Robinson Crusoe (1997)
Alternatieve titel: Daniel Defoe's Robinson Crusoe

295 stemmen | gemiddelde 2,91
Verenigde Staten
Avontuur /
Drama105 minuten
geregisseerd door
George Miller (I) en
Rod Hardymet
Pierce Brosnan,
William Takaku en
Lysette Anthony1718, Londen. Daniel Defoe krijgt het dagboek van Robinson Crusoe, die in 1703 vluchtte op aanraden van zijn geliefde voor wie hij een duel won maar wier ouders hij niet onder ogen durfde te komen. Hij lijdt echter schipbreuk en belandt op een eiland. Hij past zich aan, aan zijn omgeving en redt het leven van een inboorling die hij Friday noemt.
3,0
[permalink] geplaatst op 13 november 2009, 13:26 uurbest wel mooi verfilmd
een strakke 3,0
0,5
[permalink] geplaatst op 28 november 2009, 20:32 uurCliché, cliché en cliché. Te slecht voor woorden, al was die doedelzak en het accent van mr Brosnan wel aardig gevonden, maar verder blijft het behoorlijk aan de oppervlakte. Half puntje voor de doedelzak...;-(
2,5
[permalink] geplaatst op 11 december 2009, 21:13 uurTja, beetje vlakke vertoning. De acteurs doen hun best, de regiseur niet

. Het boek is 100x beter.

Deze filmversie is nog de beste versus de overige pogingen. 2,5 sterren
3,0
[permalink] geplaatst op 16 april 2010, 22:30 uurik heb onlangs deze film weer gekeken en heb hem gelijk met een halve ster verhoogd. Dit verhaal van Robinson Crusoe heeft me altijd al erg aangesproken, als klein kind vond ik het al een prachtig verhaal. De oude versie was vroeger al 1 van m'n favorieten films.
Ik moet zeggen dat P Brosman het helemaal niet onverdienstelijk doet in deze rol. Trouwens ook een zeer mooie lokatie wat ze ervoor uit hebben gekozen, wie wil daar nou niet aan stranden
3,0
[permalink] geplaatst op 5 juli 2010, 15:21 uurHome Alone...maar dan in the jungle.
3,0
[permalink] geplaatst op 22 november 2010, 12:41 uurRedelijke avonturenfilm, niet meer en niet minder : 3,0
3,5
[permalink] geplaatst op 4 december 2010, 10:42 uurPrachtige verfilming van Daniel Defoe zijn legendarische avonturen roman met een vleugje romantiek. Ik heb vooral genoten van de sfeervolle beelden met veel oog voor detail, van het degen duel in het begin en het vergaan van het schip daarna tot de beelden van de natuur op het eiland, de inventiviteit van Robinson Crusoe om te overleven (al die knutselpartijen met hout, schitterend) en vooral de interactie met de perfect gecaste Vrijdag. Net zoals in de imposante film The Mission maken we hier mee dat de zich superieur wanende en godvrezende blanke heel wat kan leren van die zogenaamde ‘wilden’, dit is sterk in beeld gebracht en goed gedoseerd op het gebied van dramatiek. Verder heb ik genoten van Pierre Brosnan die heel soepel een personage neerzet die past in een avonturenfilm voor de hele familie met als lekker extraatje zijn sappige Schots en die doedelzak. Een visueel hoogtepunt is de manier waarop Robinson en Vrijdag het leger inboorlingen te lijf gaan met allerlei ingenieuze uitvindingen, Da Vinci zou er trots op zijn. Een heerlijke film, zeker voor een weekend vol sneeuwbuien ….