134.890 gebruikers | 85.695 films | 31.044 regisseurs | 3.507.881 berichten | 4.929.483 stemmen
 

The Scarlet Claw (1944)

Alternatieve titel: Sherlock Holmes and the Scarlet Claw 

 

Scarlet Claw, The (1944)
15 stemmen | gemiddelde 3,23
mijn stem:
Verenigde Staten
Mystery / Misdaad
85 minuten

geregisseerd door Roy William Neill
met Basil Rathbone, Nigel Bruce en Gerald Hamer

Achtste film uit de Sherlock-Holmesserie met Basil Rathbone. Als in een klein Canadees stadje een vrouw wordt vermoord, gaan er geruchten dat dit het werk van een geest is. Sherlock Holmes weigert dat te geloven en gaat op onderzoek uit.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 januari 2004, 15:44 uur
Aardige detective. Eerste keer dat ik een film als dit kijk, maar ik wil er zeker wel meer zien. 3*

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 januari 2004, 15:49 uur
Sjan schreef:
ik een film als dit

Sherlock-film of wat?

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 januari 2004, 15:51 uur
ja, dat (en ook uit die periode).

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 december 2005, 16:13 uur
Erg goede Sherlock Holmes-film uit de oorlogstijd met een goed doordacht verhaal, vermakelijke personages, goed spel (vooral van de uitstekend op dreef zijnde Rathbone en Bruce) en een fantastische sfeer. Tegen het eind aan draaft de film wel een beetje door, ook al duurt-ie maar 85 minuten. > 3.5*

 

neo
(moderator)
quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 december 2005, 16:15 uur
De Voice of Terror uit de reeks uit 44' belichten de Duisters in oorlogstijd. In The Scarlet Claw sluit Holmes af met een quote van Churchill waarin de Canadezen positief besproken worden. Overigens is deze specifieke film een geheel nieuw verhaal (niet van de hand van Doyle). Werden drie Holmes films met Rathbone gemaakt in zowel '44 als '45. Vooral de setting in het moeras zorgt voor extra sfeer. 3.5 sterren

Aanstaande woensdag ipv slechts in het weekend op de bbc weer eentje.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 december 2005, 16:19 uur
Aardige, vrij spannende aflevering uit de jaren '40 reeks.

 

Zinema
(crew)
avatar van Zinema
quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 augustus 2011, 16:36 uur
Helaas hilarisch.

Een aardige detective met het bekende duo. Het acteerwerk is niet overal even sterk en het verhaaltje niet het meest ingenieuze uit de lange reeks, maar de twee hoofdrolspelers maken een hoop goed. Wat ook goed werkt is het griezelsfeertje dat uit het moeras dampt. Het monster is helaas hilarisch.

Redelijk.