Un Amour à Taire (2005)
Alternatieve titel: A Love to Hide

160 stemmen | gemiddelde 3,82

Frankrijk
Drama /
Oorlog102 minuten
geregisseerd door
Christian Fauremet
Jérémie Rénier,
Louise Monot en
Bruno TodeschiniWO II, 1942. De joodse Sarah, wier familie is verraden en vermoord, vraagt hulp aan Jean, haar jeugdvriend. Die brengt haar onder bij Philippe, zijn vriend/partner. Jean's broer Jacques wordt, na vrijlating uit de gevangenis, verliefd op Sarah en is jaloers op zijn broer, zelfs nadat hij diens relatie met Philippe ontdekt. Om macht over hem te krijgen haalt hij een politiechef over Jean te arresteren en na een nacht weer vrij te laten. Bij het verhoor komt naar voren dat Jean een kolonel van de Wehrmacht kent die ook homo is. Is het nog mogelijk Jean vrij te krijgen?Deze film staat op nummer 153 in de tip 250
» volledige tip 250
3,5
[permalink] geplaatst op 2 februari 2011, 14:23 uurIk bedoelde dus dat 'de (hersen)ziekte' (en nu niet gaan miepen dat ik zeg dat homofilie een ziekte is; dat was het denkbeeld destijds) homofilie op die manier (lobotomie) genezen kon worden. Staat niet helemaal lekker geschreven inderdaad.
4,5
[permalink] geplaatst op 2 februari 2011, 18:04 uurTot ver in de 20e eeuw werd homoseksualiteit als een geneesbare psychische aandoening beschouwd. Weet niet exact wanneer zulks door de Verenigde Naties is geschrapt.
Ach, als het dan niet door lobotomie of een psycholoog kan worden verholpen redt Jezus je wel ... als je wilt, tenminste.

jeeke21
[permalink] geplaatst op 2 april 2011, 20:06 uurAangrijpend van begin tot het einde ! Vond dit een heel mooie film !
4*
4,0
[permalink] geplaatst op 5 april 2011, 16:47 uurHele mooie en aangrijpende film die zeker in het rijtje past bij Schindler`s list , Piantist etc.
Jérémie Renier ( ik dacht hem al te herkennen van La Promesse , heb ik ff opgezocht) vind ik weer erg goed spelen en in deze film zelfs nog iets beter dan in La Promesse.
Af en toe deed de film een beetje als als een tv film aan maar het goede spel van de cast en het aangrijpende verhaal maken dat ruimschoots goed.
4,0
[permalink] geplaatst op 11 juni 2011, 12:18 uurHet zoveelste oorlogsdrama met deze keer, naast de Jodenvervolging en de collaboratie tijdens WO II in het bezette Frankrijk, het verbod op homoseksualiteit als hoofdthema.
Onthutsend werk dat zekerlijk blijft hangen en zoveel jaren na de feiten als werkelijk "Hoe was mogelijk ?" overkomt.
Sterke acteerprestatie weeral van Jérémie Rénier in een aanbevolen film die een niet altijd zo best gekend aspect van de oorlog behandelt.
5,0
[permalink] geplaatst op 24 juni 2011, 13:39 uurHuesca schreef:
Af en toe deed de film een beetje als als een tv film aan maar het goede spel van de cast en het aangrijpende verhaal maken dat ruimschoots goed.
Film is van oorsprong inderdaad een tv-film.
Typisch zo'n film, die je nooit meer vergeet.
Zeer mooi, zeer aangrijpend en voortreffelijk geacteerd.
Het thema is diep triest, maar de film is werkelijk prachtig. Een van de beste oorlogsdrama's die ik ooit gezien heb.
Niet te missen voor liefhebbers van een waarlijk dramatisch verhaal.
4,0
[permalink] geplaatst op 19 september 2011, 21:54 uurzeer aangrijpende film
azucar99
[permalink] geplaatst op 21 februari 2012, 7:08 uurags50 schreef:Tot ver in de 20e eeuw werd homoseksualiteit als een geneesbare psychische aandoening beschouwd. Weet niet exact wanneer zulks door de Verenigde Naties is geschrapt.
Ach, als het dan niet door lobotomie of een psycholoog kan worden verholpen redt Jezus je wel ... als je wilt, tenminste.
1978
3,0
[permalink] geplaatst op 13 april 2012, 13:07 uurIk kan er niet veel aan doen, maar wordt toch ook altijd een beetje iebellig van die enorme gay scenes.
Ben het verder eens met het bericht van kos. Film doet wat denken aan een RTL drama. Zo één die ze vaak draaien in de middag. Leuk, maak vaak niet ontzettend goed.
Geeft niet, want deze film was zeer redelijk, maar je ziet soms dat de film wat afgeraffeld wordt. Zo had ik wat meer willen zien van Jean en zijn overplaatsing naar Dachau. Daar waar wij alleen in stroomversnelling het, niet altijd interessante, leventje van Jacques en Sarah zien.
Film is gewoon gemiddeld goed! Daarom drie sterren.
4,5
[permalink] geplaatst op 24 april 2012, 4:06 uurcain en abel fim.
Deze film zal lang door mijn hoofd spoken!