Science des Rêves, La (2006)

Alternatieve titel: The Science of Sleep 

 
Science des Rêves, La (2006)
601 stemmen | gemiddelde 3,47
mijn stem:
Bookmark and Share
Frankrijk / Italië
Fantasy / Romantiek
105 minuten

geregisseerd door Michel Gondry
met Gael García Bernal, Charlotte Gainsbourg en Alain Chabat

Stéphane, een jongeman die de fantasie en realiteit maar moeilijk uit elkaar kan houden, komt na het overlijden van zijn vader een tijdje logeren in het appartement van zijn moeder. Daar leert hij zijn kersverse buurvrouw Stéphanie kennen. Al snel ontwikkelt hij romantische gevoelens voor haar, maar zij wijst hem af. Stéphane probeert zijn fantasie te gebruiken om tot een oplossing te komen.


 

 

gebruiker
bericht

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 5 augustus 2010, 12:44 uur
Ja, fijne film. Veel fantasie, subtiel, vrijzinnig en je wordt er werkelijk in meegenomen. Enig minpuntje: De droomwereld van Stephane is niet surrealistisch genoeg in beeld gebracht vind ik, ik zou het geen trip willen noemen, of iets dergelijks. Het is ook iets te logisch en gestructueerd om écht een droom te kunnen zijn. Alleen David Lynch lijkt dat te kunnen, een akelig realistische drromwereld/nachtmerrie creeeren.

Half puntje eraf voor Gondry dan, maar blijft een zeer fijn stukje filmkunst.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 augustus 2010, 11:03 uur
Een supervreemde ervaring, kan er eigenlijk niet al te veel over kwijt wat ik nu precies voel.

Aan de ene kant is alles behoorlijk origineel, zijn de dromen echt extreem vreemd en is Bernal echt een heel leuk acteur, wat toch zorgt voor een aantal leuke situaties.

Aan de andere kant verveelt de visuele stijl van die dromen op een gegeven moment ook wel en vind ik Gainsbourg echt een ontiechlijk lelijke verschijning, waardoor ik toch enige moeite kreeg met de romantiek.

Bernal haalt de realiteit en de droomwereld regelmatig door elkaar, waardoor je wel goed moet blijven opletten. Opzich een factor die ik wel kan waarderen, een film die meer vraagt van de kijker dan de gemiddelde romcom. Helaas is het resultaat wat wisselvallig en kan het de klassieker Eternal Sunshine of the Spotless Mind bij lange na niet evenaren.

3*

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 augustus 2010, 11:10 uur
rep_robert schreef:
Aan de andere kant verveelt de visuele stijl van die dromen op een gegeven moment ook wel en vind ik Gainsbourg echt een ontiechlijk lelijke verschijning, waardoor ik toch enige moeite kreeg met de romantiek.

Je neemt me de woorden uit de mond :)

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 augustus 2010, 11:17 uur
Tja, ze is niet de knapste actrice, maar verder ziet ze er toch gewoon gemiddeld uit? Zoals de gemiddelde buurvrouw die ze in deze film ook speelt. Bernal speelt natuurlijk ook niet de meest aantrekkelijke en stoere man in deze film.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 augustus 2010, 11:20 uur
Klopt, maar ik val niet op mannen dus het maakt me niet zoveel uit hoe de kerels eruit zien in films :p Je hebt overigens wel gelijk dat ze gewoon een gemiddelde vrouw speelt, wat ik wel kan waarderen. Alleen vind ik haar gewoon echt foeilelijk en maakt het toch iets lastiger om naar te kijken dan wanneer er een mooi meisje in speelt.

Overigens komt Bernal in de film ook over als iemand die eigenlijk een psychiater moet bezoeken, vreemde dude :P Vraag me af waarom ie dat niet doet in de film.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 augustus 2010, 11:22 uur
rep_robert schreef:
Alleen vind ik haar gewoon echt foeilelijk en maakt het toch iets lastiger om naar te kijken dan wanneer er een mooi meisje in speelt.

