134.887 gebruikers | 85.687 films | 31.044 regisseurs | 3.507.635 berichten | 4.929.123 stemmen
 

Blackwater Fever (2008)

 

 

Blackwater Fever (2008)
19 stemmen | gemiddelde 2,34
mijn stem:
12 jaar geweldNederland
Roadmovie / Drama
70 minuten

geregisseerd door Cyrus Frisch
met Roeland Fernhout en Ellen ten Damme

Wat zijn de mechanismen waarmee we ons wapenen tegen de wreedheid van de wereld? Kan oorlog, honger en ziekte ons echt iets schelen? Blackwater Fever gaat over een man (Roeland Fernhout), die door een woestijn-achtig landschap reist en probeert deze vragen te beantwoorden.
 

 

gebruiker
bericht

 

kappeuter
(moderator)
avatar van kappeuter
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 juni 2006, 11:01 uur
'Wat volgt, is een abstracte, surrealistische film, die sterk doet denken aan The Brown Bunny van Vincent Gallo. '
Ik, moordenaar - Cinema.nl Special - cinema.vpro.nl

Blackwater Fever is vrijdag en zondag te zien tijdens het Holland Festival. Filmfreak brengt de film dit najaar uit in de bioscoop.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 juni 2006, 13:25 uur
Een nederlandse film met een engelse titel.
En WIJ NEDERLANDERS maar proberen te zeggen: GEBRUIK ZOVEEL MOGELIJK NEDERLANDSE TAAL :D

Even zonder dollen, zo te lezen lijkt de plot best wel interessant

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 juni 2006, 16:12 uur
Na de vergelijking met The Brown Bunny was ik gelijk getriggered. Ben benieuwd; nog nooit iets van Frisch gezien...

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 juni 2006, 3:26 uur
Zo ken ik "De kut van Maria" van Frisch, die steevast door de docenten op de filmacademie: "De kat van Maria", en door het cineco laboratorium, die de film ontwikkelde: "De hut van Maria" werd genoemd.

Lees dat Fernhout gebrouilleerd is met Frisch. Ach... het is zo'n innemende kunstenaar. Eigenlijk de enige in filmland (die ik ken iig) :)

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 oktober 2006, 23:18 uur
Een mislukt stukje cinema variete?!... niet best in ieder geval.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 november 2007, 0:42 uur
Zag een bijna affe versie en vond het niet onaardig.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 november 2007, 8:27 uur
Weet je toevallig iets over de distributie van de film?

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 november 2007, 13:01 uur
DVD = Filmfreak

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 november 2007, 13:15 uur
Ok, thanks.

 

kappeuter
(moderator)
avatar van kappeuter
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 november 2007, 13:59 uur
Is nog geen dvd van toch?

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 november 2007, 17:42 uur
Zie hem nog niet op de website staan.

 

kappeuter
(moderator)
avatar van kappeuter
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 april 2008, 15:13 uur
Gaat alsnog draaien in enkele bioscopen:
Premièretheaters: Het Ketelhuis (Amsterdam) en Louis Hartlooper Complex (Utrecht)
vanaf 12 juni 2008

Festivalselecties:
Blackwater Fever is in juni 2006 vertoond als work-in-progress tijdens het Holland Festival

meer info

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 juni 2008, 0:12 uur
Deze wil ik wel heel graag zien. Niet zozeer omdat ik het idee heb dat de film erg goed zal zijn maar meer omdat het verhaal rond de film me wel intrigeert. Ga zeker kijken of ik een dagje kan vinden om naar het Ketelhuis af te reizen. :D

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 juni 2008, 14:28 uur
Was even wennen, maar wat een schitterende film! Enige nadeel is dat de vorm soms wel voorrang kreeg op de inhoud.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 juni 2008, 14:54 uur
Vond hem vooral veel potentie hebben, maar het helaas net niet helemaal waar maken. Niet de beste film van het jaar, waarschijnlijk wel de dapperste.

Recensie volgt.

3*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 juni 2008, 20:30 uur
Blackwater Fever is niet de beste, maar wel de dapperste film van het jaar. Niet een film die je beklijvende beelden bezorgt, maar hopelijk wel één die je aan het denken zet. Niet alleen over hoe goed wij het hier hebben en hoe slecht ze het in andere gebieden van de wereld hebben. Maar vooral over hoe afgestompt we eigenlijk zijn. Frisch bedoelingen lijken duidelijk. Zeker met het oog op het einde. Het zit er allemaal wel in, maar toch heeft het niet de impact die het zou moeten hebben. Net als in Frisch’s eerdere film Vergeef Me, waar een soortgelijk effect wordt nagestreefd, maar waar het ook niet helemaal uit de verf komt. Dit is echter maar ten dele de filmmaker aan te rekenen. Frisch laat je wel kijken, maar nooit naar de dingen die er echt toe doen. Tegelijkertijd zorgt hij hierdoor juist dat de beelden aan het einde geen impact meer maken. Zijn publiek is in zo´n extreme mate beïnvloed door alle input welke in het leven binnenkomt via de media, dat we een stel hongerige Afrikanen niet eens meer zo erg vinden. En dat is behoorlijk treurig.

Hier de complete recensie:
Blackwater Fever - neerlandsfilmdoek.nl

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 juni 2008, 20:55 uur
Heb altijd een heel 'ontoegankelijk' gevoel bij het werk van Frisch, ondanks dat ik nog nooit wat van hem heb gezien.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 juni 2008, 21:11 uur
Het zijn geen 'fijne' films nee. Maar wel enorm interessant.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 juni 2008, 9:09 uur
Gisteren de affe versie gezien. Sterke film.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 juni 2008, 19:53 uur
Stem je niet?

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 januari 2010, 10:33 uur
Met n beetje geduld is t nog wel aardig kijken naar de landschappen en Ellen. Bergen pretenties en dorre vlaktes met ruimte daarvoor die k omwille van t kijkplezier voor lief neem.
Heeel veel El Topo van Jodorowsky maar dan met n auto ipv n paard.
n 1,5 voor de moeite

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 juni 2011, 3:26 uur
Torchon schreef:
Met n beetje geduld is t nog wel aardig kijken naar de landschappen en Ellen. Bergen pretenties en dorre vlaktes met ruimte daarvoor die k omwille van t kijkplezier voor lief neem.
Heeel veel El Topo van Jodorowsky maar dan met n auto ipv n paard.
n 1,5 voor de moeite


Leu beric, snap nie alle.

 

quote
1,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 juni 2011, 18:06 uur
Het autoritje is net zo saai als de woestijn, had kraak nog smaak. 8)

 

quote
1,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 juni 2011, 12:10 uur
Ik vind dit meer een kunstproject dan een speelfilm. Aardig ideetje, maar zeer matig uitgewerkt, natuurlijk is het landschap indrukwekkend, Death Valley neem ik aan. Een paar mooie shots.

Er wordt nauwelijks iets gezegd. Dat voelt hier vooral als een zwaktebod, Ellen te Damme vond ik al helemaal niet overtuigend.

Het hele project is pretentieus en neemt groteske vormen aan, het maakt allemaal teveel een intelectuele bedachte indruk.