Saw III (2006)
Alternatieve titel: Saw 3

2840 stemmen | gemiddelde 3,25
Verenigde Staten
Horror /
Thriller113 minuten
geregisseerd door
Darren Lynn Bousmanmet
Tobin Bell,
Shawnee Smith en
Bahar SoomekhDe gestoorde seriemoordenaar Jigsaw besluit zijn zieke spelletjes door te zetten. Deze keer heeft hij het gemunt op Lynn en Jeff. Lynn is een getrouwde moeder van in de dertig, die wordt gekidnapt door Jigsaw. Lynn heeft namelijk een paar donkere geheimen voor haar familie verborgen gehouden. En dan is er ook Jeff, een vader die nooit volledig hersteld is nadat zijn zoon stierf bij een ongeval. Beide worden slachtoffer van de zieke spelletjes van Jigsaw.
[permalink] geplaatst op 9 juni 2011, 22:49 uurik ben opzoek naar de 3 beste saw films uit de reeks, kunnen jullie me helpen?
3,5
[permalink] geplaatst op 30 juni 2011, 8:11 uurna het psychologische deel 1, en het kat-en muisspel van deel 2, is dit opnieuw een sterk deel in de Saw-franchise. Ook de goede plotwending mag opnieuw niet ontbreken, en uiteraard de voorzet naar een 4de film.. Prima vermaakt (hoewel soms een beetje goor), en dus 3.5*!
3,0
[permalink] geplaatst op 6 juli 2011, 13:45 uurIets zwakker dan Saw 2.
4,5
[permalink] geplaatst op 10 juli 2011, 15:16 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenEen meesterwerk binnen het horrorgenre. Saw had een heel goed verhaal, Saw II had vooral veel traps, Saw III heeft het allebei. Na de proloog waarin te zien is hoe de vallen niet te ontsnappen zijn, begint het echte verhaal. Dit lijken eerst 2 aparte verhaallijnen (Jeff's missie om zijn 'vijanden' te redden, Lynn's missie om Jigsaw in leven te houden) maar eigenlijk zijn het 2 puzzelstukjes die in het briljante einde gelegd worden en de puzzel compleet maken. De ontknoping is weer echt fantastisch.
Een minpuntje voor mij is dat ik het ongeloofwaardig vond dat Jeff zo lang twijfelde of hij Jigsaw's 'slachtoffers' zou redden of niet. De eerste twee hadden hem niets misdaan, die derde (Timothy Young) wel. Maar ik vraag me af of iemand echt moet nadenken of hij de doodrijder van zijn kind zo'n gruwelijke dood laat sterven. Het was geen opzettelijke moord, of wel? Als ik in zijn schoenen had gestaan was ik meteen begonnen met hem proberen te redden, en had ik hem, als hij gered was, misschien alsnog gestraft. Dat vond ik dus wel ongeloofwaardig. Dat minpuntje kost de film 0.5.
Eindcijfer: een 4.5
3,5
[permalink] geplaatst op 16 juli 2011, 16:32 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenGore film.
Beter verhaal dan de 2de. Ik vind het leuk (hoe moet ik het anders zeggen) dat Jigsaw die meneer (weet naam niet meer)
moet proberen de mensen te vergeven. Dat van die oma die bijna opgehangen werd, vond ik nog
, maar die scene met die 2 ijsblokken vond ik erover.(of was dat een ander deel, ik vind ze moeilijk uit elkaar te houden.)
3.5*
4,0
[permalink] geplaatst op 10 augustus 2011, 16:42 uur@dee al
100% gelijk, deze saw film vind ik ook de beste van ze allemaal.
Het was bovendien ook een echt super verhaal jammer genoeg is het niveau na Saw 3 bergaf gegaan!
4,5
[permalink] geplaatst op 25 augustus 2011, 23:14 uurWat een toffe horrorfilm
Beter dan deel 2, mist net nog een paar goeie punten die saw 1 net iets beter maken
erge bloederige en harde traps die dit deel wel het bloederigste in de reeks maken,
tja, regie van darren lynn bousman was in deel 2 & 3 prima, maar in deel 4 was zijn werk echt prutswerk. zo vond ik repo!: the genetic opera van hem ook best wel bagger
maar dat wil niet zeggen dat deel 3 niet super is, want dat is ie

