134.887 gebruikers | 85.687 films | 31.044 regisseurs | 3.507.591 berichten | 4.929.017 stemmen
 
locatie: Films » Azur et Asmar (2006) » Info

Azur et Asmar (2006)

 

 

Azur et Asmar (2006)
20 stemmen | gemiddelde 2,92
mijn stem:
alle leeftijdenFrankrijk / Spanje / België / Italië
Animatie / Avontuur
99 minuten

geregisseerd door Michel Ocelot
met de stemmen van Cyril Mourali, Karim M'Riba en Hiam Abbass

Lang geleden werden twee kinderen verzorgd en grootgebracht door dezelfde vrouw. Azur, blond met blauwe ogen, zoon van de kasteelheer, en Asmar, bruin met zwarte ogen, zoon van de min. De kinderen, die opgroeien als broers, worden brutaal gescheiden. Maar Azur, getekend door de legende van de Fee van de Djins die zijn min hem vertelde, rust niet voor hij haar terugvindt. De twee zoogbroeders, die intussen opgegroeid zijn, gaan elk apart op zoek naar de Fee. Op hun tocht ontdekken ze toverachtige streken die zowel gevaren als wonderen herbergen...
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
0,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 juli 2007, 21:35 uur
Kitscherig en moraliserend prul vol houterig geanimeerde 3d-schepsels met 1d-karakters. De felle kleuren en spuuglelijke motiefjes doen daarnaast serieus pijn aan de ogen; een aanrader voor visueel masochisten.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 31 juli 2007, 13:57 uur
leuke film het is iets anders dan die hollywoodse disney die we laatste tijd word mee overspoeld , hebben we gezien in Cinema Sphinx gent
het is daar heel gezellig

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

Azur & Asmar (€ 11,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Azur & Asmar (€ 12,49)
exclusief € 0,99 verzendkosten

Azur & Asmar (€ 12,50)
exclusief € 1,95 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 april 2009, 22:24 uur
Prachtige bloemen en bomen, zoals we van Ocelot gewend zijn. Ook de mozaieken in de tempels zijn prachtig. Maar het verhaal is helaas erg plat en de dialogen sukkelig. Maar het ergst zijn de erg lelijk geanimeerde hoofdpersonen. Haalt het niet bij de Kirikou films al zou je de film bijna aanraden door die prachtige achtergronden. Helaas maar half geslaagd dus.

 

neo
(moderator)
quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 oktober 2009, 22:38 uur
De animatie achtergronden in alle films van Michel Ocelot zijn prachtig. De algemene stijl is apart te noemen en lang niet altijd even mooi. Maar het volstaat. En daar gaat het om. Neemt niet weg dat er ook wat lelijke animaties te aanschouwen zijn in iedere film, zo ook in Azur et Asmar.

Azur et Asmar haalt het ook niet bij de moralistische Kirikou films. Het verschil is dat die films op een leuke manier omgaan met het moraal. Daar is hier in verminderde mate spraken van. Desalniettemin is het toch een prikkelend avontuur wat van begin tot einde weet te boeien.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 februari 2010, 21:41 uur
Ik moet zeggen dat ik wel erg vaak dubbel lag tijdens het kijken van deze film, ik denk iets te vaak dan de bedoeling is geweest.

Soms heel mooie omgevingen, soms minder mooi. Maar verder zoals Alastor zegt tegen het kitscherige aan of er dwars doorheen. Ook de 3D animatie in 2D animatie is een gemiste kans. Ik denk dat ze een keus hadden moeten maken tussen deze twee, want veel ideeën in de omgevingen zijn best goed. Het is jammer dat dan vaak de animaties of het verhaal zelf roet in het eten gooit.
Want het verhaal was ook vrij standaard, de personages kennen vrijwel geen diepgang. En op het einde al helemaal om te huilen. Erg vervelende opeenvolging van gebeurtenissen waar dan uiteindelijk blijkt dat al die heisa nergens voor nodig was (geen idee of dit in spoilers moet).

Erg jammer van de op sommige momenten mooie visuals.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 november 2011, 19:48 uur
Oei, dit is toch even wennen. De tekenstijl is wel niet de meest aantrekkelijke die 'k al had gezien: platte achtergronden, doffe kleuren, ... bijna had 'k zin om hem stop te zetten, maar toch ben 'k verder blijven kijken en eigenlijk gelukkig maar. Het verhaal werd boeiender en de animaties werden mooier en kleurrijker. Het verhaal is een echt sprookje die jong en oud wel zal kunnen bekoren.
Het einde vond 'k wel een beetje sneu, ze bleven precies maar doorgaan en doorgaan.
De animatiefilm heeft zeker niet hetzelfde niveau als een Pixarfilm, maar uiteindelijk vond 'k hem toch het bekijken waard. Wie graag eens een sprookje ziet, is hier wel aan het goeie adres.