The Reivers (1969)

23 stemmen | gemiddelde 3,23

Verenigde Staten
Komedie /
Drama107 minuten
geregisseerd door
Mark Rydellmet
Steve McQueen,
Sharon Farrell en
Ruth WhiteBoon (Steve McQueen), is een kwajongensachtige loonarbeider die de nieuwe auto van zijn werkgever, een spectaculaire Winton Flyer, 'leent' en op weg gaat naar Memphis. Hij wordt vergezeld door Ned, de stalknecht (Rupert Crosse) en Lucius (Mitch Vogel), een eerlijke 12-jarige die op het punt staat zijn onschuld te verliezen. De drie 'reivers' (dieven) maken zich op voor een wild avontuur waardoor zij op de meest diverse plaatsen terechtkomen: van een bordeel tot aan een spectaculaire paardenrace waar Lucius moet zorgen dat hij als eerste over de eindstreep komt om de Winton terug te winnen die Ned voor een paard heeft ingeruild.
3,5
[permalink] geplaatst op 27 februari 2005, 14:03 uurDat zo weinig mensen deze gezien hebben, ik dacht dat het een hele bekende film was.
In ieder geval een heerlijk avontuurlijk verhaal, als kind was dit 1 van m'n favorieten.
3,5
[permalink] geplaatst op 16 augustus 2006, 9:04 uurneo schreef:Dat zal wel liggen aan het feit dat de mensen weten dat de ''briljante'' anti-climax van het boek hier vervangen is. Schrikt mensen af heh

Ik heb het boek niet gelezen: nu maak je mij wel benieuwd naar die anti-climax neo!

Al kan ik er mij wel iets bij voorstellen...
Ik vond het een leuke, ontspannende film. verder weinig commentaar nodig 3,5*
3,0
[permalink] geplaatst op 11 november 2010, 17:28 uurHad stiekem toch een beetje meer hiervan verwacht, komt uiteindelijk vooral omdat ze teveel op dezelfde locatie rondhangen en dat het paardrijden mij niet zoveel aanspreekt. Hierdoor kreeg ik toch iets minder het avontuurlijke gevoel dat ik bijvoorbeeld wel het eerste uur van de film kreeg.
De omgevingen zijn natuurlijk prachtig, net zoals het oude wagentje waar de drie heren in rijden. Overigens puik acteerwerk over de hele linie en de vrolijke muziek van Williams mag ook niet ongenoemd blijven. Waar veel films terugvallen op oude hits wordt hier toch vooral een originele score gebruikt.
Dan blijft het toch jammer dat ze niet zo veel kattekwaad uithaalden(Reivers staat voor dieven) dan de film in 1e instantie eigenlijk deed vermoeden. Haalt wel een half sterretje eraf uiteindelijk. Desalniettemin wel een kleine aanrader voor mensen die lekker van het Amerikaanse platteland houden.
Leuk!
3*
4,0
[permalink] geplaatst op 4 oktober 2011, 16:19 uurOngelooflijk hoe deze film overgeslagen wordt als men het over Steve McQueen heeft, terwijl hij een van zijn beste prestaties aflevert vind ik.
Zeer grappige scene als de auto vast zit in de modder. Alleen daarvoor al een klassieker vind ik.
Knap ook hoe de paardenrace in beeld is gebracht voor die tijd...