134.889 gebruikers | 85.687 films | 31.044 regisseurs | 3.507.813 berichten | 4.929.371 stemmen
 
locatie: Films » Stop-Loss (2008) » Info

Stop-Loss (2008)

 

 

Stop-Loss (2008)
444 stemmen | gemiddelde 3,45
mijn stem:
Verenigde Staten
Drama / Oorlog
113 minuten

geregisseerd door Kimberly Peirce
met Ryan Phillippe, Channing Tatum en Joseph Gordon-Levitt

De twee soldaten Brandon en Jared keren terug naar Texas na een vreselijke oorlog in Irak. Wegens onrust in Irak moeten de twee echter weer terugkeren om te helpen, maar Brandon weigert om terug te gaan.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 5 september 2009, 0:16 uur
Goede film over wederom één van de wantoestanden rondom de VS en hun belachelijke oorlogsbeleid. Iets dat sinds de Vietnamoorlog nog niet is verbeterd/veranderd.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 september 2009, 20:43 uur
zou Obama moeten zien.....
Alleen die Tommy, blijf maar 3Rock from the Sun zien...........

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

Stop Loss (€ 6,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Stop Loss (€ 7,29)
exclusief € 0,99 verzendkosten

Stop-Loss (€ 7,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

83Utreg!
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 september 2009, 4:28 uur
Net toevallig gezien op Film 2. Had er geen voorstelling bij, en ik moet zeggen: een zeer aangename verassing. Hoewel aangenaam, de inhoud is uiteraard niet aangenaam te noemen.
Ik las hierboven net iets over dat de personages niet overtuigend waren, ik vond ze juist de verpersoonlijking van de amerikaanse militair. De ethiek vind ik erg sterk in deze film, het snijd ook een gevoelig onderwerp aan. Toch ligt het er allemaal niet té dik bovenop, en de makers laten je zelf de keuze maken. Vreemd dat ik nog niet van deze film gehoord had.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 december 2009, 21:58 uur
Ik heb deze film op donderdag gekeken, ik was ziek thuis en heb het einde half afgekeken kan iemand mij vertellen wat er uiteindelijk is gebeurd?

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 december 2009, 22:44 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
De openingsscene van deze film is wel heel indrukwekkend hoe ze een hinderlaag ingelokt worden. Je kan bijna een beetje de sfeer proeven zoals het ongeveer er aan toe gegaan moet zijn in Irak. Daarna beland je opeens in een soort rapnummer met allemaal heftige oorlogsbeelden en ik dacht: Oh jee, nu gaan we zo'n pro-amerikaans oorlogsfilmpje krijgen.

Uiteindelijk bleek dat niet zo te zijn en stellen ze zelfs het amerikaanse oorlogsbeleid aan de kaak wat betreft het terugsturen van militairen naar Irak of Afghanistan. Ik vond dat heel sterk neergezet.

Jammer vond ik dat het soms allemaal een beetje chaotisch oogde in het begin. Vooral in het begin schoot je te snel van heden naar verleden in flasbacks die te kort op elkaar volgden. Gelukkig had je op een gegeven moment geen flashbacks meer maar nog steeds vond ik wel dat de scene's zich nogal abrupt elkaar opvolgden.

Desondanks was het verhaal wel heel sterk. Kortom: een goede en indrukwekkende oorlogsfilm om naar te kijken.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 januari 2010, 16:54 uur
Toppertje!!

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 februari 2010, 16:04 uur
Klasse film, belachelijk dat ze je zo maar terug de hel in kunnen sturen:4,0

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 februari 2010, 11:54 uur
Indrukwekkende oorlogsfilm waarbij het niet de hele tijd over schieten en 'de vijand' gaat maar een heel groot psychologisch deel belicht word.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 maart 2010, 13:25 uur
Gave film, mooi dat 't laat zien wat het met mensen doet die in de oorlog moeten vechten, en dat ieder zo zijn eigen manier heeft om hier mee om te gaan.

Erg realistisch gemaakt, met de waanbeelden en ideeën.

