134.886 gebruikers | 85.687 films | 31.044 regisseurs | 3.507.388 berichten | 4.928.715 stemmen
 
locatie: Films » Chato's Land (1972) » Info

Chato's Land (1972)

 

 

Chato's Land (1972)
67 stemmen | gemiddelde 3,05
mijn stem:
Verenigde Staten
Western
110 minuten

geregisseerd door Michael Winner
met Charles Bronson, Jack Palance en Richard Basehart

Rond 1873. De half-indiaan is in de blanke saloon en het is notabene de sheriff die hem met geweld wil verwijderen. De indiaan schiet sneller en de sheriff gaat dood. Een klopjacht van blanken ontstaat om diens dood te wreken.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 5 juni 2005, 13:38 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Regisseur Michael Winner en Charles Bronson in de hoofdrol (The Mechanic, Death Wish 1 t/m 3), dat kan haast niet misgaan dacht ik...

Vermakelijke en sfeervolle western waarin Charles Bronson uit zelfverdediging een sheriff doodschiet en op de vlucht slaat, waarna er een grote groep op hem gaat jagen. Ze onderschatten hem echter, want Bronson is net Rambo in het wilde westen. Uiteindelijk overleeft niemand de hele situatie, op Bronson en een enkeling van de groep na...

Mooie beelden van de woestijn, goede revolveraktie en Bronson is zoals altijd weer lekker op dreef...

Wel grappig, Bronson zegt in de hele film maar 3 woorden: "Back off, Lawman..."

* 3.5 *

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 oktober 2005, 19:58 uur
Nou nee,hij praat wel meer,alleen dat verstaan we niet.Film voldeed wel aan mijn verwachtingen,alleen duurde hij wat lang op het einde,kon iets eerder eindigen.Charles Bronson speelt een coole indiaan.De villain was echt te zwak,acteren kon die,maar hij durfde gewoon niks uit te halen tegen zijn eigen crew.

3,5*

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

Chato's Land (€ 5,99)
exclusief € 0,99 verzendkosten

Chato's Land (€ 5,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Chato's Land (€ 6,00)
exclusief € 1,95 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 december 2005, 17:15 uur
Bronson in een rol die eigenlijk alleen hij goed kan spelen. De zwijgzame koele underdog, die zelden spreekt en vol zit met wraakgevoelens.

Chato's Land is een film die het moet hebben van de mooie locaties, realistische vertolkingen en de spannende rustige opbouw. Die opbouw is heel belangrijk voor de film. Het mooie van de film is dat de bad guys geen stereotype's zijn. Ook zij krijgen tijdens het jagen op Bronson te maken met onderlingen en persoonlijke problemen, die uiteindelijk gaan escaleren. Bronson wordt daarentegen steeds gevaarlijker en de jagers krijgen ook steeds meer angst. Dit is prachtig en goed in beeld gebracht.

Verwacht verder geen spectaculaire actie voor een film uit de jaren '70, maar een lekkere ingetogen angstige sfeer met een paar goede revolvergevechten. Bronson heeft ook het charisma voor deze rol en komt zeer overtuigend over....3 sterren

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 november 2006, 10:34 uur
prachtige film, mooie locaties en ook spannend, heb met plezier gekeken. 3,5

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 februari 2009, 2:42 uur
Keiharde rauwe western, die zich afspeelt in een desolate rotswoestijn.

Racisme, wraakzucht en onverholen bloeddorst zijn de beweegredenen van de posse-leden die jacht maken op de halfbloed Chato, nadat deze uit zelfverdediging een racistische sheriff heeft gedood.
Uiteindelijk worden zij echter zelf de gejaagden.
De onderlinge verdeeldheid van de leden van de posse heeft desastreuze gevolgen.

De rol van Chato is Bronson op het (gespierde) lijf geschreven.
Jack Palance vertolkt hier nu eens niet de maniakale killer, maar mag meer nuance in zijn rol aanbrengen.
Hij is de burgeroorlog- veteraan die gekozen werd om de posse te leiden, maar zijn gezag al gauw ondermijnd ziet.
Een van de achtervolgers werd gespeeld door James Whitmore, die enkele jaren eerder nog een hoofdrol had in 'Guns of the magnificent seven'.

Het verhaal is goed van opbouw en houd de aandacht onafgebroken vast.
De karakters van de posse-leden komen behoorlijk goed uit de verf.

Een degelijk gemaakte film, vergelijkbaar met 'Ulzana's raid'.
Echter niet het soort western dat ik al te vaak zou willen zien.
Daarvoor is de nasmaak mij toch wat te wrang.

