134.887 gebruikers | 85.687 films | 31.044 regisseurs | 3.507.547 berichten | 4.928.963 stemmen
 
locatie: Films » Crank (2006) » Info

Crank (2006)

 

 

Crank (2006)
3186 stemmen | gemiddelde 3,56
mijn stem:
16 jaar geweld grof taalgebruikVerenigde Staten
Actie / Misdaad
88 minuten / 93 minuten (director's cut)

geregisseerd door Mark Neveldine en Brian Taylor
met Jason Statham, Amy Smart en Efren Ramirez

Professioneel huurmoordenaar Chev Chelios ontdekt dat hij door zijn rivaal Verona is vergiftigd met 'The Beijing Cocktail', nadat deze merkte dat Chev zijn baas zou hebben vermoord. Dit gif zorgt ervoor dat Chev zal sterven als zijn hartslag begint te dalen. Om in leven te blijven moet hij zijn adrenaline de hoogte injagen. Chev gaat opzoek naar zijn aartsrivaal Verona maar moet ondertussen ook zijn liefje Eve beschermen. De klok tikt en gedreven door wraak en adrenaline onderneemt Chev een dolle tocht door Los Angeles.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 november 2011, 21:28 uur
Deze dan toch eens bekeken en hij viel eigenlijk ook beter mee dan gedacht. Een erg actievolle film die niet echt veel dode momenten heeft :) De tijd vliegt dan ook voorbij.
Een minpuntje vond 'k toch wel dat ze bij die kaartjes Google Map gebruikten, dat vond 'k wel maar wat goedkoop overkomen, zeker voor toch in zo'n A of eventueel B-film.
Maar voor de rest een leuk filmpje.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 december 2011, 21:33 uur
Geweldige film, heb echt vreselijk gelachen!
Enorm over the top, maar daardoor ook enorm leuk!
Statham zet hier een super rol neer, het is net of je meegaat in de actie achtbaan waar hij zelf in terecht komt.
Echt een aanrader!

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

Crank (€ 7,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Crank (€ 7,99)
gratis verzending

Crank (€ 8,00)
exclusief € 1,95 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 december 2011, 13:01 uur
Wat een heerlijke actiefilm!

Jason Statham begint echt één van m'n favoriete acteurs te worden. Wat zet hij hier een geweldig personage neer zeg.
De hele film is geweldig over de top. Het kent vrijwel geen opbouw, en je zit dan ook meteen in de zware actie.

Leuke one-liners, bizare scenes, keiharde actie en geniale humor.

Wat een film _O_

Benieuwd naar deel 2.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 december 2011, 15:47 uur
amusante film. Al vond ik hem vanaf het moment dat die dame haar intrede doet wel wat inzakken. Werd toen ook wat te veel slapstickachtig.

Al met al toch wel ruim voldoende 3 1/2*

Het viel me trouwens op dat er heel veel verwijzingen naar andere films inzaten (easy rider, midnight cowboy en the doors (jongetje wat in de auto voorbij komt als statham op de grond ligt)). Grapjes van de regisseur?

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 december 2011, 20:19 uur
Zelden een film gezien met Statham die ik kan waarderen. Ik vind de beste man toch vooral een soort karikatuur. Deze is echter een uitzondering op de regel. Deel 2 van Crank slaat overigens de plank totaal mis.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 december 2011, 11:18 uur
Snap niet wat iedereen hier zo leuk aan vind. Ik vond hier namelijk echt niks aan. Acteerwerk was bagger en zwak verhaal. En voor mij toch ook iets te veel niet serieuze scènes.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 december 2011, 12:11 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Schat kun je even de tijd van de magnetron instellen? :)

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 december 2011, 20:05 uur
Dragonslayer schreef:
Snap niet wat iedereen hier zo leuk aan vind. Ik vond hier namelijk echt niks aan. Acteerwerk was bagger en zwak verhaal. En voor mij toch ook iets te veel niet serieuze scènes.


