Terminator Salvation (2009)

 

 
Terminator Salvation (2009)
1332 stemmen | gemiddelde 3,26
mijn stem:
Verenigde Staten / Duitsland / Verenigd Koninkrijk / Italië
Science-Fiction / Actie
115 minuten / 118 minuten (director's cut)

geregisseerd door McG
met Christian Bale, Sam Worthington en Anton Yelchin

De film speelt zich af in post-apocalyptisch 2018. John Connor heeft als lot het leiden van de opstand tegen Skynet en haar leger van Terminators. De toekomst die hij voorzag wordt veranderd door de komst van Marcus Wright, een vreemdeling wiens laatste herinnering is dat hij in een cel op de executie van zijn doodstraf zat te wachten. Connor moet bepalen of Marcus gezonden is vanuit de toekomst, of gered is vanuit het verleden. Samen trekken ze ten strijde tegen Skynet.


 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 januari 2010, 14:22 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Goeie film, de film mist alleen arnie. alleen het einde met de bevriezing, en het hete "lood" moest dat nou erin? dat hebben we toch echt al gezien in deel II .

al met al toch een lekkere actie film

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 januari 2010, 12:23 uur
Je weet wanneer je deze film haalt dat het niet bijster goed kan zijn en dat is hij uiteindelijk ook niet. Het is voorspelbaar, afgezaagd en moet het alleen hebben van de actie en speciale effects en die zijn goed aanwezig. McG heeft er een visueel hoogstandje van gemaakt met mooie opnames knappe decors en veel oog voor detail.
Bale vond ik qua acteren tegenvallen. net alsof deze film er even tussen door moest en eigenlijk de benzinetank een beetje leeg is. Worthington steelt wat dat betreft de show met zijn iet wat nurkse en onbeholpen gedrag.

Leuk om een keer te zien maar that's it!

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 januari 2010, 22:14 uur
Bovengemiddelde Hollywood-knaller. Met name het eerste uur is buitengewoon sterk, met een spectaculaire achtervolging en bangelijk goede effecten met de indrukwekkende robots. Hun grondtonen joegen me behoorlijk de stuipen op het lijf.

In het tweede uur is het touwtjes knopen geblazen om nog tot een verhaal te komen, met de nodige moraal en opofferingsgezindheid; het had van mij niet zo gehoeven. Desondanks met terugwerkende kracht de beste summer blockbuster. Worthington steelt overigens idd de show.

3,5*.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 januari 2010, 14:24 uur
Mooie film met veel actie en spanning. Ze hielden de spanning er steeds goed in. Ik vind dit de mooiste film van de reekst. Natuurlijk kan je nu voor betere special effects zorgen dan toen, maar ik vind het verhaal ook gewoon mooier. Christian Bale en Sam Worthington die goed acteerde (en de rest). Wie van actie houdt moet deze film zeker zien!

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 januari 2010, 14:05 uur
Kan nog steeds niet tippen aan deel 2. We kijken uit naar deel 5. En waar was Kate Brewster uit deel 3, of heb ik iets gemist?!?

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 januari 2010, 18:31 uur
Mijn punt zakt naar 2,5

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 januari 2010, 12:28 uur
Terminators die op waterslangen lijken en zich ook zo gedragen, terminators zo groot als flatgebouwen, terminators, terminators, terminators.

Een film wordt gewoon niet beter door er vijfhonderd briljant ge-animeerde terminators in rond te laten lopen. Dat gedoe in de toekomst is gewoon lang zo interessant en spannend niet als de achtervolgingen e.d. uit deel 1 en 2.

De film is nog net uit te zitten, maar eigenlijk interesseerde het me uiteindelijk allemaal nog maar bar weinig. Wat een enorme tegenvaller zeg, zit me af te vragen of dit de slechtste film met Bale erin is...

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 januari 2010, 14:07 uur
Timecop schreef:
Kan nog steeds niet tippen aan deel 2. We kijken uit naar deel 5. En waar was Kate Brewster uit deel 3, of heb ik iets gemist?!?


Ze was ook in Salvation alleen daar heet ze Kate Conner gespeeld door Bryce Dallas Howard.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 januari 2010, 12:39 uur
Vooral het eerste uur van de film is best onderhoudend. Daarna wordt het teveel een standaard actie-film-achtig scenario. Ik heb genoten van de "machines" en de special effects, inhoudelijk moet je niet teveel verwachten.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 januari 2010, 0:20 uur
Marcus, zorgt voor voldoende actie. Ik kan me wel vinden in zijn moraal
Everyone deserves a second chance.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 januari 2010, 21:36 uur
Vervelend vervolg, jammer dit. Wordt nu 13 in een dozijn sf filmpje.
De 10 seconden met 'Schwarzenegger' waren met afstand het leukst.

2,5*

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 januari 2010, 10:50 uur
cm_punk schreef:
Beter dan 3, maar het had de naam Terminator niet hoeven hebben.

klopt! en naar mijn mening net zo overbodig als deel 3.

