134.896 gebruikers | 85.698 films | 31.044 regisseurs | 3.508.252 berichten | 4.930.180 stemmen
 

Mannen Som Elsket Yngve (2008)

Alternatieve titel: The Man Who Loved Yngve 

 

Mannen Som Elsket Yngve (2008)
43 stemmen | gemiddelde 3,40
mijn stem:
12 jaar drugs- en alcoholmisbruik grof taalgebruikNoorwegen
Drama / Romantiek
90 minuten

geregisseerd door Stian Kristiansen
met Rolf Kristian Larsen, Ole Christoffer Ertvåg en Ida Elise Broch

Het is november 1989 en net als de wereld verandert ook Jarle Klepp, uit Stavanger. Hij speelt gitaar en zingt in een lokale punkband, heeft een geweldige vriendin en een ontzettend toffe beste vriend. Maar dit verandert allemaal wanneer er een nieuwe jongen in de klas komt; Yngve. Jarle kan het niet helpen en is compleet door hem gefascineerd. Al snel staat zijn wereld op zijn kop.
 

 

gebruiker
bericht

 

Knisper
(moderator)
avatar van Knisper
quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 september 2008, 22:57 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Goedbedoelde film die zeker zijn momenten heeft, maar als geheel nogal wat te wensen overlaat. De makers willen duidelijk een soort dromerig vermakelijke, maar ook serieuze coming-of-age maken, maar de ideeën komen absoluut niet los van het papier. De komische elementen zorgen ervoor dat het verhaal luchtiger wordt (althans dat wordt geprobeerd), waardoor het keiharde drama dat volgt behoorlijk in diskredriet wordt gebracht.

Wat uiteindelijk overblijft is een film die qua drama veel te zwaar is voor een coming-of-age film en met een hoofdpersoon die een klootzak is, waardoor je al helemaal niet met hem kan meeleven. De laatste 15 minuten zit je er dan ook gevoelloos naar te kijken. Laatste scene is wel weer leuk, maar wel duidelijk geïnspireerd door andere films in het genre, waardoor de orginaliteit daar ook weer te mensen over laat.

Op sommige momenten is het wel aangenaam. Helge is wel grappig en Cathrine is behoorlijk aantrekkelijk. Helaas dobbert de film voor de rest maar wat rond en is het script te slecht geschreven om echt emotie op te wekken. 2,5*

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 oktober 2010, 13:18 uur
Leuk, sympathiek, overtuigend, innemend en soms hartverwarmend tachtiger jaren coming of age verhaal, met een gezonde dosis humor en drama.

 

stinissen
(crew)
avatar van stinissen
quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 oktober 2010, 23:16 uur
Redelijk drama wat een beetje laat op gang komt en die daarna beter en beter wordt.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 maart 2011, 9:22 uur
Film kijkt heerlijk weg en er wordt erg sterk gespeelt. Het verhaal heeft een sympathieke vertel wijze en wordt per minuut sterker.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 juli 2011, 20:04 uur
Deze film verdient gewoon vier sterren. Punt uit.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 juli 2011, 1:58 uur
Gewoon een aardige film over het wel en wee van de jeugd. Liefdes etc, niets bijzonders eigenlijk. Een hoop sympathiek jeudig geluk. De gecompliceerdheid met Yngve vind ik er eigenlijk niet zo in passen en komt ook helemaal niet uit de verf.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 april 2012, 10:05 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Een lekkere film om te bekijken met een heel goed sfeertje. Het heeft er waarschijnlijk ook wel mee te maken dat het wat jeugdsentiment bij me oproept. Leuk om weer eens de jasjes met buttons en fluoriserende kleuren van die tijd langs te zien komen.

Wat ik heel erg sterk vond aan deze film is de sfeer. De kriebels in je buik die je kan voelen als je jong bent. De passie die je op die leeftijd van voelen over van alles. Het vrijheid, blijheid gevoel van toen. Al deze zaken kwamen heel goed over. Dan vind ik de verhaallijn met Yngve niet eens zo heel erg interessant vergeleken met de groepsdynamiek van het groepje vrienden.

Het einde vond ik supersterk weergegeven. Hoe Jarle de bus instapt maar je ziet hem ook met zijn oude vrienden achter de bus aanrennen. Hij laat heel symbolisch dat gedeelte van zijn leven achter. Supermooi gedaan !

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 april 2012, 12:20 uur
niet mijn voorkeurfilm , soms ontroerend maar gebeurt gewoon te weinig om te boeien.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 april 2012, 13:28 uur
Mooi filmpje met prima acteerwerk van de jonge cast. Het jaren tachtig sfeertje doet wat geforceerd aan, soit. Want de rest weet me wel te overtuigen, de pubers en hun bezigheden en problemen.