134.889 gebruikers | 85.687 films | 31.044 regisseurs | 3.507.759 berichten | 4.929.291 stemmen
 
locatie: Films » The Long Riders (1980) » Info

The Long Riders (1980)

 

 

Long Riders, The (1980)
170 stemmen | gemiddelde 3,35
mijn stem:
16 jaar geweld grof taalgebruikVerenigde Staten
Western
99 minuten

geregisseerd door Walter Hill
met David Carradine, James Keach en Stacy Keach

The Long Riders speelt zich af vlak na de Amerikaanse Burgeroorlog. De gevreesde broers James (de Keaches), Younger (de Carradines) en Miller (de Quaids) bedruipen zich bij gebrek aan soldij met bank- en treinovervallen. Hoewel ze streven naar rust en een normaal bestaan vervallen ze steeds weer in hun oude gewoontes totdat de autoriteiten en de bevolking zich massaal tegen hen keren.

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 november 2002, 11:32 uur
Een regisseur die zoveel broers kan stoppen in een film en ook nog kan lijden (ja met een lange ij want de regisseur heeft het zwaar gehad met al die broers) verdient al bij voorbaat een pluim.

 

neo
(moderator)
quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 mei 2003, 12:03 uur
Leuke van de film is vooral de cast:
-David, Keith en Robert Carradine
-Dennis en Randy Quaid
-James en Stacey Keach
-Christopher en Nicholas Guest

Let ook op de cameo van Ry Cooder als gitaarspeler aan het begin van de film.
3 sterren

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

Long Riders (€ 5,99)
exclusief € 0,99 verzendkosten

Long Riders (€ 5,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Long Riders (€ 5,99)
gratis verzending


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 mei 2003, 16:20 uur
Inderdaad leuk dat de broers in de film ook in werkelijkheid broers zijn.
Maar de film op zich vond ik een opeenstapeling van saaie dialogen die niet veel toevoegden aan het matige verhaal en de vele bankovervallen die de broers pleegden (met wel mooie actiescènes). 2*

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 oktober 2003, 2:55 uur
Opvallend dat in het verhaaltje hierboven staat dat het over de bende van Jesse James gaat en dat de vermeldde cast de Younger broertjes spelen. Jesse en Frank James worden gespeeld door de Keach broertjes.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 juli 2004, 17:24 uur
De laatste 20 minuten zijn fantastisch.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 oktober 2004, 1:28 uur
De soundtrack krijgt net als de film van mij ook een 5

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 november 2004, 15:34 uur
Best wel vermakelijk filmpje, maar toch iets te kort naar mijn idee, waardoor het allemaal wat te snel uitgewerkt wordt.

Leuk om al die broers samen te zien, maar wel wat vreemd om Robert Carradine naast zijn stoere broer David te zien , die zelf natuurlijk uitermate geschikt is voor dergelijke rollen.
Robert staat toch altijd als 'nerd' in mijn geheugen gegrift (wat ik zelfs al heb als ik toevallig langs een Lizzie McGuire aflevering zap).
Hij komt bij mij nooit van dat stigma af ;) .

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 januari 2005, 14:00 uur
The Long Riders; beste western ooit gemaakt.
Een dikke 5

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 februari 2005, 10:57 uur
Ziet erg prachtig uit en dat de broers in de film ook in het echte leven broers zijn, maakt deze film wel speciaal. Helaas was hij niet echt interessant en begon hij na een tijdje te vervelen. Het einde maakte echter een gedeelte weer goed. 2.5*

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 april 2006, 22:05 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Aan het einde van de jaren 70 begin 80-er jaren werden er geen goede westerns meer gemaakt, in het begin van de jaren 70 had alleen Eastwood nog een paar prachtfilms afgeleverd, maar die schakelde over naar de Dirty Harry en Every wich way films. Walter Hill nam dus een behoorlijk risico met deze film. Het duurde wederom enkele jaren voordat de western middels films als Silverado en Pale Rider weer enigszins in het zadel werd geholpen.

