134.889 gebruikers | 85.687 films | 31.044 regisseurs | 3.507.806 berichten | 4.929.358 stemmen
 
locatie: Films » L'Heure d'Été (2008) » Info

L'Heure d'Été (2008)

Alternatieve titel: Summer Hours 

 

Heure d'Été, L' (2008)
39 stemmen | gemiddelde 2,75
mijn stem:
alle leeftijdenFrankrijk
Drama
103 minuten

geregisseerd door Olivier Assayas
met Juliette Binoche, Charles Berling en Jérémie Renier

Frédéric, Jérémie en Adrienne zijn twee broers en een zus die na het overlijden van hun moeder de erfenis moeten bespreken en verdelen. Tijdens het vastleggen van alle familieobjecten komen diverse herinneringen voorbij en zien ze hun kinderjaren als sneeuw voor de zon verdwijnen.
 

 

gebruiker
bericht

 

neo
(moderator)
quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 november 2008, 13:11 uur
Makkelijk verteerbaar drama waarbij de kijker niet echt emotioneel betrokken wordt. De moeder roept nog enig melancholie op, net als de door cello en gitaar gedreven score (van een onbekende componist) . Maar verder is het meer 'ouderwets' gebekvecht over bijzondere familieobjecten.

 

kappeuter
(moderator)
avatar van kappeuter
quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 februari 2009, 16:52 uur
Teleurstellend.
Een bijna documentair verslag over het wel en wee van volwassenen voor, tijdens en na een sterfgeval van een van hun ouders.
Met dit onderwerp valt volgens mij heel veel te doen, maar de aanpak is mij veel te droog. Ik vind het vrij saai en voorspelbaar.
Binoche ziet er in deze film een beetje typisch uit. Blond staat haar niet zo goed. Verder speelt ze een nogal kleurloze rol.

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

l'Heure D'Ete (€ 18,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

l'Heure D'Ete (€ 19,29)
exclusief € 0,99 verzendkosten

l'Heure D'Ete (€ 19,50)
exclusief € 1,95 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
1,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 april 2009, 19:08 uur
Kappeuter noemt het heel treffend 'een bijna documentair verslag'.
Dat is ook precies het probleem van deze film.

Assayas had naar mijn mening liever een documentaire willen maken.
Het onderwerp liet dat echter niet toe... dus dan, als het perse moet, maar een fictiefilm.

Weinig boeiend!

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 november 2009, 9:54 uur
Heerlijke camera, heerlijke acteurs en hoe waarden gezelligheid, hechtheid en intimiteit meedogenloos verloren gaan.
Hou van dit genre en vind dit dan ook een zeer goede film.

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 april 2010, 22:37 uur
Ik vond deze film zo vreemd neergezet. Het thema van deze film is heel gevoelig. Het overlijden van een ouder en hoe de kinderen daarmee en de herinneringen van vroeger omgaan. Maar de personage's van de kinderen waren zo vlak en zakelijk dat het verhaal me totaal niet kon boeien. Er zat zo weinig emotie bij. Ik vond het heel onpersoonlijk en daardoor behoorlijk saai.

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 augustus 2011, 23:12 uur
Ik wilde film zien vanwege Juliette Binoche. Maar helaas. Het acteren van alle betrokkenen is erg naturel, maar... het verhaal -de verdeling van een erfenis met kunstschatten- is zó ontzettend oninteressant. Daar is nauwelijk een doorkomen aan.
Tot overmaat van ramp heeft Binoche maar een bescheiden rol.
Al met al een miskleun.

 

kappeuter
(moderator)
avatar van kappeuter
quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 augustus 2011, 16:33 uur
Soortgelijk onderwerp, maar boeiender:
Milou en Mai (1990)