3.5*

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 mei 2010, 21:10 uur
De oorlog toont een glimp van de huid van de demon die mee over ons leven heerst

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 juli 2010, 12:31 uur
Mee? het is toch wel duidelijk dat ie de overhand heeft!
mooi realitisch drama die duidelijk maakt dat oorlog hel is.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 augustus 2010, 15:06 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Wat gaat er met je gebeuren als je een dienstplicht weigert? Die antworrd krijg je op een rauwe wijze te zien in deze ijzersterke war-at-home film. Met een prachtige cast: Ryan Phillipe speelt de schitterende hoofdrol als soldaat King waar het allemaal om gaat. Hij is getraumatiseerd nadat hij in Irak per ongeluk een gezin om het leven heeft gebracht met een granaat en zijn maten op een gruwelijke wijze afgeslacht zien worden. Maar hij dacht de belofte te hebben om na de Stop Loss niet meer uitgezonden te worden, maar dat was dus een leugen, dus wat doe je dan? Vluchten maar, want het is of vechten of de bak in. Ook vond ik die bijrol van Channing Tatum ook schitterend. Vind dat toch ook een goed acteur worden. En zijn vriendin Michelle natuurlijk ook die King helpt met vluchten.

En misschien is het wel stom om het zo te noemen maar vanaf dat moment krijgen we een soort van Road Movie en moest ik hier en daar toch wel een beetje aan Wim Wenders denken vanwege bepaalde plaatjes en sfeer. Het zal wel aan mij liggen. De sfeer zit er in ieder geval goed in en het verhaal is ook gewoon de realiteit. Meestal zijn dit soort onderwerpen in US-films niet serieus te nemen maar Stop Loss was daarintegen bloedserieus. Wat ook heel mooi en ontroerend was was het einde: King die bij de Mexicaanse grens staat en het er nu echt op neerkwam dat hij een harde keuze moest maken: of met een heel ander ID in Mexico onderduiken en dan ook alles (gezin etc) verliezen. Of gewoon maar overgeven en weer in dienst gaan. Zo zie je maar dat hij geen andere keuze kon maken en ging toch maar in dienst. Erg indrukwekkend.

Zo krijgen we wel een hele goede les over de hypocrisie in Amerika dat daar toch wel heel erg is. Voor een moord in Amerika krijg je de electrice stoel maar ondertussen is het wel verplicht om in Irak of Afghanistan zoveel mogelijk moord en doodslag te plegen. Je zal zien dat het leven vooral daar hard en onmogelijk is.....als soldaat.

4,5*

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 februari 2011, 22:04 uur
Goede anti-oorlogsfilm waarin een aantal jonge Amerikaanse soldaten thuiskomen van een missie en moeten besluiten wat ze nu gaan doen. Het verhaal springt soms wat van de hak op de tak, maar de film kent wel een aantal goeie momenten (zoals wanneer Ryan Phillipe de gewonde soldaat in het ziekenhuis bezoekt). Niet bijzonder aangrijpend of emotioneel, maar wel onderhoudend en de jonge cast doet het goed.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 april 2011, 1:56 uur
Er zullen in de loop der tijd meer van dit soort films verschijnen daar de oorlog in Irak en Afganistan nog steeds bezig is en er enorm veel verhalen zullen zijn van de militairen die daar gediend hebben. Ook de film the hurt locker hoort hieronder, terwijl deze met stop loss totaal verschillend is.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 mei 2011, 22:35 uur
mooie film heb me niet verveeld verhaal zat goed in elkaar.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 mei 2011, 11:08 uur
goede film waarin er goed duidelijk word gemaakt dat de amerikaanse soldaten zelf ook niet altijd zo dol zijn op oorlog. er waren naar mijn meningen iets te veel karakters die 'belangrijk'waren maar ik vond niet dat er te veel verhaallijnen waren waardoor de film goed te volgen is. ik vond de acteerprestatie van Ryan Philippe benoemenswaardig omdat hij deze rol erg goed invult. er zitten ook een paar intrigerende scenes in zoals wanneer ryan philippe die soldaat met brandonden en die blind is bezoekt, die heet rico dacht ik.
een goede film voor een goede filmavond, goed verhaal, goede cast (hoewel ik channing tatum niet goed vind) en een goed dilemma ook wat word uitgewerkt over deze soms nutteloze maar aan de andere kant ook broodnodige oorlog.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 augustus 2011, 11:48 uur
Zeer goede film, goed gespeeld, je verveeld je niet en zeer knappe acteur (wat ook eens vermeld mag worden) de film is ook zeer informatief, je leert er dingen bij maar toch blijft de film interessant om te kijken. het leek me een typische mannen film, maar de film is zeker geschikt voor vrouwen en adolescenten. zeer goede punten dus :D !

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 augustus 2011, 12:10 uur
You have just been Stop-Lossed

De film begint met een heftige openingsscene en geeft uiteindelijk een mooi beeld wat een oorlog kan doen met mensen ( zowel positief als negatief ). Het verhaal wordt op een prima manier gebracht...

Het acteerwerk was ook in orde van Ryan Phillippe, Channing Tatum en Joseph Gordon-Levitt.