134.890 gebruikers | 85.697 films | 31.044 regisseurs | 3.507.958 berichten | 4.929.560 stemmen
 

Les Douze Travaux d'Astérix (1976)

Alternatieve titels: Asterix Verovert Rome, Asterix en de Helden, The Twelve Tasks of Asterix 

 

Douze Travaux d'Astérix, Les (1976)
263 stemmen | gemiddelde 3,45
mijn stem:
Frankrijk
Animatie / Avontuur
82 minuten

geregisseerd door René Goscinny, Albert Uderzo, Pierre Watrin en Henri Gruel
met de stemmen van Roger Carel, Jacques Morel en Jacques Morel

Julius Caesar gaat bij wijze van alternatief plan over tot een weddenschap met de Galliërs, waarbij Asterix en Obelix twaalf opdrachten moeten uitvoeren. Als ze daarin slagen, zal Caesar het Romeinse Rijk opgeven, maar als ze falen, moeten de Galliërs zich overgeven.

 

 

gebruiker
bericht

 

FisherKing
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 december 2005, 17:59 uur
Ik denk dat beide films ooit met dezelfde Nederlandse titel zijn verschenen.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 december 2005, 18:00 uur
Mijn video van deze film heet ook Asterix en de Helden.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 december 2005, 18:02 uur
De alternatieve titel is weer terug! ^O^ Dank.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 december 2005, 18:46 uur
Ja het stripboek heet ook Asterix en de Helden...zowel de film als het stripboek is lachen :D

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 maart 2006, 20:50 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
GerwinF schreef:
- De eenden, das lekker want das vet eh.
- De kudde schaapekes, daar krijgt ge honger van als 'n wolf eh.
- De school vissen, das eveenkes om wat uit te rusten eh.
- De 'n os, ge zult zien het smelt op de tong eh.
- De koe, de smaak is minder sterk uitgesproken, maar....delicaat eh.
- De berg kaviaar....en dit is 't toostke wat erbij hoort eh.
- En voor we verdergaan, d'n olifant.

Wat blijft dit een heerlijke scene ;)


Geweldige tekenfilm gewoon.

"Heb jij de kok niet zien buiten komen? Hij heeft me net na het voorgerecht in de steek gelaten" _O^
Ook het trappenhuis is fantastisch. " Moet ik hier zijn voor vrijgeleide A-39? A-38 bedoeld u? Neenee, ik bedoel wel degelijk A-39!" _O^Ik vind dit de beste Asterix-film van ze allemaal.
Tot het eiland vind ik het niet veel speciaals maar daarna gaat het gewoon geweldig verder, ik heb mij ziek gelachen. 4.0 sterren

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 april 2006, 13:18 uur
Ja het stripboek heet ook Asterix en de Helden...zowel de film als het stripboek is lachen :D


er is geen strip van dit verhaal.... 8|

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 april 2006, 14:33 uur
Het is echt een fantastisch verhaal. zeker de beste van Asterix. Vroeger keek ik hier veel naar. ;)

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 april 2006, 17:06 uur
mr.gaunt schreef:
(quote)


er is geen strip van dit verhaal.... 8|


Jawel, die is er wel...heb hem zelf liggen :P Is gemaakt na de film.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 augustus 2006, 23:45 uur
Heb ooit de gehele boxset gekocht met alle 6 de vroegere tekenfilms op een aparte dvd (Asterix en de Britten, Asterix de Galliër, Asterix en Cleopatra, Asterix en de knallende ketel, Asterix en de helden en Asterix contra Caesar) voor 15 euro samen geloof ik. Vooral deze is gewoon genieten! De beste van allemaal!

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 september 2006, 21:51 uur
Grappigste Asterix en Obelix film, de beste.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 februari 2007, 21:10 uur
Heerlijke humoristische tekenfilm die ondanks het simpele verhaal gemaakt lijkt te zijn voor een publiek van alle leeftijden.

prachtige verwijzingen naar Diverse culturen als ook Burocratie en Commercie.

4,5 ster

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 maart 2007, 16:05 uur
Asterix en Obelix! Geweldig! De tekenfilms en de strips zijn prachtig. De films vind ik echter wat minder leuk. Maar goed. Asterix en de helden vind ik de beste tekenfilm van zijn reeks. Maar ik vind het stuk voor stuk leuke tekenfilms.