4,5
[permalink] geplaatst op 29 augustus 2011, 22:06 uurHet derde deel in de geniale 'saw'-reeks is gelijk ook weer één van de besten.
heerlijke plotwending op het eind.
Ook geniale, brute en bloederige traps.
Nee, ik blijf het verhaal van saw toch één van de betere vinden qua horrorfilms.
Saw III is super!
[permalink] geplaatst op 10 september 2011, 20:32 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenals die rechercheurdame van de angel trap wel op tijd dat slot had losgekregen, had Amada dan rib voor rib die installatie eraf gehaald
3,0
[permalink] geplaatst op 10 september 2011, 23:50 uurHij is veel te geweldadig naar mijn smaak, maar het verhaal was van dit deel echt weer goed en onverwachts (niet zo geweldig als in deel 1, maar een stuk beter dan in deel 2).
[permalink] geplaatst op 11 september 2011, 0:08 uurKatharina schreef:
Hij is veel te geweldadig naar mijn smaak
Te gewelddadig ? jij gaat een Saw film kijken en vind het te gewelddadig ????
Je zou liever zien dat Jigsaw in een mooi monoloog vrede zou stichten met de plebs en daarna gezamelijk rond een kampvuur Kumbaya zouden gaan zingen ?

5,0
[permalink] geplaatst op 1 november 2011, 14:47 uur009 schreef:
ik ben opzoek naar de 3 beste saw films uit de reeks, kunnen jullie me helpen?
Simpel
1-3.

En de rest mag er best ook wel wezen.
2,5
[permalink] geplaatst op 4 november 2011, 16:08 uurMij te wreed en te bloederig.
4,5
[permalink] geplaatst op 12 november 2011, 23:55 uurje moet eens de audiocommentaar kijken.
Echt geniaal.
5,0
[permalink] geplaatst op 19 november 2011, 11:33 uurDe film begon gelijk al erg goed, en had een super sterk verhaal! Ik geef deze film een dikke 5!!!!
4,5
[permalink] geplaatst op 19 januari 2012, 19:34 uurDeze eens her bekeken en 'k vond hem beter dan nr 2. Dit keer minder personages en meer verhaal.
Het verhaal loopt gewoon door, dus is het aan te raden eerst deel 2 te bekijken en niet te veel tijd tussen te laten en dan deel 3 te bekijken, eigenlijk is het één groot verhaal.
Omdat het al 4 jaar geleden was dat 'k deze nog had gezien, was de ontknoping redelijk verrassend en goed gevonden.
Kortom dit vervolg behoort zeker tot de betere.
[permalink] geplaatst op 21 januari 2012, 0:04 uurna de eerste 2 gewoon vrijwillig in de bioscoop te hebben gezien -onschuldig naar de sneak preview toen was het wel schrikken dat SAW3 veel meer liet zien
de classroom trap is me vooral bijgebleven
2,5
[permalink] geplaatst op 4 februari 2012, 21:59 uurTwijfel tussen 2.5* en 3*. Het wordt dus een 2.75* en ik rond af naar de helft.
De gore is goed, de traps zijn beter als in het voorgaande deel (en grootser, maar dat is niet altijd beter) maar het duurt allemaal veel te lang. Het tempo in deel twee was ongelooflijk en het voelde juist. De film eindigde dan ook op het juiste moment. Deel drie sleept zich maar mee, gecombineerd met een vader die geteisterd wordt door de dood van zijn zoon. Het probleem zat hem hier met de karakterontwikkeling. In deel één vloog de tijd doordat je de personages leert kennen. Deel twee was op zich een korte film. Dit deel begint ook vrij direct (met de platte en zwakke personages) maar is met zijn 109 minuten de langste Saw tot nu toe. Na een tijdje begin je dan ook te zuchten en met je palmen te draaien tegen Jeff die wat sneller in de kamer moet gaan voor zijn volgende opdracht.
Verder leek het wel leuk om met een vader mee te stappen die zijn zoon dood heeft zien gaan en zich wil wreken op allerlei figuren. Maar het werd niet goed uitgewerkt. Uiteraard weet je als kijker dat hij verder wil gaan (een sleuteltje pakken of een paar spulletjes verbranden zijn niet zo'n uitdagende tests) en het maakt me helemaal niets uit of hij die moordenaar/rechter nu wil redden of niet.
Ook na het zien van deze film en de tweede moord met het videobeeldje (met de pop) begon ik te zuchten. Weeral die pop ... Jaja het begint echt wel tegen te steken. De tapes blijven wel leuk, gelukkig dat de pop op het scherm later in de film niet voorkomt.
Spanning is ook ver te zoeken, maar toch is deel drie helemaal niet slecht. Het einde (in mate minder dan de voorgaande climaxen) wilt gewoon dat je verder kijkt naar het vierde deel. Het verhaal zit (vooral voor een horrorfilm) zeer goed in elkaar. Dit gecombineerd met de nodige gore (en coole martelvallen) maken van Saw III net een voldoende film waardoor de reeks nog steeds hoger scoort dan de gemiddelde horrorreeksen (Halloween, Friday The 13th ...), maar de makers moeten voor de volgende delen met iets beters afkomen dan dit.
2.5*