De legende van Jesse en Frank James was al eerder verfilmd, met Henry Fonda als Frank James en Tyrone Power als Jesse James, maar in die films kwamen de relaties met de Mc Lellans en de Youngers niet aan bod.

Hill koos bewust voor een sombere aankleding van de film, geen fancy kostuums, allemaal heel sober, hij probeert op die manier de sfeer in de zuidelijke staten weer te geven, daar waren ze aan het herstellen van het trauma van de nederlaag in de burgeroorlog en de gevoelens stonden nog steeds vijandig ten opzichte van de noorderlingen.

Het bijzondere van de film is natuurlijk dat de meeste hoofdrollen door acterende broers worden bezet, waarbij een leuk weetje is dat de vader van de Carradine broers John in Jesse James en de return van Frank James de rol van Bob Ford de moordenaar van Jesse voor zijn rekening nam.

In de film grijpt Hill terug op de slow motion beelden die in een western voor het eerst door Peckinpah werden gebruikt in Wild Bunch, die slomos werken prima voor de film omdat ze alleen in actie opnamen werden gebruikt. Vooral wanneer de showdown plaatsvindt in Northfield wordt dit prachtig in beeld gebracht. Wanneer de bende wordt beschoten en de treffers voluit in beeld komen met de daarbij behorende geluidseffecten zijn zeer doeltreffend, figuurlijk gesproken dan.

Het acteren levert geen problemen op, behalve voor James Keach die wordt overvleugeld door zijn broer Stacey, terwijl Jesse toch de leader of the gang was.

Hill maakte voor de muziek gebruik van Ry Cooder, die wel als zijn huiscomponist kan worden beschouwd want na Long Riders maakte hij nog ettelijke malen muziek voor Hill zijn films, o.a. Southern Comfort, Geronimo, Streets of Fire en Crosroads, vooral die laatste twee zijn absolute aanraders om die eens te gaan zien als je van de muziek van Ry Cooder houdt. De muziek van Long Riders is magistraal heel anders dan bijvoorbeeld Morricone , waar Morricone een orkest en niet bij de western verwachte themas gebruikt, gaat Cooder terug in de tijd en probeert zo origineel mogelijke instrumenten te gebruiken zoals viool, banjo en gitaar. Het resultaat is prachtig en maakt de film af.

Long Riders behoort tot mijn favoriete westerns, het is alleen jammer dat deze film nog nergens in toplijsten voorkomt want daar hoort deze film naar mijn mening wel in thuis.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 oktober 2006, 1:51 uur
Helemaal mee eens. Grandioze western. Staat voor m'n gevoel veel dichter bij hoe het zgn. 'wilde' westen (in dit geval vooral het zuiden dus) geweest moet zijn in vergelijking met veel andere westerns.
Voorbeelden zijn de treffende 'White Anglo-Saxon Protestant' sfeer, de kille en sobere weergave van de stadjes en zoals Waidman al zei de zichtbare spanningen die er vlak na de burgeroorlog nog speelden.

David en Keith Carradine en Stacy Keach spelen weer erg plezierige rollen en de muziek van Ry Cooder (vooral het openings nummer) is prachtig.
Vond trouwens James Keach niet eens zo slecht, Jesse James stond niet echt op de voorgrond in het verhaal en hij keek lekker stuurs. Ik heb ooit eens een oude foto gezien van Jesse James en ik vond dat James Keach er best wel op leek.

Op de sfeer na deed deze films me idd. aan de films van Peckinpah denken, met name de actiescenes en het verhaal.
Ik meen me te herinneren dat Walter Hill editor is geweest in sommige films van Peckinpah.

 

veron35
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 januari 2007, 11:41 uur
Toen ik hem zat te kijken had ik niet het gevoel dat hij al zo oud was ik dacht eigenlij dat hij midden jaren 90 was. Een hele goede western.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 februari 2007, 0:22 uur
Zo meteen maar eens kijken, ik heb hem al heel erg lang terug eens gezien en maakte zeker een goede indruk op me!
Walter Hill is ook best een goede regisseur natuurlijk..

