Les Âmes Grises (2005)
Alternatieve titel: Grijze Zielen

18 stemmen | gemiddelde 3,22

Frankrijk
Drama106 minuten
geregisseerd door
Yves Angelomet
Jean-Pierre Marielle,
Jacques Villeret en
Marina HandsIn de winter van 1917 wordt een vredig, rustig dorpje, dat vlakbij het front ligt, opgeschrikt door de moord op een klein meisje. Verschillende notabelen en hooggeplaatste burgers komen op de verdachtenlijst..
4,5
[permalink] geplaatst op 23 oktober 2010, 2:43 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenPrachtige, maar wel erg donkere film, waarin niet alles precies helder of zichtbaar wordt. Het verhaal is erg aan de nare kant, maar dat kan niet verbazen - het gaat over minstens een moord - en het laat ook een heleboel aan de verbeelding over, wie of wat er nou de dader en daders zijn wordt in het midden gelaten. Tenminste ik zie geen duidelijke aangever wie het gedaan heeft, anders dan dat degene die voor het vuurpeloton komt te staan het wel niet gedaan zal hebben - maar, is dat eigenlijk wel waar de film over wil gaan? "Wie het gedaan heeft" lijkt in de tijdgeest niet zo heel belangrijk.Wat echt opvalt is dat de beelden perfect aansluiten op het verhaal en de toonzetting daarvan, de beeldvoering is absoluut tot in perfectie uitgewerkt. Net als het acteren, alle acteurs stijgen boven zichzelf en elke denkbare verwachting uit, en maken daarmee de film compleet; alle acteurs zijn volstrekt en volledig overtuigend in hun rol.
Zoals in een review op imdb staat, "They [the director and writer] show us a world which has become heartless but it is a world in which beautiful people still live, even if they find it hard to survive there".
Maar ook : "Leaving the the theater, I realized I felt sad but not hopeless.Hence I draw the conclusion I had just seen a very good film."
Dat ik deze film thuis gezien heb, kan daar echt niets aan toevoegen of afdoen.
3,5
[permalink] geplaatst op 20 november 2010, 12:06 uurNiets dan wanhopige en cynische personages bevolken deze film. Verwacht geen lach, maar een psychologisch drama waar de uitstekende dialogen (en monologen) heel belangrijk zijn (De auteur van het boek schreef het scenario.).
Evenmin kunt ge de film onder brengen onder de misdaadfilms of thrillers waarin een ontknoping alles verduidelijkt.
Dit is hier niet het geval. Het is een ontleding van karakters van een aantal personen met een harde, donkere, pessimistische instelling in een periode en omstandigheden die amper vreugde toelieten.
Jacques Villeret is schitterend in zijn rol en Jean-Pierre Marielle volgt hem op de voet evenals Denis Podalydčs.