Ze past anders wel in het decor. Afgezien van het originele, zag het er allemaal maar lelijk uit eigenlijk.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 augustus 2010, 11:23 uur
Soms heb je een sprankje hoop nodig in een film dEUS :P

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 september 2010, 9:46 uur
Aardig stukje absurdisme, heb me er wel mee vermaakt....Hoogstaand vond ik het niet.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 september 2010, 20:55 uur
Eternal Sunshine of the Spotless Mind behoort al een tijdje tot mijn meest geliefde en kostbare films, maar met het ander werk van Michel Gondry ben ik - tot mijn schaamte - helemaal niet bekend (wel met een groot deel van Charlie Kaufman's films overigens). Ik zag dat de helft van zijn (beperkte) oeuvre uit docu en docuachtigen bestaat, maar dit is een echte Gondry film. Het heeft ook zeker raakvlakken met Eternal Sunshine. Met best hoge verwachtingen begon ik aan de film en...

Het eerste wat ik kwijt moet is dat hij een hele toffe muts heeft. Het tweede dat ik graag wil vermelden is dat de film een prachtige balans heeft van fantasy en werkelijkheid, met een mooi liefdesverhaal rondom twee hele lieve personen. Hele leuke vondsten en gebeurtenissen tot aan het bizarre toe leiden tot schitterende (tragi)komische situaties. Sterkste troef vond ik zijn eigen tv-programma, o wat was dat leuk. Ook geweldig hoe zijn collega's in al zijn dromen weer voorkomen. Hoewel je al een beetje kunt ruiken waar de film heen gaat (en het ook niet anders wilt zien), is de eindscène ontzettend mooi. Echt zo'n einde waar je met een stomme lach op je smoel naar de aftiteling zit te staren, heerlijk!

Ditkeer verzorgt de heer Gondry ook zelf het script, wat prima uitpakt. Dialogen over het leven en slaap, erg fijn. 'Willekeur is moeilijk te creëren, structuur glipt overal weer tussen.' -'Weg met structuur!' Tja, daar hou ik nou van. Wat me denk ik ook zeer aanspreekt aan de film is het ontzettend kinderlijke in de hoofdpersoon, waardoor die nog origineel, autenthiek lijkt te zijn, iets dat door de jaren heen bijna altijd van mensen afslijt, iets wat doodzonde is... Door Eternal Sunshine waren de verwachtingen op visueel gebied ook aanzienlijk hoog, maar ik werd alsnog verrast. Geweldig gebruik gemaakt van animatie en 'gewone' camerabeelden. Eigenlijk is bijna de helft van de film van karton gemaakt. Heerlijk fantasievol is de geest van Gondry en zijn team, waardoor het gewoon smullen is van de beelden!

Een klein plekje voor kritiek moet er ook helaas zijn. Hoe leuk de ideeën ook zijn, af en toe werkt het niet helemaal. Soms lijkt ie net wat teveel te willen. In een film waar realiteit als het ware wordt weggedrukt is het moeilijk om overzicht te houden (voor de regisseur en de kijker). Hier en daar raakt het allemaal een beetje door elkaar, maar... Nee, schrap dat maar. Hij doet het eigenlijk uitstekend; het houdt het heel interessant en het is nog best goed te onderscheiden. Eigenlijk is dat onderscheiden helemaal niet nodig. Al was dit een opeenhoping van dromen en realiteit, dan zou het niet uitmaken. Het is gewoon een heerlijke fantasievolle film! Wel had er iets meer gebruik gemaakt mogen worden van muziek, dat had het allemaal net dat extra tintje kunnen geven.

Genoeg kritiek, want dit is gewoon een fantastische film. Gondry stelt niet teleur, met het fantastische La Science des Rêves.

4,0*

 

quote
1,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 september 2010, 23:32 uur
Ik vond dit een fikse tegenvaller na Eternal sunshine... Verhaal was voor mij te absurd en onlogisch.

 





niet ingelogd

116.324 gebruikers | 69.815 films | 25.801 regisseurs | 2.784.156 berichten | 3.874.286 stemmen