:N 1 van de grappigste en beste actiefilms allertijden. Classic

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 december 2011, 22:11 uur
Actie en geweld en humor, alle ingrediënten voor een goede no nonsense film. Wel een beetje jammer van de eind scene.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 december 2011, 21:13 uur
jumpstylemovie schreef:
Dragonslayer schreef:
(quote)


:N 1 van de grappigste en beste actiefilms allertijden. Classic


Tjah, ik zie actie en comedy liever los van elkaar denk ik.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 december 2011, 23:51 uur
Volgens mij hebben ze hem expres zo slecht gemaakt, tjah je moet er van houden.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 januari 2012, 10:05 uur
Een leuke film, die als een raptempo voorbij schiet.
Jason Statham zet zijn rol prima neer, al zit het niet heel ver verwijderd van zijn 'normale' rollen. En de rest van de cast was onderbouwend en speelde goed mee.

Het verhaal, najah 'verhaal', het onderliggende gegeven is voldoende en onderbouwend genoeg om in deze vlotte film te dienen. Met leuke verwijzingen naar andere films. (Ringtoon was van Star Wars toch?)

Hoewel ik het niet graag zeg, maar het is niet anders... Zet je gedachte op laag, en laat je meevoeren in een vlotte film vol met adrealine.

Aanrader.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 januari 2012, 22:28 uur
Eigenlijk een geniaal en origineel excuus om de actie altijd door te laten gaan in een film: als er geen actie meer is, sterft de hoofdpersoon :P. Ben benieuwd of meer films zo werken

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 januari 2012, 16:27 uur
Vanochtend heb ik deze prent weer eens bekeken en gelijk maar even een halfje omhoog gedaan. Zoals morris_rednalooz al aangeeft is het erg vet dat de hoofdpersoon sterft als de actie ophoudt. Erg leuk gevonden. Verder is de visuele stijl van de film perfect aangepast op het plot. De film is zelf één grote adrenalinerush.
Tevens moet ik een compliment maken aan de makers wat betreft de humor, een aantal zeer leuke en subtiele grapjes zitten erin verwerkt.

3,5*

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 maart 2012, 10:33 uur
Stond al een tijdje op de rol voor wanneer ik een kort en snel filmpje wilde.

En dat doet de film goed. Het werkt met een leuk concept, een hoofdrolspeler die eigenlijk enkel thuishoort in dit soort luide hoogwaardige troep, en een audiovisueel stijltje wat daar op aan sluit.

Het is eigenlijk een goed uitgewerkte B-film, met een paar erg matige acteurs en een vergezocht doch bijzonder leuk concept. In ieder geval was het een leuke kapstok voor adrenalinerijke pompende actiescenes.

Qua gefliptheid vond ik het zo hier en daar wat tegenvallen, en eigenlijk is de finale veel minder lawaaierig dan je had gehoopt. Op een gegeven moment heb je een film als deze ook wel gezien, goed ook om dit niet langer dan 1,5 uur te laten duren.

Maar uiteindelijk zeker leuk. Paar grappige momenten, en komische opmerkingen tussendoor, plus een heerlijk idioot concept en uitwerking maken het een erg leuk tussendoortje.

3.5*

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 maart 2012, 15:16 uur
Je moet er van houden! Maar ik vond deze super!

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 april 2012, 13:10 uur
hele aparte film en anders als anderen.
Heb om veel situaties moeten lachen en Jason is gewoon perfect vor deze rol.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 mei 2012, 16:51 uur
Hyperactie, erg grappig met een perfecte Jason Statham.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 mei 2012, 2:21 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
aan alle kanten Brits aandoende film, en niet alleen vanwege Statham; deze combinatie van snelheid, actie, absurde humor en strak montage- en filmwerk doen op een positieve manier denken aan Guy Ritchie.
toen het feitelijke plot duidelijk werd na het telefoontje met de dokter, kwam bij mij automatisch de vergelijk met Speed opzetten: in plaats van niet onder de 50kmh mogen rijden, omdat er anders een bom ontploft, moet nu het adrinalinepeil hoog worden gehouden om een hartstilstand te voorkomen. vanzelfsprekend heeft de film dan ook een flink tempo, en door slimme shots en montagewerk maakt het het plaatje extra aantrekkelijk. de film gaat hier en daar aardig over the top, maar het is duidelijk dat dit expres is gedaan. dat het zichzelf niet al te serieus neemt, is een pluspunt. de humor is heerlijk, zonder dat het komedie wordt.
dat de film hier en daar gaten vertoont, soms iets té absurdistisch is en de hoeveelheid geknal wat overdreven is, neem je op de koop toe. voor wie tegen een stootje kan qua actie, is dit een prima stukje vermaak.