Diner (1982)

122 stemmen | gemiddelde 3,52
Verenigde Staten
Komedie /
Drama110 minuten
geregisseerd door
Barry Levinsonmet
Steve Guttenberg,
Mickey Rourke en
Kevin BaconEind jaren vijftig. Vijf jongens van begin twintig zitten klem tussen jeugd en volwassenheid. Ze 'vluchten' naar hun Diner, noem het een cafetaria. Langzaamaan nemen ze hun verantwoordelijkheden serieuzer en keren ze de Diner de rug toe.
4,0
[permalink] geplaatst op 28 maart 2003, 4:25 uurRaar ja, want het is absoluut een aanrader, al is het maar voor de cast : behalve de genoemde drie ook Paul Reiser en Ellen Barkin (die allebei debuteren). Mooi tijdsbeeld, een paar prachtige scènes over muziekverslaving.
4,0
[permalink] geplaatst op 10 november 2003, 17:05 uurGeloofwaardig en boeiend portret van vijf vrienden.
Heel goed uitgewerkte personages, een aantal heel leuke scènes.
De film liet op mij dezelfde indruk als "Stand by me" of "Fandango", ook twee films over vriendschap.
**** 4 op 5 ****
4,5
[permalink] geplaatst op 10 november 2003, 22:56 uurGeweldige film.
(Volgens mij zijn de oude berichten gewoon verdwenen...)
3,5
[permalink] geplaatst op 24 mei 2007, 20:29 uurIk kan jullie alleen maar gelijk geven in het feit dat dit een geweldige film is. Volgens mij werd met deze film een hoofdstuk in Hollywood afgesloten, wat ik het liefste het 'HAPPY DAYS'-hoofdstuk zou noemen.
dragje
[permalink] geplaatst op 20 juli 2007, 21:52 uurvandaag gekocht op aanrader van de verkoper van Silverscreen.... (winkeltje dvd speciaalzaak in Amsterdam), het zal mij benieuwen...
Regisseur van o.a. Rain Man en Sphere... interessant, die titels heb ik eveneens in mijn dvd collectie. Een niet zo'n opvallende regisseur zou ik in eerste instantie willen stellen...
[permalink] geplaatst op 6 augustus 2007, 21:42 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenGrappige film maar ik had er meer van verwacht. De vriendengroep en hun onderlinge relaties met elkaar vind ik niet al te geloofwaardig overkomen. Mooie scènes wisselen zich af met mindere. Bijvoorbeeld de scène waar Shrevie ruzie krijgt met zijn vrouw om een stel kut platen gaat nergens over, hetzelfde geldt voor de scène waar Fenwick doordraait. Leuke momenten: voetbaltest, popcorn grap, uit je dak in de bar. Het meest heb ik gelachen om de ideeën over de evolutie theorie, die je hoort terwijl de credits rollen.
De cast viel tegen. Steve Guttenberg is een miscast, Kevin Bacon en Daniel Stern zijn niet overtuigend genoeg en Mickey Rourke's piepstemmetje gaat op den duur vervelen. Alleen Tim Daly en Paul Reiser zijn het noemen waard.
De soundtrack is een grote pluspunt. Je hoort ondere andere klassiekers als "Don't Be Cruel", ''Dream Lover" en ''Whole Lotta Shakin' Goin' On''. De film scoort ook punten dankzij de coole 50's sfeertje; typische auto's en kleding uit die tijd. Zo'n leuk gezicht.
Al met al een geslaagde film over vriendschap maar er zijn betere films gemaakt in dit genre, denk bijvoorbeeld aan American Graffiti en Fandango. 3*
3,0
[permalink] geplaatst op 14 augustus 2008, 21:33 uurEen tijd geleden eens op TCM gezien en vond het wel een aardig filmpje, de groep veel belovende acteurs die later haast allemaal grote zouden worden deden het goed en de film bevat een paar mooie scenes maar voor de rest was het niet zo gek bijzonder.
3 sterren
4,0
[permalink] geplaatst op 18 november 2008, 1:29 uurWat een geweldige film zeg! Raar dat dit juweeltje nog steeds niet bekend is bij de 'doorgewinterde filmliefhebber'. Dit is toch wel een zeer geweldige film met een paar geniale en hilarische momenten. Ik denk dat mensen als Tarantino zeker geinspireerd zijn door deze film. 4 dikke vette sterren!!!
