Arn - Tempelriddaren (2007)
Alternatieve titels: Arn: The Knight Templar, Arn - Tempelridderen, The Crusader

99 stemmen | gemiddelde 3,55
Denemarken / Finland / Duitsland / Noorwegen / Zweden / Verenigd Koninkrijk
Drama /
Avontuur139 minuten
geregisseerd door
Peter Flinthmet
Joakim Nätterqvist,
Sofia Helin en
Stellan SkarsgårdArn (Joakim Nätterqvist) is de zoon van een hooggeplaatste Zweedse edelman, die zijn jeugd onder de hoede van de kerk heeft doorgebracht. Als Arn zich ondanks de afkeuring van zijn omgeving inlaat met een verboden liefde, wordt hij naar het heilige land gestuurd. Daar zal Arn als tempelier boete moeten doen voor zijn zonden.
3,5
[permalink] geplaatst op 28 december 2011, 19:43 uurEen voorbeeld van een verhaal dat in twee uur wordt samengeperst. Daardoor missen de personages diepgang, wordt het een en ander te vlak voorgeschoteld en zijn er minder actiescènes dan je zou verwachten. Wel slaagt de regisseur er in om een historisch, echt interessante film te bieden, vol met prachtige decors en kostuums. De gehele cast is goed: Joakim Nätterqvist speelt zijn rol geloofwaardig, maar de show wordt gestolen door Bibi Andersson als de gehate en gemene moeder. Ik begrijp uit voorgaande reactie van ags50 dat er een vierdelige, vier en een half uur durende miniserie bestaat.
4,5
[permalink] geplaatst op 28 december 2011, 20:21 uurHet lijkt schier onmogelijk de originele bioscoopversie van deze Arn-film (en het vervolg hierop) te bemachtigen, althans met voor mij volgbare ondertitels en tegen een redelijke prijs (via Amazon.de is een 9-delige verzameldoos verkrijgbaar voor meer dan EUR 120 !). Eerst een versie op 1 schijf met Duitse ondertitels (compilatie van de 2 films, 128 minuten, beeldformaat 2.35 : 1), daarna de vierdelige versie met Duitse ondertitels aangeschaft (films tot miniserie bewerkt, 258 minuten, beeldformaat 1.85 : 1) en nu de huurversie op 2 DVD's met Nederlandse ondertitels gezien (194 minuten, beeldformaat 2.35 : 1). Blijf op zoek naar de originelen ...
5,0
[permalink] geplaatst op 31 december 2011, 14:25 uurMooi Verhaal, begin middeleeuwen goed acteren prachtige scenes, prachtige opbouw van het verhaal. De actie scene's zijn realistisch en geloofwaardig. Ik heb me geen minuut verveeld tijdens de film.
3,5
[permalink] geplaatst op 22 februari 2012, 6:47 uurErg standaard en lijkt soms teveel op Kingdom of Heaven, maar dat maakt de film niet slecht. Toch een interessant verhaal dat goed wordt gedragen door de acteurstop uit Zweden en Denemarken. Ook ziet het er helemaal niet zo slecht uit.
4,0
[permalink] geplaatst op 23 februari 2012, 16:02 uur+ punten:
Prachtige en mooie film, Mooie muziek, goed acteerwerk,
-punten:
misschien een te makkelijk verhaal.
conclusie:
het mag misschien een verhaal zijn die we allemaal zouden kunnen verzinnen, maar het is prachtig geacteerd en gefilmd met mooie muziek. Deze film liet me met een zeer goed gevoel achter, vandaar mijn 4 sterren!
3,5
[permalink] geplaatst op 29 maart 2012, 14:33 uurVermakelijk!
Dankzij de Scandinavische Knock-out deze film tegengekomen waar ik nog niet eerder van had gehoord. Dit eerste deel van Arn is een vermakelijke film. Het verhaal is al vaker getoond maar is wel prettig om te volgen en kijkt fijn weg. De uitwerking is prima gedaan. Hier en daar wordt het wat langdradig wat niet ten goede komt van de film. Arn kan zich eigenlijk geen langdradige scenes veroorloven. Ik had graag wat meer tempo gezien. Hoe het verhaal zich ontwikkelt is redelijk. Het acteerwerk vond ik daarentegen goed uitgevoerd. Het kwam allemaal erg overtuigend over. Verder ziet het er allemaal leuk uit en is het een film die fijn wegkijkt maar geen bijzondere dingen laat zien. Dat is toch enigszins een tegenvaller want ik had hier hogere verwachtingen van. Ondanks dat heb ik er wel met plezier naar gekeken en zal ik ook zeker deel twee gaan zien. Voor dit deel 3,5*
4,0
[permalink] geplaatst op 21 april 2012, 22:17 uurPrima (Europees) gemaakte film waarin veel talen worden gesproken en er steeds een knappe overgang is van Scandinavië naar het Midden-Oosten.