 

veron35
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 april 2007, 10:11 uur
De beste Asterix en Obelix film. Eerst opgenomen op video band en later gratis de dvd gekregen bij super de boer.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 januari 2008, 23:42 uur
Supergrappige Asterix en Obelix film!
Alle werken gaan gewoon zo makkelijk met dit duo, dat het hilarisch word.
Hoe meer ik hem zie, hoe leuker hij word.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 januari 2008, 14:16 uur
GerwinF schreef:
mr.gaunt schreef:
(quote)


Jawel, die is er wel...heb hem zelf liggen :P Is gemaakt na de film.
Dat is geen comic/stripboek maar een 'beeldverhaal'.

Gewoonweg dé gaafste Asterix verfilming. De tekenfilms hiervoor zagen er af en toe niet echt mooi uit en misten af en toe de humor uit de strips, terwijl de films hierná juist weer (te?) mooi uitzagen maar niet alleen de humor uit de strips misten maar ook de verhaallijnen vaak te standaard werden.
Neen, De Helden is gewoon perfect...zelfs na al die jaren :)

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 januari 2008, 14:25 uur
Hoe heten trouwens de Nederlandse insprekers van Asterix en Obelix in deze eerste tekenfilms?
Ik blijf ze altijd geniaal gecast vinden, en zeker weten nog beter dan de originele Franse en Engelstalige stemmen. De enige tekenfilms waarbij ik de Nederlandse versies beter vind dan de originele :)

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 juli 2008, 11:31 uur
Geniale film, mijn persoonlijke favoriet. Ben nu 21 en hij is nog altijd even goed. Er is geen film die ik zo vaak opnieuw gekeken heb als deze. Het blijft lachen. De mensen die de stemmen ingesproken hebben verdienen een lintje.

Ik heb de strip eens gekocht voor 35 gulden bij een stripshop; je kreeg je strip gratis bij een eppo van heel lang geleden. Hij heet "Asterix verovert Rome".

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 augustus 2008, 11:58 uur
De leukste Asterix! Heel wat keren gezien. Mijn oude VHS heet trouwens Asterix En De Helden.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 oktober 2008, 17:42 uur
De beste Asterix!

 

Zinema
(crew)
avatar van Zinema
quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 januari 2009, 15:44 uur
Iets minder dan de schitterende, extra dunne, comic die ik destijds verslonden heb. In mijn herinnering zat hij gratis bij de Eppo. Maar evengoed onderhoudend en vermakelijk. Met soms erg leuke grappen. Redelijk.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 april 2009, 16:38 uur
Als er iets is, waar ik een hekel aan heb (nu al wel een paar keer mee te maken gehad), dan is het wel om op een vreemd toetsenbord mijn bericht te moeten typen. Vorige keer werd ik daar, tijdens het typen van een bericht bij Magnolia, helemaal Gallisch van. Niet dat het erg is, want uiteindelijk staat er weer eens een nutteloos bericht bij welke film dan ook (tot nu toe bij de meeste films kan ik het nl. niet laten om mijn mening te laten weten.)

Deze Asterix kende ik al, van vroeger, hoewel ik sommige dingen wel wat vergeten was, ja. Ik vond hem weer hilarisch. Asterix is ook echt een stripfiguur die tijdlloos goed zal blijven, met leuke grappen.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 januari 2010, 21:29 uur
Fantastisch, hilarisch, historisch! 5*

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 juni 2010, 13:48 uur
Toch een van de mindere Asterix en Obelix tekenfilms. Het is allemaal gewoon te onwerkelijk bij vlagen. In de andere films gebeuren ook wel eens onwerkelijke dingen, maar niet zoveel als hier.

3

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 augustus 2010, 19:17 uur
Zinema schreef:
Iets minder dan de schitterende, extra dunne, comic die ik destijds verslonden heb. In mijn herinnering zat hij gratis bij de Eppo. Maar evengoed onderhoudend en vermakelijk. Met soms erg leuke grappen. Redelijk.


Gratis bij de Eppo inderdaad. Is een zeldzaam verzamelaarsobject binnen de Asterix serie. Was dan ook heel blij verrast toen ik hem na jaren in mijn bezit kon krijgen.
Over de film: altijd vermakelijk, zo'n Asterix tekenfilmpje, maar kan wat mij betreft niet tippen aan de boekvorm. Vooruit, een 6.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 augustus 2010, 17:39 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Toch iets minder dan ik me herinner, met animatie van wisselende kwaliteit, maar wel een paar leuke grappen. Mooiste moment was de scène in de grot, die wat aparte animaties bevatte.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 september 2010, 17:39 uur
Erg leuke geestige Asterix film. Het blijft gewoon zeer leuk en er zitten geinige scene's in zoals bij het plezier eiland etc. Grappig ingesproken en ook leuke teksten. En natuurlijk ook de schitterende tekenstijl met leuke muziek. 4,0.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 oktober 2010, 15:21 uur
dit is echt de ALLERBESTE asterix-film, die met de britten vond ik ook leuk, maar is toch echt de top!

