locatie: Films » Righteous Kill (2008) » Info

Righteous Kill (2008)

 

 
Righteous Kill (2008)
1147 stemmen | gemiddelde 2,98
mijn stem:
Verenigde Staten
Misdaad / Drama
101 minuten

geregisseerd door Jon Avnet
met Al Pacino, Robert De Niro en 50 Cent

Twee ervaren New Yorkse rechercheurs (Al Pacino en Robert De Niro) proberen de link te leggen tussen een recent gepleegde moord en een zaak die ze jaren geleden hebben opgelost. Betekent dit dat er een seriemoordenaar vrij rond loopt? En hebben ze destijds de verkeerde man achter de tralies gezet?


 

 

gebruiker
bericht

 

quote
1,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 31 juli 2009, 18:05 uur
yeyo schreef:
Pacino kan er anders ook wat van: 88 Minutes, The Recruit, Two for the Money, S1mone..


Wat dacht je van Gigli?

Enkele GOEDE recente rollen: Merchant of Venice, Ocean's 13.
En dan uit de oude doos: The Insider, Donnie Brasco, Heat, Carlito's Way, Scent of a Woman, Glengarry Glen Ross, Sea of Love, Scarface, Dog Day Afternoon, Serpico en natuurlik de Godfathers.

En De Niro heeft sinds Jackie Brownniet meer in een echte goede film gespeeld (Meet the Fockers/Parents is grappig, maar om dat nou een topfilm te noemen...). ik hoop dat er weer verandering in komt als ie weer gaat samenwerken met Martin Scorsese.

 

bild
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 augustus 2009, 2:53 uur
Aangename en vermakelijke film met Deniro en Pacino die nog steeds erg goed kunnen acteren. Origineel einde en het is gebeurt. Zeer goede film.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 augustus 2009, 12:35 uur
Een in ieder opzicht doorsnee thriller die van de totale ondergang gered wordt door de aanwezigheid van DeNiro en Pacino.
Het verhaal, dat weliswaar niet uitblinkt in originaliteit, weet nog wel redelijk te vermaken, maar het einde is wat flauw en erg vergezocht.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 september 2009, 18:17 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Alles wat er over deze film gezegt kan worden is op de laatste pagina's wel gezegt.Erg jammer want ik heb de twee hoofdacteurs hoog staan.Het zogenaamde verassende plot had iedereen waarschijnlijk ook zo door. De stoere praat van die twee oudjes was ook niet aan te horen.Ik had op het einde ook zoiets vanneerknallen en wegwezeniets wat je bij een echte thriller niet hebt.

Wat betreft de toekomst van DeNiro en Pacino, denk ik dat ze een voorbeeld kunnen nemen aan Paul Newman, Marlon Brando, Gregory Peck of Henry Fonda die zag je wel af en toe wel eens verschijnen, maar wel met waardige (bij) rollen.

 

quote
1,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 oktober 2009, 11:17 uur
bild schreef:
Aangename en vermakelijke film met Deniro en Pacino die nog steeds erg goed kunnen acteren. Origineel einde en het is gebeurt. Zeer goede film.

Amai dan hebben wij toch twee verschillende versies bekeken. Ik vond het einde allesbehalve origineel, en zeker geen goede film. En Robert De Niro is al lang niet meer de acteur die hij ooit is geweest.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 oktober 2009, 20:19 uur
Leuke film, het einde maakte eigenlijk een hoop goed. Het einde vond ik namelijk toch onverwachts. De film is me meegevallen, want na de slechte verhalen die ik had gelezen, verwachtte ik een kut film.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 oktober 2009, 22:08 uur
zo denk ik er ook over chucky92. Ik verwachtte ook echt ruk en hey! Dan blijkt ie ineens best mee te vallen. Uiteraard is deze film niet groots en hadden ze beter vertolkt kunnen worden door bijvoorbeeld een William H. Macy (rol Pacino)samen met BillyBob Thornton (rol De Niro). Heb je gelijk andere verwachtingen. Nu denk je te snel aan Heat...voornamelijk met t einde: was dat nou een knipoog naar Heat? Dus i.p.v. overscherende vliegtuigen nu schaduwen van langsrijdende treinen...in een wel zeer vergelijkbare setting? who knows....
3,5 *

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 oktober 2009, 13:01 uur
The Godfather II, Heat en eh tja Righteous Kill. Beetje lelijke eend in de bijt (leuk om gezegdes te combineren) natuurlijk. Ik ben het eigenlijk volledig eens met de gematigd kritische reacties hier. Te standaard over het algemeen, de plottwist is geforceerd en het geheel valt dan ook tegen.

Het acteerwerk van Pacino en de Niro benoemen kom je niet om heen. Hoewel het echt nu wel tweede oude mannen beginnen te worden en het niet het gehoopte vuurwerk oplevert, vind ik ze nog steeds beter dan de meeste nieuwe ‘talenten’. Ze hebben nog steeds een screen-presence en het enige echt interessante aan deze film is natuurlijk de aanwezigheid van deze twee acteerkannonen. Jammer dat het kruit al meer dan 10 jaar wat vochtig is, want zo lang is het geleden voor beide sinds hun laatste echt goede rol (Jackie Brown en Donnie Brasco).

Ook jammer dat er een matige regisseur (nog steeds het belangrijkste voor artistiek succes) en scenarioschrijver aan te pas moesten komen. Had allereerst gehoopt op een old school politiethriller met een hoop bullittime. Daar krijgen we veel te weinig van. In plaats daarvan worden we verveeld met een standaardthriller verhaaltje. Dat verhaal komt veel te nadrukkelijk op de voorgrond en had als kapstok moeten dienen voor schieten, achtervolgingen en twee oude mannen die zich gezellig keuvelend daardoor heen bewegen (of zo iets). Nu is het de focus geworden en daar is het gewoon niet sterk genoeg voor.

