Vatel (2000)

48 stemmen | gemiddelde 2,92
Frankrijk / Verenigd Koninkrijk / België
Drama /
Romantiek103 minuten
geregisseerd door
Roland Joffémet
Gérard Depardieu,
Uma Thurman en
Tim RothFrancois Vatel is de trouwe en toegewijde bediende van de trotse maar oude, geruïneerde Prins de Conde. De prins wil Lodewijk XIV voor zich winnen om op die manier het opperbevel te krijgen bij een militaire ingreep tegen de Nederlanders. In dit kader vraagt de prins aan Vatel zich te ontfermen over de ont-angst van Lodewijk XIV en het Hof van Versailles op het kasteel van Chantilly. De feestelijkheden zullen 3 dagen en 3 nachten duren en moeten absoluut betoverend zijn.
3,0
[permalink] geplaatst op 20 oktober 2004, 16:53 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenNog geen berichten... Maar wat valt hierover te zeggen... Een middelmatige film, maar best leuk volwassen sprookje. Ik heb me eigenlijk best vermaakt vooral met het eten: al die alternatieven, dat Vatel dat dus allemaal bedacht zou hebben: slagroom, champignons in plaats van vlees, etc.
3*
[permalink] geplaatst op 5 augustus 2005, 3:14 uurMorricone toch?
4,0
[permalink] geplaatst op 17 april 2008, 12:07 uurBijzonder amusant en historisch interessant kijkje in de keuken van louis's hofcultuur vol spel en ornament. De film is mooi gemaakt en indrukwekkend weergegeven. kende hem trouwen al. Vooral Sands steelt (in een bijna zwijgende rol) de show.
4,0
[permalink] geplaatst op 29 oktober 2008, 13:27 uurstem verhoogd omdat zeker een 7.5 uit 10 waard voor deze aparte film met schitterend score van Morricone, dus een 4 uit 5 op mm
een aanrader!
4,0
[permalink] geplaatst op 21 augustus 2009, 23:32 uurKan er niets aan doen maar heb ontzettend genoten van deze film. maar kan me erg goed voorstellen dat menigeen er minder over denkt. Heerlijk tijdsbeeld en mooi geacteerd.
1,5
[permalink] geplaatst op 13 oktober 2011, 23:34 uurOogverblindend mooi kostuumdrama om te zien, maar helaas heeft het verhaal niet veel om het lijf en achter de feestelijke facade blijft het mager. Vatel is geen buitengewoon verhaal, maar lusteloos lachwekkend, pretentieus clichématig, zonder menselijke emoties, echter met steriele, onbelangrijke dialogen. Ook de perstaties van de cast zijn minimaal.