Crank (2006)

3119 stemmen | gemiddelde 3,57

Verenigde Staten
Actie /
Misdaad88 minuten / 93 minuten (director's cut)
geregisseerd door
Mark Neveldine en
Brian Taylormet
Jason Statham,
Amy Smart en
Efren RamirezProfessioneel huurmoordenaar Chev Chelios ontdekt dat hij door zijn rivaal Verona is vergiftigd met 'The Beijing Cocktail', nadat deze merkte dat Chev zijn baas zou hebben vermoord. Dit gif zorgt ervoor dat Chev zal sterven als zijn hartslag begint te dalen. Om in leven te blijven moet hij zijn adrenaline de hoogte injagen. Chev gaat opzoek naar zijn aartsrivaal Verona maar moet ondertussen ook zijn liefje Eve beschermen. De klok tikt en gedreven door wraak en adrenaline onderneemt Chev een dolle tocht door Los Angeles.
3,5
[permalink] geplaatst op 22 november 2011, 21:28 uurDeze dan toch eens bekeken en hij viel eigenlijk ook beter mee dan gedacht. Een erg actievolle film die niet echt veel dode momenten heeft

De tijd vliegt dan ook voorbij.
Een minpuntje vond 'k toch wel dat ze bij die kaartjes Google Map gebruikten, dat vond 'k wel maar wat goedkoop overkomen, zeker voor toch in zo'n A of eventueel B-film.
Maar voor de rest een leuk filmpje.
4,0
[permalink] geplaatst op 11 december 2011, 21:33 uurGeweldige film, heb echt vreselijk gelachen!
Enorm over the top, maar daardoor ook enorm leuk!
Statham zet hier een super rol neer, het is net of je meegaat in de actie achtbaan waar hij zelf in terecht komt.
Echt een aanrader!
4,0
[permalink] geplaatst op 12 december 2011, 13:01 uurWat een heerlijke actiefilm!
Jason Statham begint echt één van m'n favoriete acteurs te worden. Wat zet hij hier een geweldig personage neer zeg.
De hele film is geweldig over de top. Het kent vrijwel geen opbouw, en je zit dan ook meteen in de zware actie.
Leuke one-liners, bizare scenes, keiharde actie en geniale humor.
Wat een film
Benieuwd naar deel 2.
3,5
[permalink] geplaatst op 13 december 2011, 15:47 uuramusante film. Al vond ik hem vanaf het moment dat die dame haar intrede doet wel wat inzakken. Werd toen ook wat te veel slapstickachtig.
Al met al toch wel ruim voldoende 3 1/2*
Het viel me trouwens op dat er heel veel verwijzingen naar andere films inzaten (easy rider, midnight cowboy en the doors (jongetje wat in de auto voorbij komt als statham op de grond ligt)). Grapjes van de regisseur?
4,0
[permalink] geplaatst op 13 december 2011, 20:19 uurZelden een film gezien met Statham die ik kan waarderen. Ik vind de beste man toch vooral een soort karikatuur. Deze is echter een uitzondering op de regel. Deel 2 van Crank slaat overigens de plank totaal mis.
[permalink] geplaatst op 15 december 2011, 11:18 uurSnap niet wat iedereen hier zo leuk aan vind. Ik vond hier namelijk echt niks aan. Acteerwerk was bagger en zwak verhaal. En voor mij toch ook iets te veel niet serieuze scènes.
4,0
[permalink] geplaatst op 16 december 2011, 12:11 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenSchat kun je even de tijd van de magnetron instellen? 
4,5
[permalink] geplaatst op 16 december 2011, 20:05 uurDragonslayer schreef:
Snap niet wat iedereen hier zo leuk aan vind. Ik vond hier namelijk echt niks aan. Acteerwerk was bagger en zwak verhaal. En voor mij toch ook iets te veel niet serieuze scènes.

1 van de grappigste en beste actiefilms allertijden. Classic
3,0
[permalink] geplaatst op 18 december 2011, 22:11 uurActie en geweld en humor, alle ingrediënten voor een goede no nonsense film. Wel een beetje jammer van de eind scene.
[permalink] geplaatst op 21 december 2011, 21:13 uurjumpstylemovie schreef:Dragonslayer schreef:
(quote)

1 van de grappigste en beste actiefilms allertijden. Classic
Tjah, ik zie actie en comedy liever los van elkaar denk ik.
2,5
[permalink] geplaatst op 30 december 2011, 23:51 uurVolgens mij hebben ze hem expres zo slecht gemaakt, tjah je moet er van houden.
3,5
[permalink] geplaatst op 12 januari 2012, 10:05 uurEen leuke film, die als een raptempo voorbij schiet.
Jason Statham zet zijn rol prima neer, al zit het niet heel ver verwijderd van zijn 'normale' rollen. En de rest van de cast was onderbouwend en speelde goed mee.
Het verhaal, najah 'verhaal', het onderliggende gegeven is voldoende en onderbouwend genoeg om in deze vlotte film te dienen. Met leuke verwijzingen naar andere films. (Ringtoon was van Star Wars toch?)
Hoewel ik het niet graag zeg, maar het is niet anders... Zet je gedachte op laag, en laat je meevoeren in een vlotte film vol met adrealine.
Aanrader.
4,0
[permalink] geplaatst op 20 januari 2012, 22:28 uurEigenlijk een geniaal en origineel excuus om de actie altijd door te laten gaan in een film: als er geen actie meer is, sterft de hoofdpersoon

. Ben benieuwd of meer films zo werken
3,5
[permalink] geplaatst op 22 januari 2012, 16:27 uurVanochtend heb ik deze prent weer eens bekeken en gelijk maar even een halfje omhoog gedaan. Zoals morris_rednalooz al aangeeft is het erg vet dat de hoofdpersoon sterft als de actie ophoudt. Erg leuk gevonden. Verder is de visuele stijl van de film perfect aangepast op het plot. De film is zelf één grote adrenalinerush.
Tevens moet ik een compliment maken aan de makers wat betreft de humor, een aantal zeer leuke en subtiele grapjes zitten erin verwerkt.
3,5*