Gelukkig is het niet echt slecht en ik heb me tot op zekere hoogte ook wel vermaakt. Zodoende kan ik hier nog 3 sterrentjes aan kwijt.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 november 2009, 22:26 uur
goede film. Toch een onverwacht einde. Film kon soms toch iets beter uitgewerkt worden of het verhaal beter gemaakt.

 

quote
0,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 november 2009, 22:38 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Zag het einde anders al van ver aankomen. Het zou veel te makkelijk geweest zijn moest DeNiro de badguy geweest zijn. Dus wie anders dan Pacino kon hem zijn. Film wordt toch vooral verkloot door 50 Cent. Belachelijk dat die hierin meedoet. Lichtpunt is John Leguizamo die het goed doet.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 november 2009, 1:46 uur
Ik mis compleet de chemie tussen 2 van de beste acteurs ooit. En van het verhaal an sich moet de film het ook al niet hebben. Vond 50 cent nog het beste aan de hele film.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 november 2009, 1:51 uur
Behoorlijk statement wat je hier durft te zeggen. 50 cent moet heel snel ophouden om acteur te willen zijn,want dat is niet zijn ding, dat is duidelijk. Pacino en De Niro vallen zelf ook behoorlijk tegen in deze film. Spelen teveel op routine en zien het volgens mij meer als een snabbeltje en denken van als we maar een keer een hele film samen in beeld zijn komen de dollars wel binnen. Ik had me echt verheugd op deze film met mijn 2 film-idolen, maar het script was te mager en er werd gewoon niet alles uitgehaald. Einde zag je van kilometers ver aankomen.
Heel erg zonde om 2 van dat soort iconen in de verkeerde film rond te zien lopen.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 november 2009, 0:07 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Best aardige copmovie met twee zwaargewichten uit het acteursgilde.. aardige, maar redelijk te voorspellen twist aan het einde met een leuke vondst die nicknames van beiden brengen je op het verkeerde spoor met die film die van DeNiro is gemaakt. Maar zal verder niet echt beklijven dit.

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 november 2009, 12:20 uur
Twee van de allerbeste acteurs aller tijden zijn niet in staat om dit zeer matige verhaal naar een hoger niveau te tillen. Hoewel de twist nog best aardig was, is het al met al een echte dertien in een dozien politiefilm. Inspiratieloos gemaakt, en snel weer vergeten.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 december 2009, 22:17 uur
Misdaadfilm met mijn twee favoriete acteurs is helaas een middelmatig filmpje geworden. De twist op het einde maakt gelukkig nog veel goed. Maar ik kan niet ontkennen dat de film redelijk aan de saaie kant is. Het duo beklijft dit keer niet en het slappe verhaal mist spanning. Ook de dialogen waren niet zo interessant.
5/10 :(

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 december 2009, 19:15 uur
Warrig scenario met redelijke acteerprestaties is bijelkaar een matige film die ik over een week weer vergeten ben.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 december 2009, 17:25 uur
De twist in het plot was flauw, matig en vergezocht. Leuk om een avond mee te vullen, maar voorde rest totaal niet boeiend.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 januari 2010, 22:18 uur
redelijke goede film met een goede cast , het verhaal was oke , naar het einde werd het voorspelbaar maar toch aanvaardbaar . vond al pacino en robert deniro goed acteren en uiteindelijk vond ik de film nog redelijk goed . 3.5 sterren

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 januari 2010, 16:22 uur
Aardige film, maar waarom 50 cent bij namen als Al Pacino en Deniro?

Dat is een dikke trap in de ballen van die 2.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 januari 2010, 19:36 uur
Al eerder gezien, maar zonder aandacht. Hij had me aandacht ook niet te pakken, vandaar dat ik het vergeten ben.

Het is ook niet eerlijk om te stemmen, dus ik zal hem binnenkort een 2de kans geven.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 januari 2010, 22:57 uur
Tja wat kun je zeggen over een film als deze? Mischien had met andere acteurs de film nog door gekund als redelijk goede B-film. Helaas konden DeNiro en Pacino niets van dit hopeloze script maken. Zeer voorspelbaar ook overigens. DeNiro lijkt zichzelf heel erg in te houden en Pacino heeft er volgens mij weinig tot geen zin in gehad om deze film te maken. De 'bijrollen' vond ik danook nog het meest boeiend. Carla Gugino was prettig om naar te kijken en ook een van de weinige redenen om de film uit te kijken...
Zo hier en daar zaten er wel een paar aardige uitspraken van (voornamelijk) DeNiro in.

 

boomboompow
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 januari 2010, 17:25 uur
hoe kunnen zulke grote acteurs zo instorten.... en elke jaar word r. de niro's kin alleen maar erger (of doet hij dat expres?)

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 januari 2010, 12:44 uur
Ik verwachtte al niet veel na het lezen van de plot, de recensies en in ogenschouw nemend wie regisseerd. Wat echter toch nog tegenvalt is het matige acteerwerk van Pacino en DeNiro; erg veel zin hebben ze er niet in. Met name Pacino moet zich inhouden en heeft daar weinig moeite mee, DeNiro doet iets meer moeite maar het houdt niet over. Desondanks hebben beide heren nog wel charisma maar dat wordt ook aardig de kop ingedrukt door de slecht uitgewerkte karakters en de matige dialogen.
De film verveelt overigens niet maar het is echt niet meer dan een b film. Het einde zie je trouwens al wel even aankomen..

 





niet ingelogd

106.768 gebruikers | 63.880 films | 23.735 regisseurs | 2.462.215 berichten | 3.457.212 stemmen