134.887 gebruikers | 85.687 films | 31.044 regisseurs | 3.507.584 berichten | 4.929.010 stemmen
 

Cómo Pasan las Horas (2005)

Alternatieve titel: The Hours Go By 

 

Cómo Pasan las Horas (2005)
6 stemmen | gemiddelde 3,75
mijn stem:
Argentinië
Drama
90 minuten

geregisseerd door Inés de Oliveira Cézar
met Guillermo Arengo, Roxana Berco en Susana Campos

Onderhuidse spanning en ontroering in een dag uit het leven van een Argentijnse familie. Juan neemt zijn jonge zoontje mee naar het strand, terwijl zijn vrouw René haar moeder ophaalt uit het verzorgingshuis voor een dagje uit.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 mei 2006, 18:51 uur

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 februari 2012, 21:05 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Ik ben het niet eens met de auteur van het artikel van de bovenstaande link als hij stelt dat
De enige minpunten, wat mij betreft, zijn de scènes die kennelijk bewust onscherp en gedeformeerd zijn gefilmd. De figuren worden daarin opeens smal uitgerekt of scheefgetrokken. Het heeft geen enkele functie voor het verhaal of de karakters en komt daardoor nodeloos artistiekerig over.
Sowieso vind ik het een vreemde aanname dat de filmmaker deze keuzes zou hebben gemaakt om 'artistiekerig' over te komen.

Ik denk namelijk dat deze beelden, in combinatie met de geluidsband, een omineuze functie hebben. De deformatie van de personen en de landschappen zorgen dat de perceptie van de kijker verandert. Hierdoor wordt de kijker zich bewuster van het proces van betekenisgeving. De beelden hebben niet een duidelijke narratieve functie, vooral worden de verhoudingen tussen personen en hun emotionele toestand afgetast. De geluidsband, spannende flarden ambient, en de beelden zorgen dat de kijker een licht onbehaaglijk gevoel bekruipt. De scene aan het eind, waarbij het kind bij zijn dode vader wacht(waakt lijkt het haast), fungeert hierdoor als een catharsis.