Daratt (2006)
Alternatieve titels: Dry Season, Saison Sèche

29 stemmen | gemiddelde 3,22

Tsjaad / Frankrijk / België / Oostenrijk
Drama96 minuten
geregisseerd door
Mahamat-Saleh Harounmet
Ali Barkai,
Youssouf Djaoro en
Hisseine AzizaNadat verschillende Afrikaanse landen verscheurd werden door burgeroorlogen, werd er door de VN en de regeringen zelf orde op zaken gesteld. Zo ontvingen vele burgers gratie voor hun misdaden tijdens de oorlog. Ook in de omgeving van Atim worden enkele mensen vrijgesproken. Maar met die uitspraken is lang niet iedereen het eens. De grootvader van Atim geeft hem een vuurwapen en een zeer gevaarlijke opdracht. Hij moet naar de stad om de moordenaar van zijn vader uit de weg te ruimen. Maar eenmaal in de stad blijkt dat niet zo simpel te zijn.
3,5
[permalink] geplaatst op 1 februari 2007, 15:34 uurwoensdag 31-01-07 gezien op het IFFR, pathe 3.
sterke film, die ondanks de weinige dialogen spannend en interessant blijft. was zeker de moeite waard.
leuk was overigens dat na afloop van de film, de DOP nog de nodige toelichting kwam geven. Wat opvallend was, was dat de film geschoten werd op het moment dat er een hevige oorlog aan de gang was in Tsjaad. De taak van deze DOP was vooral de camera op de goede plek plaatsen zodat er geen lijken te zien waren!
Oja, de rol van Nassara, werd zeer overtuigend neergezet door een man die in het dagelijkse leven geen acteur is, maar die Minister van buitenlandse zaken van Tsjaad blijkt te zijn. "Hij vond t gewoon leuk om mee te doen"! haha
3,5*
3,5
[permalink] geplaatst op 15 oktober 2007, 0:21 uurMahamat-Saleh Haroun wist na Abouna nu wel een film te maken die weet te intrigeren. Onder bizarre omstandigheden gefilmd en vooral ook erg belangrijk om gemaakt te worden. Het wraakverhaal krijgt hierdoor een extra interessante emotionele lading. Geheel terecht beloond met filmprijzen in speciale humanitaire categorieen. 3.5 sterren
2,0
[permalink] geplaatst op 24 juni 2010, 13:36 uur30 juni 22:00 - 23:30
ARTE