Spanking the Monkey (1994)

12 stemmen | gemiddelde 3,41
Verenigde Staten
Komedie /
Drama100 minuten
geregisseerd door
David O. Russellmet
Jeremy Davies,
Elizabeth Newett en
Benjamin HendricksonRaymond Aibelli is een veelbelovend medisch student die klaar is voor een prestigieuze zomer-stage bij een belangrijk ziekenhuis. Hij bezoekt even zijn ouders (denkt ie). Maar zijn moeder krijgt een ongeluk en zijn vader vraagt of hij langer thuis wil blijven om voor zijn moeder te zorgen.
3,0
[permalink] geplaatst op 26 juli 2002, 20:45 uurlaat de synoniemen wedstrijd beginnen.
FisherKing
[permalink] geplaatst op 11 oktober 2004, 21:47 uurGeschreven en geregisseerd door David O. Russell. Won destijds de publieksprijs bij het Sundance filmfestival.
De merkwaardige titel schijnt de lading niet te dekken.
Recensie
3,0
[permalink] geplaatst op 2 januari 2006, 20:59 uurHmm.
In het begin is het nog redelijk droogkomisch (hoewel de humor niet geweldig werkt), maar later wordt het toch echt een bitter drama. De term "comedy" vind ik uiteindelijk ook wat misplaatst, gezien er na het einde van de film toch echt niet veel meer te lachen valt.
Begin is matig. Redelijk droog, maar niet scherp genoeg. Film is wel aardig, maar schreeuwt een beetje Amerikaanse alternatieve tienerfilm, waar er ondertussen al veel betere van bestaan.
Wanneer de gezinssituatie duidelijk wordt en het drama als een vuurpijl op de kijker afgeschoten wordt werkt de film beter. Er wordt goed geacteerd, de verwikkelingen zijn boeiend, maar de film wordt in de steek gelaten door een nogal flauwe buitenkant. 't Is een film zoals er duizenden gemaakt worden. Een iets ruwer topic, maar verder weinig speciaals.
Kom uiteindelijk aan een kleine 3*. Vooral het einde is best indrukwekkend, maar mist goeie regie om een echt sterke film te zijn. Kan hem niet afraden, maar ik ken vele betere films in het genre (denk dan aan Mysterious Skin).