 

Barfly
(crew)
avatar van Barfly
quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 april 2009, 10:43 uur
Nogal fysieke wraakwestern die aardig is om eens gezien te hebben, maar nu niet bepaald blijft hangen qua verrassende wendingen of mooie dialogen.
Deze film is voer voor de liefhebbers van flink wat geweld en actie.
3*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 juli 2009, 21:33 uur
Deze vorige week op het MGM Movie channel gezien.
Was 1 van de weinige Bronsonfilms, die ik nog nooit gezien had.

Wat als eerste opvalt is dat hoofdrolspeler Bronson in de titelrol er zelf maar relatief weinig in voor komt.

Het gaat voornamelijk om de achtervolgers en hun onderlinge verhoudingen en twisten.

De film bevat mooie locaties in de woestijn en bergen, maar verder zijn de karakters vrij stereotype, er zit er weinig vaart en spanning in en daar door maakt de film zijn aanvankelijk zelf gecreeerde verwachtingen niet geheel waar.

Bronson is goed gecast, maar heeft verder weinig te doen.
De film is niet bijzonder genoeg om echt op te vallen en bij te blijven.

Een mager zesje, ofwel drie sterren.

 

quote
1,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 september 2009, 16:02 uur
:( :Twaardeloos,geen/weinig aktie,niet de bronson die ik verwachtte

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 juli 2010, 17:35 uur
Charles Bronson speelt weer een erg leuke rol in deze geslaagde seventies western. De film laat een zeer vermakelijke achtervolging zien en is prettig entertainent. Moet ook bekennen altijd wel van Jack Palance gecharmeerd te zijn, ook hier, erg leuke rol. Chato's Land is een prima film.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 september 2010, 19:38 uur
Het eerste halfuur vond ik niet zo geweldig. En een beetje eentonig zelfs maar nadat Charles terug komt bij zijn vrouw, werd het een stukkie beter.

Deze rauwe, harde western is geslaagd. Vooral de rollen van oa dat hele groepje mensen zijn overtuigend net als de rest van de cast overigens. Bronson is een intelligente maar zwijgzame indiaan. Hij doet het natuurlijk ook goed met zijn scherpe stoere blik. Wel een beetje karrig einde. 3,5.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 december 2010, 23:31 uur
De tweede en ook laatste western die regisseur Michael Winner. De films die ik van die man heb gezien (Death Wish 1t/m3 en Lawman) waren allesbehalve vriendelijk en geweldloos. Dit Chato's Land is ook behoorlijk gewelddadig, zeker voor een western. Deze film vooral degelijk en aardig. Écht goed vond ik het nooit worden, jammer.

Toch heb ik me aardig vermaakt. De beelden van de woestijn waren best mooi en Charles Bronson zet een goeie rol neer. Niet dat hij heel erg op een apache indiaan lijkt, maar hij doet het prima. Datzelfde geldt ook voor zijn achtervolgers, die het eigenlijk allemaal ook goed doen. Jack Palance stak er het meest bovenuit. Verder speelde vooral James Whitmore een leuke rol, kende hem natuurlijk al uit Guns of the Magnificent Seven, waar hij een hoofdrol speelt en The Shawshank Redemption, waar hij een grote bijrol heeft. Ik had toch vooral wat problemen met het tempo, dat vrij laag lag.

Aardig, degelijke film dus. Beetje misleidend dat Charles Bronson op het poster zo groot wordt aangeprezen. Ik vind niet dat hij hier de hoofdrol heeft. Het gaat toch vooral om zijn achtervolgers. Michael Winner eerste western (Lawman) was wat beter dus.

2,5 sterren

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 december 2010, 16:56 uur
Een beetje halfbakken film. Het duurt erg lang voordat het verhaal interessant wordt en een duidelijk einde zit er ook niet aan. Dan bedoel ik niet een open einde, maar echt het ontbreken van een einde überhaupt.
De gesprekken zijn lang, langdradig en te overvloedig. De vele verhalen over vroeger moeten de personages meer diepgang geven, maar doen alles behalve dit. De film wordt zelfs saai op momenten.
Bronson doet gewoon waar hij goed in is: in een western spelen. Zo ook Palance. De overige rollen zijn vrij stereotype, niets mis mee, ware het niet dat ze niet interessant genoeg gespeeld worden.
Het is leuk om deze een keer gezien te hebben. De herkijkwaarde is echter nul.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 januari 2012, 23:15 uur
Ik kan niet zeggen dat ik moeite had met het einde.

Ik vond het een erg goede western waarin het groepjes achtervolgers heel realistisch is neergezet en met boeiende personages. Bronson is weer top als stille indiaan.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 februari 2012, 20:48 uur
Vanavond op MGM Movie Channel te zien > 21:00 uur

Edit:

Nog maar eens bekeken vanavond.
Het blijft een van de meest rauwe westerns die ik ooit gezien heb.
Verveelde me ook nu weer niet.