te volwassen voor zijn leeftijd, ik keek telkens naar een ventje met een volwassen stem, dat overtuigt geen moment, daarnaast was hij veel te irritant Amerikaans, naast alle Schotse stemmen. Niet om aan te horen soms.
De rest van de 'spraakanimatie' was ook niet altijd even sterk, ik geloofde het soms gewoon niet. Ik hoorde de stemmen, en zag de monden, maar het mengde niet altijd.
Misschien heb ik teveel van dit soort animatie gezien, maar het wist me gewoon nauwelijks te boeien, omdat je al weet hoe de meeste dingen gaan lopen. Misschien dat het onderwerp ook te avontuurlijk en te 'jongensachtig' voor me was. Ook de sarcastische grappen en quirky oneliners gingen me op de zenuwen werken.
Maar goed, ondanks alles blijven de graphics en de animatie wel een vrij groot pluspunt, dus erg laag zal ik deze film niet beoordelen.
Door dit soort films weet ik wel weer waarom ik Pixar zo waardeer. Een animatiefilm met hart en ziel maken, zonder het idee dat ik naar formulewerk zit te kijken, is zo makkelijk nog niet.
3*
5,0
[permalink] geplaatst op 17 maart 2012, 12:30 uurBij heel wat animatie films heb ik altijd zoiets van; nie slecht,mooie beelden enz... Maar toch alweer een middelmatige animatie film.
Bij deze had ik dit nu eindelijk eens niet, deze is een goeie film,een aangename film die vlot vooruit gaat.
Ik heb ook happy feet 2 gezien en finding nemo en nog een paar anderen en deze vond ik dus maar gewoontjes. Train my dragon is echt way better.
5,0
[permalink] geplaatst op 18 mei 2012, 0:27 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenNa herziening 5*
Geweldige film, de humor is er, de actie, de avontuur, goede moraal, het einde is gelukkig niet al te happy end...Ook de muziek is erg goed.
Kijk hem wel in het Nederlands. Ik ben echt van de originele taal, maar in het NL vind ik hem gewoon beter. De stemmen passen beter bij de personages.
Een perfecte animatiefilm durf ik wel te zeggen.