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 februari 2007, 15:54 uur
Hmm, Ry Cooder zwaait weer tierig met zijn scepter en de soundtrack vertoont erg veel overlap met Southern Comfort (die echt veel mooier is!), waarin ook weer een Keach en een Carradine in vertegenwoordigt zijn trouwens. Ik vond hem aanvankelijk wel goed beginnen deze western, maar hij gaat uiteindelijk een beetje als een nachtkaars uit met zijn Peckinpah-einde.. Verder dan een 3,5* kom ik niet.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 februari 2007, 20:21 uur
orbit schreef:
Hmm, Ry Cooder zwaait weer tierig met zijn scepter en de soundtrack vertoont erg veel overlap met Southern Comfort (die echt veel mooier is!), waarin ook weer een Keach en een Carradine in vertegenwoordigt zijn trouwens. Ik vond hem aanvankelijk wel goed beginnen deze western, maar hij gaat uiteindelijk een beetje als een nachtkaars uit met zijn Peckinpah-einde.. Verder dan een 3,5* kom ik niet.


Deze film volgt redelijk getrouw de geschiedenis van de James/Younger bende en het eindigde met de mislukte overval in Northfield en de moord op Jesse James. Dus als de film in jouw ogen als een nachtkaars uitgaat dan komt dat slechts doordat Hill de geschiedenis trouw bleef.
Het kan trouwens aan mij liggen maar bij mijn weten speelt geen van de gebroeders Keach in Southern Comfort

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 februari 2007, 20:36 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Oja, ik bedoel Powers Boothe, heeft wel wat van die grove lijnen van Keach :)

En Hill zal het allemaal wel trouw zijn gebleven, maar ik vond het op een gegeven moment echt zo'n aftellen van voorspelbare gebeurtenissen worden. Maar..die vertraagde kogelinslagen waren wel cool

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 april 2007, 12:08 uur
Erg sterke western. Geweldige actiescènes. Goed acteerwerk, leuke dialogen. Niet erg bijzonder verhaal verder maar dat geeft ook helemaal niet. 4 sterren.

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 april 2007, 12:09 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Ik zit me hier echt te verbazen om de positieve berichten. Het is alsof ik een totaal andere film gezien heb dan jullie. Want zo een futloze film als The Long Riders zie je zelden. Ik kreeg echt het gevoel tijdens de film dat niemand die er aan meegewerkt heeft echt zin had om de film te maken. Alles voelt zo slap en vermoeid aan. En de film wordt met de minuut minder interessant, terwijl het juist andersom moet zijn. Ik kan zonder overdrijven zeggen dat de openingcredits het beste waren, want die werden nog ondersteund door een lekkere score, terwijl de rest van de film heel stil was.

The Long Riders mist een ziel. Ik betwijfel dan ook of het een goede keuze was om dit verhaal zo realistisch mogelijk te verfilmen. De mythe is hier waarschijnlijk gewoon beter en interessanter. Treinovervallen en bankovervallen komen in deze film als oninteressante gebeurtenissen over. Zelfs de moord op Jesse James lijkt erin gestopt te zitten omdat het moet en wordt wel erg saai in beeld gebracht, alsof niemand het iets interesseerde. En als het de makers al niet interesseert, waarom mij dan wel.

Het enige leuke is het idee om zoveel broers in een film te stoppen. Maar verder te saai om echt goed te zijn. Zo een verhaal slaapverwekkend maken is een kunst op zich.
1,5*

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 april 2007, 14:04 uur
The One Ring schreef:
Zo een verhaal slaapverwekkend maken is een kunst op zich.

Heeft Walther Hill wel vaker last van.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 december 2007, 0:10 uur
Zeker geen slechte western 4.0.

