134.887 gebruikers | 85.687 films | 31.044 regisseurs | 3.507.584 berichten | 4.929.013 stemmen
 

The Ron Clark Story (2006)

Alternatieve titel: The Triumph 

 

Ron Clark Story, The (2006)
195 stemmen | gemiddelde 3,29
mijn stem:
9 jaar angst grof taalgebruikVerenigde Staten
Drama
90 minuten

geregisseerd door Randa Haines
met Matthew Perry, Brandon Smith en Ernie Hudson

Ron Clark is een gewone leraar die zijn vertrouwde dorpje in North Carolina verlaat om les te gaan geven in één van de openbare scholen te New York. Hij krijgt meteen één van de moeilijkste klassen toegewezen, maar gebruikt zijn enthousiasme en creativiteit om zijn missie tot een goed einde te brengen.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 september 2007, 17:18 uur
Wow, wat een rip off van Dangerous Minds

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 december 2007, 13:11 uur
Opvallend veel positieve reacties hier, had ik eerlijk gezegd niet verwacht. Sterke acteerprestaties (ook de kinderen), maar zo een verhaal kan ook ik bedenken, daarom maar 1.5

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 februari 2008, 14:13 uur
mooie film en het maakt het nog beter dat het echt gebeurt is.

 

Lad
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 juli 2008, 19:06 uur
Hij is vanavond op TV! Ik ga deze alvast bekijken denk ik, met redelijk grote verwachtingen.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 juli 2008, 22:17 uur
ik heb hem juist gezien op tv. ik had er niets zo veel van verwacht. maar hij is wel goed. en als je dan weet dat het waargebeurt is.

3.5*

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 juli 2008, 22:19 uur
heb hem juist gezien,
mooie film

4*

 

Lad
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 juli 2008, 10:33 uur
Deze film kon mijn verwachtingen inlossen. Vreemd dat hierover niet meer "nieuws" is geweest. Het is echt een leuke film, die je gedurende de hele tijd blijft boeien.

3,5 sterren, goede film.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 juli 2008, 11:18 uur
Mooie film! niets op aan te merken

 

quote
1,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 juli 2008, 12:04 uur
film met een splinterdun verhaal en zeer slechte acteerprestaties van matthew perry

 

Lad
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 juli 2008, 14:45 uur
g_unitboy schreef:
film met een splinterdun verhaal en zeer slechte acteerprestaties van matthew perry


Niet mee eens, Matthew Perry verbaasde mij zelfs in positieve zin!

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 juli 2008, 19:40 uur
Ja, in tegenstelling tot wat ik verwachtte, was dit een leuke film met een goede Mathew Perry

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 juli 2008, 4:24 uur
nogal afgezaagd, heb dit soort verhaaltjes al te vaak gezien.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 juli 2008, 15:00 uur
Dit is echt een goeie film.
Ik werd helemaal meegesleept in het verhaal en dat is wat je zoekt in een film.
Dat vind ik toch.

Wanneer je niet meer weet wat om je heen gebeurt, je niet afgeleid wordt door wat gebeurt om je heen en je alleen nog geintresseerd bent in de film die bezig is dan mag je praten van een goeie film.

Voor mij was dit het geval + het feit dat matthew perry een uitstekende prestatie neergezet heeft. Deze rol was gewoon weggelegd voor hem.

Ik ben een hevige 'friends'-fan maar hier zag ik toch een heel andere perry.
Wat ik wel nog herkende in hem was z'n humor.

5*

 

Kevin13
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 juli 2008, 21:38 uur
g_unitboy schreef:
film met een splinterdun verhaal en zeer slechte acteerprestaties van matthew perry


bekijk de film opnieuw zou ik zeggen. zeer goed geacteerd door Perry !

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 augustus 2008, 16:56 uur
Schitterende film, heel ontroerend!
Matthew Perry speelt hierin de rol van zijn leven voor mij.
Ik word volledig meegezogen in het verhaal en alles is zeer goed in beeld gebracht.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 november 2008, 23:10 uur
13 in een dozijn tv film. Wel vermakelijk.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 december 2008, 13:34 uur
mooie film. Een beetje een aangrijpend verhaal, goed acteerwerk van Perry en de anderen, een film die wel nablijft,...
Eigenlijk niets slecht over te zeggen. Dat het een waargebeurd verhaal is, werkt alleen in z'n voordeel.
Zeker een aanrader!

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 februari 2009, 14:58 uur
Vandaag op tv gezien,

leuke film!

4,5!

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 februari 2009, 15:15 uur
2006??? :o

Camerabeelden leken uit de jaren 90 te komen!
Dat is dus al behoorlijk prut.
En Perry acteerde ook matig.
Een leraar zou in het echt nooit op die manier omgaan met zaken.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 februari 2009, 16:34 uur
En toch heeft een leraar het zo gedaan want het is een waargebeurd verhaal. Oké, het zal wel niet precies zo zijn verlopen, maar de manier waarop hij de kinderen weet te overtuigen zal wel zoals in de film zijn geweest.
En camerawerk in films uit de jaren 90 is zeker niet altijd "prut".