Als aktiefilm een dikke voldoende 3.5* ^O^

 

boomboompow
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 januari 2010, 17:04 uur
goede actie/terminator film, het werd geen 1 sec. saai

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 februari 2010, 23:09 uur
ik had mischien teveel van deze film verwacht ook met betrekking op de mooie high tech trailers waar ik normaal weinig waarde aan hecht.
Ik ben diep teleur gesteld over alles behalve de special effects.
het is echt een no-brainer het verhaal verhaal vergeleken met de vorige 3 films was zwak simpel en niet vernieuwend genoeg. Dus mijn advies is downloaden die slappe hap -o-

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 februari 2010, 13:10 uur
Lekker vlotte actiefilm. Lekker over de top op sommige momenten maar storde me niet. Ik vergelijk deze niet met de andere delen.
Zelf vindt ik het een leuke film met een goede Bale maar vond vooral Worthington erg goed.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 februari 2010, 15:12 uur
Drankje, hapje en gewoon ongecompliceerd kijken en vooral niet te kritisch zijn...kortom typisch zo een film die je snel vergeet, maar wel leuk voor tussendoor....

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 februari 2010, 22:48 uur
oei jammer, ik vond deze vies tegenvallen, ik had hoge verwachtingen. Terminator 1, 2 en 3 waren top. En deze mist de boot. De grauwe grijze look was goed gedaan en de cast is leuk. Maar ik had er geen terminator gevoel bij die ik zeker wel had in deel 3, het verhaal was matig en de actie wel oké. De grootschalige gevechten die ik had verwacht bleven uit.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 februari 2010, 11:48 uur
Je kunt merken dat je hier Arnold Schwarzenegger mist, deze film heeft het net niet, de special effects waren dan wel weer oke.Ik vond deel 2 de best in de reeks.

 

quote
1,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 februari 2010, 14:59 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Vreselijke film. Niet enorm slecht als actiefilm, maar totaal onwaardig vervolg op de Terminator trilogie. Net als Indiana Jones 4, Alien 4 en Star Wars 1 een beledeging voor de rest van de serie. Dit klinkt allemaal kort door de bocht, maar ik heb me gewoon enorm zitten ergeren, gedurende de hele film.

De grootste fout die het maakt is dat het totaal niet het gevoel van de andere Terminator films overneemt. Het speelt zich af na Judgement Day, en waar dat vroeger eigenlijk vooral bestond uit de angstaanjagende "river of skulls", is het nu een verrassend saaie en grijze wereld, die totaal nergens op slaat. Ook zijn de nieuwe robots totaal belachelijk. Ik bedoel, eerste Arnold, daarna Shapeshifter dude en ook nog de femme fatale uit deel drie. Hier proberen ze overheen te gaan met nog coolere robots, maar helaas komen ze niet verder dan een Terminator die op een andere termitor rijdt, die meer op Transformers lijken dan de originele robots.

De enige vrij interessante nieuwe terminator is Sam Worthington. Helaas werd dit al verraden in de trailer, maar duurde het in film ongeveer een uur voordat ze dit lieten zien. Als je een verrassende twist wil, is het dan niet verstandig om dat niet in de media te laten zien? Helaas werd een andere twist dat Connor half Terminator zou worden om een soortgelijke reden geschrapt, en dat was nog iets geweest wat de film had kunnen redden.

Het script is echt verschrikkelijk, en hoewel er wel wat goede ideeën inzitten zijn er dingen die totaal nergens op slaan. Neem de relatie tussen Marcus en Williams die totaal ongeloofwaardig is. Ze gaat opeens voor hem door het vuur, blaast de rebellenbasis op en wil voor hem sterven na wat? Nadat ze om wat lichaamswarmte op hem is gaan liggen, 4 mensen heeft gedood heeft en kunnen opmerken dat hij zo'n sterk hart heeft. Goed geschreven hoor.

Ook is de actie weer verpest door al het ADHD monteren. En nu doen ze het niet alleen maar bij de actie. Nee, misschien is het wel eens leuk om de hele film ADHD te laten verlopen, waardoor je de helft van de de tijd nog minder meekrijgt van het "plot." Skynet wordt als dom omschreven, Was een eenvoudig signaal naar Markus sturen zodat die uit ging niet genoeg? Om nog maar niet te spreken over het gewoon niet programeren van de chip eruit halen. de grootste groep rebellen is ook niet al te slim (Met zijn allen bij elkaar gaan zitten. Slim hoor! En als je ergens in zee springt in een storm, dan vind je ze vast wel!) en het is totaal onduidelijk wat John Connor nou voor rol heeft, hij wordt niet eens ontwikkelt als personage. Is hij nou een leider? Nee. Maar toch luistert iedereen naar hem, over zijn radio die zon beetje de hele wereld over kan meeluisteren.

Als laatste heb je nog Kyle Reese. Hij was de gene die het best acteerde, maar toch is er veel onlogica om hem heen. Waarom vermoorde skynet hem niet gewoon toen ze hem vonden? Connor was sowieso gekomen, hij kon niet weten of hij dood of levend was. En als laatste. Een hartoperatie in een woestijn. Ik heb niet heel verstand van operaties, maar ik denk niet dat dat de beste combinatie is.

1* Voor de CG Arnold en de soms best goede stop motion animatie.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 februari 2010, 23:55 uur
Als je deze film niet te serieus bekijkt en al genietend kijkt, dan voelt het op het einde gewoon aan als een actie film, en geen terminator film. Dat was echt ongelooflijk jammer.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 februari 2010, 19:10 uur
leuk vooral in de bios

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 maart 2010, 13:54 uur
Uiteindelijk toch maar besloten de film te kijken. Leuke vlotte actiefilm die gemakkelijk wegkijkt. Als je hem kijkt verwacht dan niet een bijster goed verhaal maar geniet van de mooie special effects.

 





niet ingelogd

109.161 gebruikers | 64.684 films | 23.992 regisseurs | 2.518.458 berichten | 3.553.086 stemmen