 

Mr_White
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 april 2008, 22:21 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Erg veel Peckinpah-invloeden in deze Western, met name in de uitstekende schietpartijen. Alhoewel het leuk is dat alle broers in de film door echte broers gespeeld worden, mist er toch een zekere chemie tussen de personages. Dit kan ook komen omdat de film aan de oppervlakte blijft, en nooit echt de diepte in gaat. Dit is zeker erg vervelend tegen het einde als in vijf minuten Jesse James vermoord wordt en Frank James zich overgeeft. Geen enkele opbouw, het zit er in want het is gebeurd en dat is jammer. Maar vanwege de goede schietpartijen toch zeker vermakelijk.

 

Zinema
(crew)
avatar van Zinema
quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 september 2008, 11:01 uur
Harde western met sterrencast van meester Hill. Sterk geacteerd maar binnen het genre geen meesterwerk. Wel goed.

 

Barfly
(crew)
avatar van Barfly
quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 oktober 2008, 22:52 uur
Prima film, goede muziek en mooi in beeld gebrachte shoot-outs.
Lang geleden dat ik deze film zag en bij herziening nu, wederom genoten.
4*

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 januari 2009, 21:12 uur
Ik vind het een toffe western!

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 juli 2009, 0:05 uur
Beter dan ik hem in herinnering had.
Met een aantal indrukwekkende scènes.
Vooral die van de Northfield raid, met geweldige opnamen van paarden en ruiters die door grote glasramen springen , en de lange, bloederige schietpartij.

David Carradine in een van zijn sterkste rollen (Cole Younger)
Steacy Keach maakte ook indruk, als Frank James.
Zijn broer James, die Jesse James speelt daarentegen helemaal niet.
Hij acteert als een dooie pier.

In de rol van Charlie Ford herkende ik Christopher Guest, de maffe muzikant uit 'This is Spinal Tap'.
Zijn broer Nicholas speelde Bob Ford, de moordenaar van Jesse James.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 juli 2009, 4:13 uur
Ook net weer bekeken op MGM movie chanel...
Inderdaad nog steeds een golden oldie,maar viel me nu pas op dat de poker scene met plastic poker fiches werd gespeeld...
Helaas was er in die tijd nog geen plastic...

Verder wel weer genoten...

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 september 2010, 12:55 uur
Deze western blijft voor mij nog steeds op nr. 1 staan wat betreft het verhaal over de james/younger gang. Al die latere westerns over jesse james vind ik maar nix. En dan de cast: David, Keith en Robert Carradine, Dennis en Randy Quaid, James en Stacey Keach, Christopher en Nicholas Guest, allemaal samen in 1 film gewoon in 1 woord geweldig!

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 december 2010, 2:32 uur
Prima western met een meer dan uitstekende cast (vooral David Carradine). De cast is overigens zeer bijzonder gekozen, dat vond ik wel grappig gedaan.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 december 2010, 18:28 uur
Sterke sfeervolle western, die met name dankzij de top cast lekker wegkijkt. De Peckinpahesque shoot out op het eind is niets minder dan indrukwekkend.

3,5*

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 februari 2011, 18:04 uur
The Long Riders was niet wat ik ervan verwacht had. Ik dacht vantevoren dat dit een zeer goeie western zou gaan worden. En ik had ook meerdere redenen om dat te denken. Walter Hill is sowieso een zeer goeie western regisseur, maar dit hoort toch wel bij zijn mindere films. Van wat ik van hem gezien heb natuurlijk.

Tussen een aantal prachtige plaatjes een wat schitterende slow-motion scenes, viel er niet echt veel te beleven. Een beetje wat banken beroven met daar tussen in wat saaie dialogen. Jammer dat er niet wat meer actie in de film zat. Want de actie die er in zat was behoorlijk geweldig. Dat is eigenlijk ook de grootste reden waarom dit nog een aardige film was. Voor de rest vond ik er niet zoveel aan.

De cast was wel goed. Knap van Walter Hill dat hij al die broers zover heeft gekregen om mee te doen. De ster van de cast was inderdaad David Carradine, maar ook Stace Keatch deed het erg goed. Voor de rest zaten er niet echt bijzonder acteerprestaties bij, vond ik.

The Long Rider was dus niet goed, maar er zaten wel wat geweldige momenten in. Vandaar nog een kleine 2,5*