vroeger waren die 12 opdrachten gewoon een leuk avontuur om naar te kijken, en begreep ik nog niets van de achtergronden, nu weer eens opnieuw gekeken, nu snapte ik het wel alles, en wordt het steeds leuker! voor alles en iedereen leuk! met waarschijnlijk een van de beroemdste uitspraken van de films: WIJ ZOEKEN HET VRIJGELEIDE A-38!!!

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 oktober 2010, 13:28 uur
baafeurus schreef:
WIJ ZOEKEN HET VRIJGELEIDE A-38!!!

'Je hangt me de keel uit met je haven!' _O^

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 oktober 2010, 17:54 uur
Laatst weer eens gezien. Ik vond dit vroeger één van de leukste Asterix films uit de reeks en nu nog steeds. Veel verschillende scenes en personages, vooral die scene met die enge grot was mij erg bijgebleven, en de wijze van de top :) Kwam hem tegen in een box met nog 5 andere voor maar 10-15 euro!!! Helaas staat daar geen Franstalige versie op....

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 maart 2012, 19:17 uur
Legendarische film is dit bijna, maar bij herziening toch een beetje teleurstellend. Eigenlijk is de vorige Asterix-film, Astérix et Cléopâtre, veel creatiever gemaakt dan deze.

Als kind vond ik die twaalf opdrachten geweldig, maar als ik het nu terug kijk mist het toch allemaal een zekere epische dimensie of zo - het gaat zo onwaarschijnlijk gemakkelijk allemaal, en zó geweldig goed gevonden of hilarisch zijn veel 'werken' eigenlijk niet. Met één grote uitzondering, meteen de beroemdste van al en tegelijk ook een van de beste Asterix-scenes ooit, in het 'Maison qui rend foux' :) Voor de rest is deze vooral het vermelden waard omdat hij als film geschreven is en dus niet op een strip is gebaseerd - maar ondanks dat en zijn haast legendarische status (toch in mijn generatie lijkt het) heeft het toch weinig om het lijf en zijn veel strips geraffineerder. Leuke figuren wel, soms lichtjes gebaseerd op karakters uit de strips maar dan in een andere context. Misschien dat het geheel gewoon iets te kinderachtig is - de strips zijn voor volwassenen nog steeds een plezier om te lezen en hilarisch grappig, dit verhaal biedt dan net iets te weinig. De beste scenes zijn dan juist die die wel een extra lading hebben, hoe eenvoudig ook, en ook voor volwassenen herkenbaar zijn. Het gekkenhuis als bureaucratische helletocht, de hypnotiseur die door de nuchterheid van Asterix helemaal uit het lood geslagen is, het paradijs-eiland dat het laat afweten op de meest banale dingen zoals het gebrek aan goed eten,...

De film is ook gemaakt vlak voor Goscinny's dood, en lijdt een beetje aan het euvel waaronder ook de laatste strips wat te lijden hadden: de personages zijn zo bekend geworden dat ze bijna verplicht moeten voldoen aan de karikaturale verwachting: Obelix moet aan eten denken, zeggen dat hij niet dik is en vanalles 'rare jongens' vinden, enz. Bij de strips tussen '65 en '75 is dit nog niet zo storend en wordt er nog volop geëxperimenteerd met nieuwe elementen en ideeën en ook belangrijke nevenpersonages geïntroduceerd en verder ontwikkeld, daarna vermindert dat steeds meer. Maar dat valt al bij al nog mee natuurlijk als je ziet wat er de laatste tien jaar door Uderzo geproduceerd is en waar tussen de clichés alleen nog maar lucht zit :)

Opvallend ook de grafische verschillen met de twee vorige films: deze is wat artistieker aangepakt lijkt het, meer schilderachtig getekend, soms zelfs precies met potlood - interessant, maar mij viel vooral op dat het de film erg wazig maakte en te weinig detaillering toeliet. Dan heb ik liever een klassieke tekenwijze waar dan meer energie gestoken wordt in details en grapjes met voorbijgangers op de achtergrond en zo.

Leuke en grappige film is het wel, maar mijn favoriet blijft toch Asterix en Cleopatra!