4,0
[permalink] geplaatst op 21 april 2009, 21:53 uurUitstekende debuutfilm van regisseur Levinson, vol goede akteurs die nooit hun volle potentiëel hebben bereikt (met uitzondering van Rourke en Bacon). Vooral Daniel Stern en Steve Guttenberg zijn hier erg goed. Leuk, bitterzoet script, veel sfeer en prachtige decors. De eerste van Levinson's losjes verbonden filmreeks over Baltimore, gevolgd door Tin Men, Avalon en Liberty Heights.
3,5
[permalink] geplaatst op 30 juni 2009, 15:44 uurInderdaad een plezierige prent, die wat subtiliteit mist maar dat grotendeels goedmaakt door de gezellige sfeer. Samen met de vrienden gekscheren en tussen de actie door keuvelen in de diner, veel meer gebeurt er niet in Barry Levinsons debuut.
De verschillende jongemannen zijn nog op zoek naar waar ze met hun leven naartoe willen maar kunnen gelukkig terugvallen op hun diepe vriendschapsband.
Hierbij dus veel malligheid en nu en dan eens een oprechte biecht, die meteen weer van de baan wordt geruimd door nog meer kolder. Zoals dat dan gaat bij mannen.
De humor is nergens hilarisch en ook de acteerprestaties zijn niet overweldigend maar passen opperbest bij het knusse gevoel. Er steekt niemand echt bovenuit maar van Kevin Bacon ben ik nooit een fan geweest en ook hier borrelt na één seconde de vraag op "Stront, wie heeft er u gescheten?", ik kan echt niet op die man zijn gezicht kijken.
Geen briljante filmkunst, wel een prettige ode aan de vriendschap.
4,5
[permalink] geplaatst op 1 maart 2010, 13:25 uurLijkt heel erg op American Graffiti, maar deze film wint het wel op alle fronten. Geestiger, betere acteurs, stemmige muziek, geweldige dialogen en veel erg sterke scenes. Ook het coming of age verhaal dat natuurlijk centraal staat vond ik veel beter uitgewerkt en kon ik meer mee. Verder vooral ook een film over vriendschap. Heel erg van genoten. Echt een aanrader! 4,5 sterren.
4,0
[permalink] geplaatst op 29 april 2011, 11:07 uurHeerlijke film vol nostalgie en sfeer met goed acteerwerk van de nog piepjonge cast vol bekende gezichten. Pijnlijk is het om te zien hoe Rourke is getransformeerd met de jaren, als je deze film ziet. Eigenlijk valt er weing aan te merken op deze film met leuke dialogen en een prima regie van Levinson, die met zijn debuut wellicht zijn beste film heeft afgeleverd.
4*
3,5
[permalink] geplaatst op 5 mei 2011, 11:46 uurLeuke film over een aantal vrienden eind jaren '50, die ieder voor een aantal belangrijke keuzes staan. Een echt rechtlijnig plot is er niet, en soms zelfs wat fragmentarisch. Maar de film is zeker vermakelijk en het heeft allemaal wel een bepaalde charme. Mede door de goeie soundtrack, goeie dialogen en een fijne cast. Uistekende debuutfilm van Barry Levinson.
3,5
[permalink] geplaatst op 5 oktober 2011, 14:39 uurVan Barry Levinson zag ik reeds enkele zeer goede films zoals "Rain Man", "Sleepers" en onlangs "You don't know Jack".
Ook deze "Diner" is goed.
Al valt het niet zo best mee onmiddellijk een pak personages voorgeschoteld te krijgen, personages die bovendien uitblinken door voortdurend oppervlakkig gepraat, de structuur van de film wordt al vlug duidelijk in zijn opzet om de overgang van een "cheeky"-gedoe naar de wat de serieuzer kant van het leven te schetsen.
Er zijn enkele dode momenten maar gelukkig meerdere sterke scènes zoals deze waar het duidelijk blijkt dat in een relatie of huwelijk het niet altijd aangewezen is als vanzelfsprekend je eigen hobbies en passies aan je partner op te dringen.
Mickey Rourke en Kevin Bacon in hun jongere versies pasten wel goed in hun rol.