locatie: Films » Sukkar Banat (2007) » Info

Sukkar Banat (2007)

Alternatieve titel: Caramel 

 
Sukkar Banat (2007)
47 stemmen | gemiddelde 3,13
mijn stem:
Frankrijk / Libanon
Drama
96 minuten

geregisseerd door Nadine Labaki
met Nadine Labaki, Yasmine Elmasri en Joanna Mkarzel

In een schoonheidssalon in Beiroet kruisen de levens van vijf vrouwen elkaar. Het schoonheidssalon fungeert als een kleurrijke en sensuele microkosmos waar ze elkaar hun bekommernissen toevertrouwen. Layla houdt van Rabih, een getrouwde man. Nisrine is muzelman. Ze staat op trouwen, maar is geen maagd meer. Rima voelt zich aangetrokken tot vrouwen. Haar leven volgt het ritme van de bezoekjes van een beeldschone klant. Jamale weigert ouder te worden. Rose heeft haar eigen leven opgeofferd om voor haar zieke zus te zorgen. In het salon gaan de levendige en intieme gesprekken natuurlijk over mannen, seks, het moederschap... tussen het knippen van haar en epileren met... caramel.


 

 

gebruiker
bericht

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 september 2007, 17:24 uur
prachtige film over het liefdesleven van enkele Libanese vrouwen. Zeer de moeite! 4,5*

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 september 2007, 22:49 uur
Charmant, warm en bijzonder puur filmpje (zie vooral het verhaal van Rose en haar zieke zus...), dat op mozaïeke wijze een beeld schetst van enkele vrouwelijke liefdesperikelen, in waar anders dan een schoonheidssalon. Kortom, een bescheiden ode aan de vrouw en diens gevoelens, verpakt als een Almodovar-light met een likje caramel.

Dikke 3* ...en wat een schoonheid, die Nadine Labaki...

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 september 2007, 11:23 uur

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 september 2008, 8:47 uur
Deze film gaat echt nérgens over!
Geen van de karakters of "liefdes" is echt uitgewerkt en ook een echt eind zit er niet aan.

Een 2 voor de moeite.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 januari 2009, 11:01 uur
Deze film is echt geweldig en zeker wel de moeite waard om te kijken.
Ik vond hem zo leuk ,dat ik het jammer vond dat ie afliep.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 maart 2009, 16:46 uur
Leuke en veelbelovende film.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 november 2009, 10:29 uur
Geen meesterwerk maar een sympathiek, subtiel voortkabbelend filmpje, met een goede schep humor doorheen het dagelijks gedoe van gewone mensen met hun eigen probleempjes, leugentjes, ijdelheid, liefde, voorkeuren, droefheid en optimisme.
Rustige film om rustig naar te kijken.
Mooi camerawerk en prima acteurs.

 





niet ingelogd

106.768 gebruikers | 63.880 films | 23.735 regisseurs | 2.462.216 berichten | 3.457.217 stemmen