134.887 gebruikers | 85.687 films | 31.044 regisseurs | 3.507.642 berichten | 4.929.133 stemmen
 

Koursk: Un Sous-marin en Eaux Troubles (2004)

Alternatieve titel: Kursk: A Submarine in Troubled Waters 

 

Koursk: Un Sous-marin en Eaux Troubles (2004)
2 stemmen | gemiddelde 3,00
mijn stem:
Frankrijk
Documentaire
77 minuten

geregisseerd door Jean-Michel Carré

Augustus 2000. In de Barentszee houdt de Russische zeemacht een grootscheepse oefening. Amerikaanse en NAVO-schepen zijn in de buurt in een poging om de Russische militaire geheimen te ontsluieren. Plots vindt aan boord van de Koersk een explosie plaats. De Russische autoriteiten lossen aanvankelijk niets over het ongeluk. Met mondjesmaat geven ze informatie vrij. Maar vertellen zij wel de waarheid?
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 augustus 2006, 20:37 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Heel schokkend wat deze documentaire onthult, namelijk dat de Amerikanen de Koursk (uit zelfverdediging, nadat de Russen ontdekt hadden dat ze bespioneerd werden) neergehaald hebben met een torpedo. Het lijkt wel een goede plot voor een oorlogsfilm over de koude oorlog, maar het is toch even slikken als je nagaat dat de Russische overheid een deel van de bemanning met opzet niet te hulp schoot omdat deze de ware toedracht van de feiten zouden kunnen openbaar maken en zo WO III ontketenen. Deze docu stemt tot nadenken, maar is visueel erg belabberd. Jammer.
2,40*

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 augustus 2006, 11:30 uur
Zou graag wel eens willen zien.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 augustus 2006, 18:08 uur
Lola3 schreef:
Zou graag wel eens willen zien.


Was onlangs op TerZake Zomer. Komt wel terug...

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 augustus 2009, 10:33 uur
Deze documentaire heb ik niet gezien, maar ik ken het hele verhaal wel. Dat komt omdat ik onlangs een oude videoband vondt met daarop een opgenomen "extra journaal" waarin vermeld stondt dat de K-141 Kursk gezonken was!!! daardoor ben ik me in het onderwerp gaan verdiepen.