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 juni 2009, 16:02 uur
Vond deze zeker geen slechte film.
Het had wel iets van Dangerous Minds maar met jongere kinderen en toch goed dat ze laten weergegeven dat niet makkelijker word voor leerkrachten.
Aan het "slechte camerawerk" stoorde ik mij totaal niet en Perry zetten toch eens een andere rol neer dan gewoonlijk. Hij heeft dat zeker niet slecht gedaan.
Ga mijn stem wel op 3,5 zetten want ik vrees dat na de 2de keer ze anderes daar toch zal belanden:-)

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 juni 2009, 16:37 uur
doodah schreef:

En camerawerk in films uit de jaren 90 is zeker niet altijd "prut".


Als het beeld er uit ziet als 90's terwijl de film uit 2006 komt is dat behoorlijk lelijk.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 november 2009, 12:26 uur
Vandaag op tv gezien cool *:)*
Hahahahahaha gekke mensen 3.5*

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 januari 2010, 17:19 uur
Ondanks het vele vermaak is heel wat negatiefs te merken in deze film. Het acteerwerk van Matthew Perry kan nog door de beugel, maar dat van de kinderen echt niet meer. Qua script ook niet al te vet. "The Ron Clark Story" evolueert zichzelf maar verder op een zeer voorspelbare wijze en ongeloofwaardige dialogen, al komt dit vaak door het slechte acteerwerk of gewoon vrij rare reactie qua zinsformulering, dit bedoel ik niet in grote lijnen.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 mei 2010, 22:50 uur
iemand enig idee waar ik deze op dvd kan krijgen?

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 maart 2011, 10:33 uur
Na "Blackbord Jungle" en al wat er op volgde, de zoveelste film over een leerkracht die door het vertrouwen van zijn leerlingen te winnen een probleemklas op het rechte pad brengt.
Deze "The Ron Clark Story", die het predikaat "waar gebeurd" meekrijgt is alvast een lichtere, sympathiekere versie van het thema en verloopt nagenoeg volledig als een feel-good movie.
Matthew Perry is knap in zijn rol van leraar waarmee vele leerlingen zich zouden akkoord verklaren.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 februari 2012, 14:49 uur
Mede vanwege het krakkemikkige onderwijssysteem in de Verenigde Staten beginnen films over moeilijke schoolklassen daar zo langzamerhand een eigen genre te worden. Niet dat ik daar bezwaar tegen heb, want de meeste van die films spreken mij erg aan.
Dat geldt zeker ook voor The Ron Clark Story. Een best wel boeiende tv-film met aardige rollen van Matthew Perry en de kleine Hannah Hodson. Film blijft niettemin ver verwijderd van de absolute topper in dit "genre": Stand and Deliver (1988) met Edward James Olmos.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 februari 2012, 9:16 uur
Niet slecht, een beetje zeemzoet, een bekend soort verhaal met een lach en een traan, deze keer in New York. Matthew Perry doet het uitstekend, de kinderen zijn wisselend in acteerkwaliteiten.
Een echt leuke leraar, met onderwijstechnieken als rappen bv krijgt zijn klas mee en voert ze tot betere prestaties. Zo'n verhaal zal iedereen wel ontroeren, denk ik.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 februari 2012, 12:08 uur
Als laatst ingelogd in half 2007. Speciaal voor deze film weer online gekomen om wat te schrijven. Wat een geweldige film! Ik keek naar de film als onderwijzer-in-spe, dus ik zat vooral te kijken naar de methodieken in moeilijke klassen en hoe met dit soort klassen om te gaan enzo. Het boek dat Ron Clark geschreven heeft, heb ik gisterenavond meteen na de film besteld. Het lijkt me wel wat om te experimenteren met de regels die hij heeft opgesteld voor zijn klas. Ik ga weliswaar voor een middelbareschoolklas staan, maar toch zijn regels als 'recht in een lijn lopen, niet praten in de gang' als je naar de mediatheek loopt met een groep, niet gek en zeker het experimenteren waard. Gaat het fout? Terug naar de plek en opnieuw proberen. Niet om de leerlingen te straffen, maar om de leerlingen manieren en respect te leren. Gedrag moet door docenten ook aan de leerlingen geleerd worden, daar de kinderen soms weinig meekrijgen van ouders wat betreft manieren e.d.

De film is dus heel goed binnengekomen bij mij en gaat misschien heel mijn onderwijskundige visie bepalen...

(Wellicht to be continued)

4,5*

(Door het verhaal en de lering die ik eruit trek, ga ik niet eens meer klagen over cinematografie en dat soort ongein...)

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 februari 2012, 12:18 uur
@Jeffrey90 welkom terug

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 februari 2012, 17:05 uur
Aardig mooie dramafilm. Ik wist niet wat ik ervan moest verwachten dus liet het allemaal maar op me afkomen. Matthew Perry zet een goede rol neer. Ik heb nooit iets over Ron Clark gehoord maar Perry zorgt wel voor sympathie voor het personage. Maar ook veel kinderen vond ik erg goed acteren. Het verhaal is interessant en de film verveelt over het algemeen niet. Niet elke scène kwam even sterk op me over maar er zaten ook niet echt vervelende tussen. Leuk om eens gezien te hebben.

3*

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 februari 2012, 21:27 uur
Zeker een mooie dramafilm...
Prachtig verhaal...
Prima acteerwerk...
Bekende acteur Ernie Hudson...
Acteur Matthew Perry speelt goed...
Mooi HD kwaliteit...
Het is wel moeite waard...
Ook leuk voor de kinderen...

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 februari 2012, 19:54 uur
Vermakelijk, maar niet heel bijzonder.